Najdi forum

MR Lumbalne hrbtenice

Pozdravljeni!
Stara sem 19 let in približno 3 meseci sem v ledvenem delu hrbtenice začutila ostro bolečino, ki pa se kljub počitku, terapijah in rednim izvajanjem vaj še vedno pojavlja, sicer v veliko blažji obliki ampak me vseeno ovira pri igranju košarke, s katerim se intenzivno ukvarjam. Dva tedna nazaj sem opravila MR lumbalne hrbtenice in bi Vas prosila za pomoč saj nevem kaj naj bi vse to pomenilo.

IZVID:
Prehodni segment-lumbaliziran S1?
V nivoju S1 S2 je viden manjši ligamentarni diskus.
Na nivoju L5 S1 diskus že desiciran, pomembnega znižanja še ne vidim. Desno je pod zgornjo terminalno ploščo korpusa L5 lokalizirana, dobro razmerjena sprememba-lahko atipični hemangiom.
Na nivoju L4 L5 pa je vidna manjša širokobazna centralna protuzija, ki že utiska duralno vrečo z ventralne strani, utesnitve foramnov ali pomembne spinalne stenoze pa ne vidim.

ZAKLJUČEK:
Začetna degeneracija diskusa L4 L5 s posledično centralno protuzijo, ki že blago utiska duralno vrečo z ventralne strani, še brez utesnitve korenin.

Prosila bi Vas za malo bolj enostavno razlago 🙂

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.
Lp

Spoštovani,

v izvidu navajajo začetne obrabne spremembe medvretenčne ploščice med 4. in 5. ledvenim vretencem, ki je izbočena navzad, vendar ne pririska na živce. Navajajo tudi jasno omejeno spremembo v zgornjem dleu 5. ledvenega vretneca, ki bi lahko bila žilni tumorček.

Glede na izvid priporočam opraviti še slikanje hrbtenice s predhodno v žilo vbrizganim vbrizganim barvilom in okrepiti obhrbtenične mišice in mišice stabilizatorje trupa, s čimer boste lahko pomembno zmanjšala sile na okvarjeno medvretenčno ploščico in s tem tudi z njo povezane težave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close