Najdi forum

sezamoidna kost

Spoštovani!

Pred enim tednom sem imela poseg na palcu noge zaradi vraščenega nohta. Pred petim dnevi pa me je začel palec zelo boleti (ne rana od operacije). V spodnjem delu palca, pri sklepu čutim pritisk in močne bolečine. Osebna zdravnica me je poslala na rtg, po katerem mi je rekla, da sumi, da imam zlomljeno sezamoidno koščico. Poslala me je na urgenco, kjer pa je zdravnik rekel, da nič ni zlomljeno. Prst mi je pošteno pregibal, kar je znatno povečalo bolečine. Prilagam vam rtg slike in vas prosim, če lahko še vi pogledate ali gre za zlom ali ne.

Hvala za vaš odgovo in lep pozdrav
Klara

Spoštovani,

zunanja sezamoidna kost je dvodelna, vendar na osnovi oblike ne morem trditi, da gre za zlom (oba koščka sta zaobljena). Bolj verjetno gre za s telesnim razvojem pridobljeno stanje.

Priporočam počakati 3 tedne od operativnega posega, nato pa, v primeru vztrajanja bolečin, slikanje stopala in prstov z magnetno resonanco, ki bo osvetila mesto draženja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close