Najdi forum

Pozdravljeni,

pred enim mesecem sem padla s kolesom. Poleg ostalega sem se udarila tudi v dlan leve roke. Takrat nisem dala veliko pozornosti na to, vendar imam po enem mesecu še vedno modrico na dlani tik pod kazalcem – blazinica na dlani (sklep je v redu) in oteklino. Boli na pritisk kot bi me zbodel z iglo. Bolečina se čuti tudi, če kazalec upognem nazaj.
Kakšne vrste poškodba je lahko na tem mestu ter ali se vidi z ultrazvokom?

Hvala za odgovor in lep pozdrav, Mojca.

Spoštovani,

le na osnovi opisa ne morem ugotoviti, za kakšno poškodbo bi lahko šlo, kakor tudi ne, če bi bila vidna z ultrazvokom. Glede na trajanje težav od poškodbe menim, da gre zelo verjetno za pomembno poškodbo. Priporočam klinični pregled in nato še morebiten pregled z ultrazvokom (odvisno od ugotovitev pri kliničnem pregledu).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

v prilogi pošiljam izvid rtg. Kakšna terapija bi bila najprimernejša oz. ali se zadeva sama od sebe pozdravi?

Lep pozdrav,
Mojca

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

najprej je potrebno razčistiti, za kakšno spremembo gre. Priporočam slikanje zapestja še z magnetno resonanco in nato pregled pri ortopedu.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lp. Pred dvema letoma sem imel prometno nesrečo in sem z roko udaril v sedež. Po nesreči sem šel v bolnišnico v Slovenj Gradec kjer me je zdravnik poslal na slikanje in ugotovil da ni počila nobena kost. Dobil sem longeto za 10dni. Po desetih dneh sem odšel na kontrolo kjer so mi sneli longeto. Roko sem lahko recimo normalno premikal, vendar še z bolečino in zdravnik je rekel da bo minlo ter tudi oteklina. Po več tednih je bila bolečina še vedno prisotna. Odločil sem se da grem ponovno na pregled kjer pa so me po ponovnem slikanju poslali v celje na kirurgijo roke ker v Slovenj gradcu niso vedeli kaj je narobe. V celju me je kirurg dal na slikanje in ugotovil da imam zamaknjeno zapestje da je to zelo redka poškodba. Zapestje ni stabilno in se mi ubistvu premika ko bi mi počila kakšna vez. Kirurg je predlagal operacijo vednar še sam ni vedel kaj točno bo operiral in da bo videl ko bo zapestje odprl. Od nesreče je 2 leti in vsak dan imam bolečine. Zapestje je gibljivo 1/3. Razločno se vidi razlika med zapestjam. Kaj mi lahko predlagate. Kateri je najboljši kirurg za zapestje. Za vsak odgovor in pomoč bom zelo hvaležen. Rad bi že enkrat bil brez bolečin in normalno opravljal stvari. LP Damjan

Spoštovani,

priporočam, da se obrnete na kolega Deana Pandurovića, dr. med., spec. kirurg na Travmatološkem oddelku Kirurške klinike UKC Maribor, ki ima s tovrstnimi poškodbami obilo izkušenj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close