Najdi forum

Izvid:

Manjši izliv v kolenski sklep.
Viden je izrazit edem kostnine posteriorno pod platojem tibije, najverjetneje gre za popoškodbeni edem, lahko tudi stanje po frakturi, suspektno je za manjši odlomek kosti.
Prav tako nekaj najverjetneje popoškodbenega edema v lateralnem kondilu femurja.
Sprednji križni ligament je izrazito spremenjen, gre za stanje po rupturi.

Prosim vas za razlago.

Spoštovani,

v izvidu navajajo strgano sprednjo križno vez ter oteklino kosti končnega zunanjega dela stegnenice ter začetnega dela golenice (takšne otekline običajno spremljajo pretrganja sprednje križne vezi).

Priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prineste tudi posnetke slikanja kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem bila na pregledu v travmatološki ambulanti. Poslali so me na fizioterapijo in šele po treh do štirih mesecih se bodo odločili, ali je operacija potrebna. V primeru, da bi se aktivno ukvarjala z športom, bi se za operacijo odločili takoj.

Glede na to, da sem stara šele 19 let, me zanima, ali lahko takšno čakanje predstavlja zame v prihodnosti kakšne zdravstvene težave. Tudi če vsakodnevno ne ukvarjam z športom, bi še vedno želela hoditi v hribe, kolesariti, teči, kdaj pa kdaj tudi sprobati kakšen adrenaliski šport.

Ali bo vse to zame brez operacije nedostopno?

Želim slišati vaše mnenje. Hvala za vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede na naštete želje menim, da bo operacija zelo verjetno potrebna. V nasprotnem bo, tudi ob odsotnosti težav, s časom zelo verjetno prišlo do dodatnih okvar/poškodb v kolenu, predvsem notranjega meniskusa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close