Najdi forum

izvid – koleno

Pozdravljeni,

Letos poleti so se začele bolečine v kolenu. Koleno mi je tudi padalo ven, nisem mogla športat, sedaj se je nekako umirilo in me boli samo ob hujših obremenitvah. Bolečina je na notranji strani. Zanimivo, da mi je maserka na tajski masaži v bistvu precej pozdravila to bolečino ravno ker mi je zelo zmasirala ta del, rekla pa je da imam ‘zrak v kolenu’. 🙂 Po tej masaži se mi je v cca 1 tednu pozdravila najhujša bolečina in koleno je nehalo ‘padat ven’.

Izvid MR in mnenje: nekoliko hipertrofična medialna patelarna plika.

Zanima me kaj to pomeni in kakšno je npr. zdravljenje.

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

v izvidu navajajo povečano notranjo obpogačično gubo sklepne ovojnice, ki je sicer normalna struktura v kolenu.

Glede na navedene težave priporočam, da se s posnetki opravljenega slikanja z magnetno resonanco oglasite na pregledu, saj sumim, da je nekaj narobe tudi s kolenskimi vezmi. To pogosto na posnetkih magnetne resonance ni očitno. Klinični pregled je tu bolj zanesljiv.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Izvide sem nesla na ortopedsko kliniko k svojemu ortopedu. Na dom sem dobila samo datum naslednjega pregleda in to je šele septembra. Ob vsaki večji obremenitvi imam bolečine. Ortoped ki me obravnava je zelo mlad in neizkušen.
Bi morala po drugo mnenje?
Sem zelo aktivna v hribih in plezanju, kljub bolečinam ne želim in ne mislim sedeti doma in čakati na pregled.

Spoštovani,

bi morala po drugo mnenje? To je povsem Vaša presoja in odločitev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close