Najdi forum

Zlom lateralnega maleola.

20.12.2016 sem si pri nogometu zlomil zunanji gležen (lateralni malelol). Istega dne sem bil sprejet v bolnico, kjer sem bil 22.12. operiran (ploščica in vijaki) ter bil 2 dni kasneje odpuščen iz bolnice. Dobil sem dokolensko longeto in navodila da noge ne smem obremenjevati ter da jo moram kar se da razgibavati. Danes (4.1.2017) je 13 dni od operacije, bolečine več niso prisotne (razen občasnega zbadanja v predelu rane, a tudi to redko), tudi oteklina je vse manjša. Zanima me kdaj okvirno bom lahko začel hoditi brez bergel in seveda kdaj bom lahko spet začel s
treniranjem.

Lp

Spoštovani,

brez bergel 6 tednov po operaciji, šport po preteku 3 mesecev od operacije (običajno v 4 do 6 mesecih po operaciji). Predpogoji za prehod na športne obremenitve so popolna odsotnost vnetnih znakov (bolečine, otekline, rdečine, toplote in slabšega delovanja) ter pridobitev polne aktivne gibljivosti gležnja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.

Zanimalo me bi še po kolikšnem času je pri tovrstnih zlomih možno znova voziti avto.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Ali morda veste kako je s odstranitvijo vijakov in ploščice (ali se da ven ali se pusti notri). Imam 18 let.
Lp

Spoštovani,

odstranitev vijakov in ploščic v predelu gležnja ni nujna. Sam jo priporočam le, če povzročajo težave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

vožnja avtomobila je običajno varna 1 do 2 tedna po opustitvi bergel.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Zanimalo bi me še ali se gleženj po rehabilitaciji pri tovrstnih poškodbah pri športnih aktivnostih odziva kot pred poškodbo ali so prisotne dolgotrajne posledice (slabša gibljivost, zmanjšana odzvivnost(hitrost) ali kaj podobnega).
Zanima me tudi ali je gleženj ki je bil zlomljen bolj občutljiv in je možnost za ponovno poškodbo pri njem večja kot pri gležnju ki ni bil poškodovan.
Hvala za odgovor

Spoštovani,

odgovor je odvisen od namestitve kosti pri operaciji ter od morebitnih poškodb sklepnega hrustanca. Če je kost nameščena dobro in ni prišlo do poškodb sklepnega hrustanca ter če je gleženj po operaciji dobro rehabilitiran, je odgovor da (se odziva enako kot pred poškodbo) in ne (za posledice, večjo občutljivost in večjo nagnjenost k poškodbam) in obratno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni še enkrat,
v torek 17.1.2017 sem imel prvo kontrolo po poškodbi. Po slikanju mi je zdravnik povedal da se poškodba dobro celi in mi rekel, da longeto lahko opustim čez 10 dni, do takrat pa naj gleženj vsak dan razgibavam do bolečine. Po preteku 10 dnih od pregleda lahko začnem nogo tudi obremenjevati do bolečine, hoditi pa bom moral še vedno z berglami. Zanima me po kolikšnem času okvirno od začetka obremenjevanja bo gleženj dovolj močan in razgiban, da bom lahko začel hoditi popolnoma samostojno, torej brez pomoči bergel.
Lp

Spoštovani,

običajno je to 6 do 8 tednov od operacije.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close