Najdi forum

Spoštovani!

Pred meseci sem imela prometno nesrečo. Vidnih poškodb nisem imela me je pa naslednji dan vse bolelo in pojavile so se podpludbe. Najhujše podpludbe so nastale od varnostnega pasu, ki me je zelo močno stisnil čez prsi in desni del boka oz. medenice Nekaj dni sem po nasvetu os. zdravnika jemala proti bolečinske tablete, ker pa bolečina v križnem predelu in medenici, ki se je širila po nogi navzdol nikakor ni popustila sem bila napotena na travmatologijo. Tam so me pregledali in slikali vendar niso nič odkrili. Bila sem napotena na fizoterapijo za zmanjšanje bolečine vendar spremembe ni bilo. Ponoči se mi dogaja da se bolečina pojavi v desni nogi-meča in pojavijo se mi mravljinci. Zdravnik me je ponovno poslal na travmatologijo in tam so me napotili na MR. MR sem opravila in po pošti dobila izvid. Naj omenim, da pred nesrečo nikoli nisem imela nikakršnih težav glede križa in medenice.

Lepo prosim za razlago izvida:

Subkortikalno je v glavici desnega femurja anteroinferiorno demarkiran areal kostnine velikosti 1cm. Centralno je kostnina nekoliko bolj sklerotična, periferno pa hiperintezivnega signala na T2 poudarjenih sekvencah, ki se po aplikaciji KS robno obarva – najverjetneje avaskularna nekroza (preiskana ni bila opravljena po protokolu za kolčni sklep, zato je ocena otežena).
Ostale prikazane strukture izgledajo v mejah normalnega, sakroiliakalno ne najdem pataloških sprememb.
Radiološke diagnoze:
R69

Najlepša hvala ter lep dan vam želim!

Spoštovani,

v izvidu navajajo verjetno področje odmrle kosti v podhrustančnem delu glave desne stegnenice. To je lahko tudi posledica poškodbe.

Priporočam ponovno – kontrolno slikanje kolkov z magnetno resonanco čez tri mesece in nato pregled z novimi in starimi posnetki ter do nadaljnjega obremenjevanje desne spodnje okončine le do meje bolečine. Odsvetujem pa dolgotrajne, velike in sunkovite obremenitve desne spodnje okončine (dolgotrajno hojo, hojo po neravnem, tek skoke, dvigovanje in prenašanje bremen).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vaš odgovor.

Zanima me , kako poteka zdravljenje oz. sanacija takšne poškodbe? Koliko časa traja, da se zadeva pozdravi?

Lep dan in hvala za odgovor!

Se je možno pri vas naročiti na napotnico?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

zdravljenje je v običajno v začetku neoperativno (opisal sem ga v predhodnem odgovoru), če to ni uspešno, običajno sledi artroskopsko operativno zdravljenje.

Pregledi v naših ambulantah so le privatni. Denarno jih pokrijejo bodisi privatne zavarovalnice bodisi pacienti sami.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

glede na zgoraj opisane težave me zanima, če lahko uporabljam eliptik, saj že nekaj časa zaradi bolečin nisem aktivna .

Hvala ter lep pozdrav!

Spoštovani,

priporočam, da poskusite in v primeru bolečin takoj prenehate. Sicer priporočam kolesarjenje (brez upora – v pravzno), plavanje (ne prsno) ter hojo po ravnem.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vaše nasvete.

Lep pozdrav!

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close