Najdi forum

Pozdravljeni mi lahko bolj splošno razložite mr kolena :nekaj izliva,začetna femoropatelarna artroza,kolateralna ligimena sta v redu,blagi entezitis na nasadišču kvadricepsove tetive,zadnji križni element je distendiran sprednji ligiment je degenerativno spremenjen subtotalno lediran,fragmentiran zadnji rog medialnega meniska z dvema lezijama vdolžnoo in prečno, hrustanec primerno ohranjen, manjša bakerjeva cista. Star sem 33 let zanima me tudi če lahko kolesarim hvala l.p

Spoštovani,

v izvidu navajajo nekaj prekomerne tekočine v kolenu (znak draženja), okvare sklepnega hrustanca v sprednjem delu kolena, delno poškodovani obe križni vezi ter raztrganino notranjega meniskusa v zadnjem delu.

Priporočam le tiste dejavnosti, pri katerih ne boste občutil bolečin. Kolesarjenje bo zelo verjetno ena izmed teh.

Sicer priporočam obisk kirurga ali ortopeda in verjeten dogovor o artroskopskem operativnem zdravljenju.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
zanima me glede izvida, ki sem ga dobila po MR desnega kolena.

Hrustanec pogačice nekoliko stanjšan, signal iz hrustanca je nehomogen, kar kaže na degenerativne spremembe.

Medialni menisk ima normalno obliko, gladko in regularno površino. Notranja struktura kaže na degeneracijo meniska. Lateralni menisk ima normalno obliko, gladko in regularno površino. Notranja struktura ima homogen signal nizke intenzitete.

Vse ostalo je normalno oz. BP. V sklepu ni videti izliva, vezi so vse ok.

Mnenje radiologa je Femoropatelarna artroza. Kaj to pomeni in kakšno je zdravljenje, saj me koleno že pri normalni hoji boli.

Lep pozdrav!

Simona

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v izvidu navajajo okvare sklepnega hrustanca pogačice ter notranjega meniskusa.

Zdravljenje je odvisno predvsem od tega, od kod izvirajo bolečine. Če so prisotne v sprednjem delu kolena, priporočam neoperativno zdravljenje (okrepitev mišic, predvsem štiriglave stegenske, injekcije plazme bogate s trombociti in hialuronske kisline ter jemanje pripravka, ki vsebuje glukozamin), če pa je v ospredju bolečina v zadnjem notranjem delu kolena, je mogoče, da bo za rešitev potrebno tudi operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor!

Lep pozdrav

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close