Najdi forum

Pozdravljeni,
prosila bi za vašo razlago izvida MR goleni. Pred skoraj letom dni sem padla s konja, nato me je konj pohodil na desno golen, kjer je nastal velik hematom. Na urgenci sem bila 3x, vendar ni bilo nobenih posegov. Kljub ves čas prisotnim bolečinam, so me šele zdaj napotili na MR. Glede na to, da naj bi čez teden dni odšli na daljše potovanje z letalom, bi glede na izvid tudi za to zadevo prosila za vaše mnenje (je kakšna večja nevarnost, če bi šla). Že v naprej najlepša hvala.

izvid MR: Približno 7 cm proksimalno od medialnega meleola je v subkulatem maščevju na medialni strani približno 10×3 mm velik iregularen areal hiperintenzivnega signala na T2 poudarjenih frekvencah – najverjetneje stanje po kontuziji oz. fibrogranulacijsko tkivo. Perifokalno pa je še nekaj linearnih, hipointenzivnih signalov na T1 sekvenci-fibroza. Ostale prikazane strukture distalne goleni in gležnja izgledajo v mejah normalnega.

Hvala za odgovor in lep dan, Maša

Spoštovani,

v izvidu navajajo brazgotino v podkožnem tkivu goleni. Menim, da za potovanje ni zadržkov.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close