Najdi forum

poškodba gležnja

Spoštovani!

Po poškodbi kolena imam sedaj še poškodbo gležnja na levi nogi. Zadnjo poškodbo sem imela maja meseca letos in sicer zvin in nateg vezi v gležnju. Sedaj pa se je poškodba ponovila. Naredila sem napačen gib. Zabolelo me je ob zunanji strani gležnja na levi nogi. Potem sem odšepala do stola, kjer sem poskušala razmigati nogo. Imela sem kar močne bolečine v gležnju in mi je tudi otekel. Dala sem si obkladke na gleženj in si ga povila. Par dni sem počivala z nogo na blazini in obkladki, ki sem jih dajala vsako uro na otekel sklep. Vendar čez vikend zadeva ni bila boljša, zato sem šla v ponedeljek do svojega zdravnika, ki je gleženj pogledal in rekel, da gre za zvin. Priporočil mi je počitek še par dni, potem pa naj počasi začnem obremenjevati levo nogo.
Tu pa nastane problem. Ko stopim na levo nogo, me zelo zaboli na zunanji strani pod kostjo v gležnju, in pa tudi na vrhu stopala, vsak korak je hujši. Še vedno si gleženj povijam. Od poškodbe je minilo že dva tedna, vendar ni nobenega izboljšanja. Na rtg slikanju še nisem bila. Gleženj postaja tudi mravljinčen in to večkrat na dan. Se mi zdi, da s tem sklepom nekaj ni v redu.
Kaj naj storim? Poškodba se je zgodila posledično zaradi kolena, ker mi to med hojo pogosto “zablokira” . Kaj predlagate za gleženj?
Naj napišem še to, da nisem šla na urgenco, mogoče bi to morala storiti takoj.

Lepo prosim za Vaš nasvet. je smiselno opraviti slikanje mri, rtg ali uz? Bolečina je res huda in večkrat na dan moram dati nogo na blazino, da se umiri to mravljinčenje in otrplost sklepa.

Hvala Vam za Vaš odgovor in Vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

priporočam opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki in izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Danes sem bila na urgenci zaradi poškodbe in so napisali sledeče:
Skelet gležnja palpatorno občutljiv lateralno. Boleča palpacija vzdolž peronealnih tetiv do narastišča na hrbtišču stopala lateralno, kjer je izrazita oteklina s palpatorno bolečnostjo. Občutljivi sta tudi IV in V. stopalnica.

Naj bi šlo za nateg oz. poškodbo narastišča peronealnih tetiv. Svetujejo hlajenje.
Zanima me, kaj to pomeni, koliko časa je potrebno da se zadeva izboljša, glede na to, da je že preteklo 14 dni.? Nogo težko obremenim kljub temu, da uporabljam bergle, ponoči zaradi bolečin nisem mogla nič spati.

Lepo prosim za Vašo razlago in Vaše mnenje glede zdravljenja.

Hvala Vam za Vaš čas.

Lepo Vas pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

poškodbe mehkih tkiv v predelu gležnja potrebujejo običajno za zacelitev 3 do 8 tednov, odvisno od obsežnosti poškodb in od vrste poškodovane strukture.

Priporočam ponovno rentgensko slikanje gležnja in stopala ter ultrazvočni pregled. Slednjega lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Hvala Vam za hitri odgovor. Bi pa rada vprašala še nekaj, ali lahko splošni zdravnik izda napotnico za mri, ali mora biti travmatolog. Ker se ti zvini ponavljajo, je mogoče smiselno narediti še mri?
Bergle naj bi uporabljala dokler me sklep boli, potem naj bi jih opustila. Tako so mi rekli včeraj na urgenci.

Lepo prosim za Vaše mnenje.

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

tudi slikanje gležnja z magnetno resonanco (MR) je dobra izbira. Priporočam, da kar stopite do izbranega osebnega zdravnika in ga vprašajte, če lahko napotnico napiše sam. V tem primeru priporočam pregled 8 tednov po zadnji poškodbi gležnja s posnetki opravljene MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Še enkrat hvala za Vaš hitri odgovor.
Najbolje da rečem za napotnico ob kontroli gležnja pri osebnem zdravniku, saj bom čakala na mri najmanj dva meseca. Takrat mislim da bo že smiselno narest mri, saj naj bi se oteklina zmanjšala.

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

priporočam, da pokličete različne izvajalce slikanja z magnetno resonanco. Po mojih podatkih so pri nekaterih izvajalcih (Ambulanta za magnetno resonanco in rentgen, Lavričeva 1, Maribor; Splošna bolnišnica Izola) čakalne dobe na napotnice ZZZS sorazmerno kratke – 2 do 4 tedne.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Hvala Vam za Vaš odgovor, Bom poklicala in se naročila, da bom čimprej prišla na vrsto. Do sedaj sem bila v Novi gorici enkrat in 2 x v Medilabu, kjer sem bila sploh zadovoljna z prijaznostjo osebja in bi se še enkrat odločila za to ustanovo, le čakalna doba je malo daljša.
Gleženj me res grozno boli in trenutno še z berglami težko hodim.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

prosim. Velja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Spet se obračam na Vas, ker se mi je zgodila nova poškodba gležnja. In sicer se je to zgodilo pred enim tednom, Ko sem stopila iz ceste na pločnik, je bilo na tem mestu malo ledeno in mi je zdrsnilo. Z levo nogo sem stopila na ta del in padla na rit. potem sem se nekako pobrala in odšepala domov. Doma sem si dala hitro obkladke na gleženj, saj me je ta najbolj bolel.
Zvečer in ponoči pa so se začele še bolečine v kolenu in kolku. Morala sem na urgenco.
Na rtg posnetkih ni bilo videti kakšnih zlomov.
prepisujem izvid:
> gibljivost v kolenu je popolna, vendar boleča. koleno je oteklo.
> vidna oteklina zunanjega gležnja, oteklina tudi na bazi V. metatarzale.
> navaja bolečine ob palpaciji zunanjega gležnja in V. metatarzale
> gibljivost v gležnju je v skrajnih legah boleča.
> ledveni del je neboleč.
Stanje danes je naslednje: boli me gleženj, ko stopim na to nogo, tudi koleno boli, ko ga pokrčim ali iztegnem, tudi med sedenjem. Hodim z berglami, brez njih ne gre, tudi po stanovanju je hoja zelo boleča.
Kaj lahko še naredim? Držim se navodil, ki sem jih dobila zraven odpustnice. Vendar je izvajanje vaj res mučno, Bolet me začne po parih gibih. In moram nehat.
Prosim za Vaš nasvet in mnenje.

Hvala Vam in Vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

priporočam, da obiščete fizioterapevta, ki Vam bo lahko pomagal z lokalnim protivnetnim zdravljenjem (zmanjšanje bolečin) ter pri pridobivanju gibljivosti. Sicer priporočam obremenjevanje in razgibavanje poškodovanih področij le do meje bolečin.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani že pred pol leta sem se udarila v levi gležen kjer so potem odkrili na UZ da je debela kolekcija proste tekočine. Noga me od takrat zelo boli . Letos 6.1.2017 pa sem imela ortopeda, ki mi je predpisal FTH, UZ in nesteroidne revmatike, če pa ne bo boljše pa še MRI. Kaj mi svetujete se bo stanje popravilo ali lahko še sama naredim kaj več. L.P. Natasa

Spoštovani,

predvsem priporočam čim prej opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki. Ugotoviti je namreč potrebno VZROK!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close