Najdi forum

Ruptura dolge glave bicepsa

Spoštovani,

Pred mesecom dni sem pri igranju odbojke začutil pekočo bolečino v rami, ki se je selila na biceps. Drugi dan sem opazil spremenjeno konturo bicepsa (premik proti komolcu). UZ po 1 tednu po poškodbi je potrdil rupturo tetive na narastišču, tetiva je bila v manjši meri retrahirana. Bolečine v rami sem imel prisotne že leto dni prej, z možno manjšo rupturo supraspinatusa. Sedaj čakam na magnetno resonanco ramena.
Zanima me, če bi bilo v primeru, da bo potrebna artroskopija ramena, možno opraviti hkrati tudi tenodezo tetive bicepsa, saj so se mi 3 tedne po poškodbi v mišici pojavili boleči krči. Star sem 30 let, veliko se ukvarjam s športom, tudi v službi imam težja bremena, poškodba pa je na desni (dominantni) roki.

Najlepša hvala za odgovor in svetovanje.
Lep pozdrav in lep dan.

Spoštovani,

tenodeza je sicer mogoča, vendar bi bil zanjo zelo verjetno potreben dodaten klasični operativni poseg. Kita je namreč zelo verjetno tako skrčena, da artroskopsko ne bo dosegljiva. Postavlja se mi tudi vprašanje o smiselnosti tenodeze, saj se bodo s strganjem kite dolge glave bicepsa povezane težave, v 3 mesecih od poškodbe zelo verjetno spontano umirile.

Pred morebitnim artroskopskim operativni posegom priporočam opraviti slikanje ramena z magnetno resonanco s predhodno v sklep vbrizganim kontrastom (MR ARTROGRAFIJO) in ne le slikanje z magnetno resonanco (MR).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepsa hvala za izcrpen odgovor.
Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.
Stara sem 65 let in imam težave z desno ramo.
Opravila sem MR ARTROGRAFIJA desne rame
MNENJE:
Ruptura tetive supraspinatusa preko celotne debeline z retrakcijo
Popolna ruptura tetive dolge glave biceps.
Prosim za razlago in možnosti zdravljenja.
Vnaprej hvala lepa za odgovor.

Spoštovani,

v izvidu navajajo popolno raztrganino kite mišice supraspinatus (zgornje mišice rotatorne manšete) s skrčenjem mišice ter popolno raztrganino kite dolge glave dvoglave nadlahtne mišice desnega ramena.

Če je mišica supraspinatus še ohranjena, če ni skrčenje mišice (pre)veliko in če vam vse skupaj povzroča težave, priporočam artroskopsko operativno zdravljenje. To mora bit opravljeno res hitro, najkasneje v nekaj mesecih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close