Najdi forum

Izvid MR kolena+mnenje

Spoštovani.
Vljudno prosim za razlago izvida MR kolena, in podate vaše mnenje o zdravljenju.
Kosti, ki sestavljajo kolenski sklep, kažejo normalno konfiguracijo in položaj. Signal kostnega mozga je normalno, z normalnim trabekuliranim vzorcem in epifizialnimi linijami. Kortikalis je gladkih struktur, normalne debeline ter brez subhondralne spremembe signala.
Hrustanec pogačice je v osrednjem delu defekten za cca 1cm. Hrustanec femoralnega kondila in platoa golenice je normalne debeline in primerne intenzitete signala. Površina hrustanca je gladka.
Lateralni in medijalni meniskus sta na sagitalnih ravninah trikotaste oblike, na aksijalnih posnetkih homogene strukture in nizke intenzitete signala. Sp. rog, osrednji del ter zadnji rog meniskusov je gladkih kontur in kontinuiranih robov. Sprednji in zadnji križni ligament sta nepoškodovani, primerne širine, normalne strukture in intenzitete signala.
Kolateralna ligamenta sta intaktna.
V sklepni kapsuli je nekaj vsebine tekočinske intenzitete signala.
Zaključek: hondralni defekt pogačice, sklepni izliv.

Naj dodam, da sem se poškodovala letos junija meseca, koleno me boli, ob daljši hoji mi koleno zateče in boli, obiskujem tudi telovadbo, ker sem športno aktivna (z kolenčnikom) in izvajam delne vaje, oz. do bolečine.
Zanima me kako poteka zdravljenje omenjene poškodbe? Je operacija potrebna?
Stara sem 38let in pred 2leti so mi zamenjali desni kolk (totalna endoproteza), zato si še ene operacije ne želim….v kolikor ne bo potrebno.
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

glede na izvid MR menim, da bo zelo verjetno potrebno operativno zdravljenje. Potrebno je namreč izpolniti defekt sklepnega hrustanca na pogačici, kar je mogoče doseči z artroskopsko ali pa s klasično (odprto) operacijo. S tem se bodo zmanjšale (morebiti celo odpravile) težave in zajezilo nadaljnje okvare sklepnega hrustanca na pogačici in na pripadajočem delu stegnenice.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

prosim. Zelo verjetno da. Za polnovreden odgovor bi moral pregledati tako Vaše koleno kakor tudi posnetke MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close