Najdi forum

Ultrazvok – kvadriceps

Pozdravljeni. Teden dni nazaj sem dobil močan udarec v kvadriceps ( stisk avtomobilskih vrat). RTG: brez znakov poškodb. V predelu medialne glave kvadricepsa je hematom, brez izliva.

Klical sem osebno zdravnica za ponovni pregled, ki ga imam 24.11 in ji predlagal tudi ultrazvok za preverjanje, če je mogoče mišica poškodovana. S tem ni bila zadovoljna in je že v telefonskem pogovoru rekla, da to najbrž ne bo potrebno. Zanima me, če lahko zahtevam ultrazvok tudi v primeru, če ona ne bo hotela ultrazvoka in bo predlagala samo hlajenje/počitek brez, da se preveri mišično stanje?
Lep pozdrav

Spoštovani,

menim, da je ultrazvočni pregled poškodovanega področja smiseln in ga priporočam.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Bil sem pri osebni zdravnici je rekla, da ona ne more dati ultrazvoka, da je to nesmiselno (kljub temu, da sem jo prosil za ultrazvok, da čimpreje vidim kakšno je stanje). Potem je rekla, da se oglasim čez 3 tedne na pregled in če ne bo boljše grem do ortopeda in potem lahko on izda napotnico za ultrazvok.

Zanima me kakšne imam možnosti oz. kakšen je protokol pri koncesiji? Ali je res, da osebna zdravnica ne more izdati napotnice za ultrazvok in zakaj kljub prošnji pacienta?
Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

odgovora Vam ne morem dati, saj ne poznam pravil v osnovnem zdravstvu. Ena izmed možnosti je, da se pozanimate na ZZZS.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close