Najdi forum

Zvit gleženj, brez napredka

Lep pozdrav,

pred 6 tedni sem si zvil levi gleženj. RTG je pokazal, da ni znakov zloma. Prva dva dni nisem mogel stopiti na poškodovano nogo, od tretjega dneva naprej, sem lahko že normalno hodil, tako po klancu, kot po ravnini, s tem da gleženj še ni bil povsem fleksibilen.

Zdej po 6 tednih je po rednem ohlajevanju gležnja, mazanja s kremami in kompresije, stanje povsem isto kot po prvih treh dneh. To pomeni, da imam na levi strani gležnja še vedno veliko bulo, ki noče in noče izginiti. Težav s hojo nimam, imam pa še vedno bolečine če se potipam po poškodovanem delu, ter imam nekoliko omejeno gibanje. Tudi v službi sem 8 ur na nogah in nogi ne nudim popolnega počitka.

Mislim, da poškodba sama po sebi ni bila tako huda, mi je pa zanimivo, da se stanje ni izboljšalo niti za malenkost, od tretjega dneva naprej. Zdi se, kot da me bo tako stanje spremljajo tudi vnaprej, kljub mojem prizadevanju.

Imate kakšen nasvet?

Hvala.

Spoštovani,

da. Če oteklina ne bo splahnela do preteka 8 tednov od poškodbe, priporočam slikanje gležnja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki in izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close