Najdi forum

Izpah leve rame

Pozdravljeni
Sem gorsli kolesar in ker je vožnja po terenu s kolesom način življenja to počnem pravzaprav vsak dan. Star pa sem 17 let. Letos 29.januarja pa sem zapeljal v blat, nerodno padel in izpahnil levo ramo. Naravnali so jo šele na urgenci. Od takratbpa dobdanes sem si ramo izpahnil še 6-krat; aprila, maja(2x v enem dnevu) julija, septembra in oktobra. Vsakič prineki športni aktivnosti (odbojka, sklece s ploskom, skakanje v vodo, raztegovanje na štangah). Na kolesu me rama nikoli ne boli in ne moti, celo zadnjikrat oktobra, ko sem isti dan ko sem izpahnil ramo celo fural kolo po strmih in hudih terenih čeprav nisem bil zmožen normalno obleči niti puloverja. Kaj priporočate, operacijo ali le prenehanje z ostalimi športnimi aktivnostmi ter da se osredotočim na kolo, kjer ni težav. Nekaj časa sem delal tudi vaje za ramena, sedaj pa sem začel hoditi tudi v fitnes. Je to dovolj? 7 izpahov v 10 mesecih je le malo veliko se mi zdi.. 🙁

Spoštovani,

vsekakor priporočam operativno zdravljenje. V nasprotnem bo verjetnost (in pogostnost) izpahov vedno večja, vse do starosti 40 let, ko bo začela postopoma upadati. Vsak izpah naredi tudi dodatno škodo v ramenu.

Priporočam, da opravite slikanje ramena z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim kontrastom vanj (MR artrografijo) in da pridete nato na pregled s posnetki in izvidom. Na pregledu se bova dogovorila o vrsti operacije. Najverjetneje bo ta artroskopska.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close