Najdi forum

poškodba kolena

PROSIM ZA POJASNILO MAGNETNE Resonance
mnenje, manjša delna poškodba anteriornega križnega ligamenta in medialnega kolaterarnega ligamenta, manjši sklepni izliv,medialna patelarna plika.znakov poškodbe meniskov ni videti.
Koleno sem si poškodovala 4,9,2016 danes je 27,10.2016 pregled imam 8,11,2016,koleno se mi vedno bolj zatika nemorem noge normalno iztegnit, boli me pod kolenom in v sklepu,Prosim za kakršnokoli pojasnilo.stara sem 52 let in do sedaj nisem imela težav z koleni. hvala

Spoštovani,

v izvidu navajajo manjši delni poškodbi sprednje križne in notranje stranske vezi.

Priporočam, da čimprej obiščete fizioterapevta, s katerim je potrebno pričeti z individualnim asistiranim aktivnim razgibavanjem (najprej morate doseči polno iztegnitev nato pa tudi pokrčitev kolena) in z vajami za ohranitev mišic.

Po preteku 3 mesecev od poškodbe priporočam opraviti meritev delovanja sprednjih križnih vezi z artrometrom GNRB, za kar se lahko dogovorite s sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected]. Z njo se lahko dogovorite tudi za izvedbo predlagane fizioterapije.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za hiter odgovor.moram pa povedat ,da me bolečina ovira pri hoji navzgor pri sedenju mi noga ostane trda , po nekaj poskusih jo lahko iztegnem in pričnem hoditi.v pogačici pa mi škrta in preskakuje.ponoći ko ležim na boku mam občutek kot da se koleno premakne in spet mi zaskoči in močno boli,nemorem niti stopit na nogo. Pregled imam na kirurgiji v ms ,glede nato da je dva meseca od poškodbe,ali si lahko nogo še dodatno poškodujem,glede na to da nisem dobila nikakršnih navodil.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

predvsem priporočam čimprejšen obisk fizioterapevta! Če nogo ne boste dolgotrajno, sunkovito in veliko obremenjevala, dodatnih poškodb v kolenu ne boste povzročila.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Bila sem na pregledu ,glede na stanje po poškodbi
st. loc.desni kolenski sklep je prazen,eutermičen,ekstenzija zaostaja za nekaj stopinj,flektira do 115stop.MCL bistveno ne popušča,je boleča medialna sklepna špranja brez jasnog preskoka,sprednja križna vez črsta.
Vpišejo me čakalno vrsto za artroskopijo.
Hvala za vaše mnenje in čas.

Spoštovani,

menim, da potrebujete, PRED morebitno artroskopijo, intenzivno individualno delo s fizioterapevtom (asistirano aktivno razgibavanje) vse do pridobitve najprej polne iztegnitve, nato pa tudi polne pokrčitve kolena! V izvidu MR niso opisali poškodb, ki bi nujno zahtevale artroskopsko operativno zdravljenje. Težave z gibljivostjo pa so po tovrstnih poškodbah pričakovane.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni Spet se oglašam in se že vnaprej zahvaljujem za odgovor.Danes sem prišla iz bolnice kjer so mi naredili artroskopijo kolena
Diagnoza se glasi S83.3 ruptura sklepnega hrustanca na kolenu, sveža/ laesio cartilaginis condyli
mediales femoris I-III et lat.TIBIAE GRAD I-II
V sklepu je precej drobcev mehkega tkiva ter nekoliko hipertrofična in dražena sinovija.ki jo delno odstranim.Medialni meniskus je v celotnem poteku cel,stabilen ,celotna obremenilna površina medialnega kondila femurja je pokrita z zmeščanim in stanjšanim hrustancem,ki se proti Notschu tudi nekoliko lušči,tadel pobrusim. LCA izgleda cel,prav toko laterarni meniskus. Nekoliko je zmeščan tudi hrustanec po laterarnem kondilu tibije Prosim za pojasnilo
Na koncu izvida pa še piše v poštev pridejo aplikacije Hyalgana ali Synocroma.
Še enkrat hvala in vesele praznike. Marjana

Pozdravljeni Spet se oglašam in se že vnaprej zahvaljujem za odgovor.Danes sem prišla iz bolnice kjer so mi naredili artroskopijo kolena
Diagnoza se glasi S83.3 ruptura sklepnega hrustanca na kolenu, sveža/ laesio cartilaginis condyli
mediales femoris I-III et lat.TIBIAE GRAD I-II
V sklepu je precej drobcev mehkega tkiva ter nekoliko hipertrofična in dražena sinovija.ki jo delno odstranim.Medialni meniskus je v celotnem poteku cel,stabilen ,celotna obremenilna površina medialnega kondila femurja je pokrita z zmeščanim in stanjšanim hrustancem,ki se proti Notschu tudi nekoliko lušči,tadel pobrusim. LCA izgleda cel,prav toko laterarni meniskus. Nekoliko je zmeščan tudi hrustanec po laterarnem kondilu tibije Prosim za pojasnilo
Na koncu izvida pa še piše v poštev pridejo aplikacije Hyalgana ali Synocroma.
Še enkrat hvala in vesele praznike. Marjana

Spoštovani,

v izvidu navajajo poškodovan/okvarjen sklepni hrustanec na notranjem končnem delu stegnenice, ki sega tudi čez polovico debeline (tega so pobrusili) ter poškodovan/okvarjen sklepni hrustanec na zunanjem začetnem delu golenice, ki je predvsem zmehčan (poškodbe segajo do polovice debeline).

V takšnih primerih priporočam:
1. zmanjšanje obremenitev kolena
2. optimalno okrepitev stegenskih mišic
3. injekcije plazme bogate s trombociti
4. injekcije hialuronske kisline (Hyalgan, Synocrom, Suplasyn, Crespine gel…)
5. jemanje pripravka, ki vsebuje glukozamin.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close