Najdi forum

zlom goleni pri otroku

Spoštovani.

Moj 8letni sin si je pri nogometu poškodoval golen. Oziroma igrali so nogomet v OPB brez ščitnikov in nekdo mu je priletel v nogo. Sin je pa droben in suh, tako da ima prečni zlom golen, kjer fibula ni prizadeta. Sedaj ima gips drugi teden, zdravniki so rekli, da je dovoljena zmerna obremenitev noge. Kaj to pomeni? In še to: res noga ne bo več ok? res ne bo mogel igrati nogometa, ker trenutno mu je nogomet vse :(. Prav žalostna sem, da se je to zgodilo. Sicer sem mu rekla, da do spomladi nič žoge, sedaj pa sprašujem še vas.
Hvala za odgovor in lep dan.
Hana

Spoštovani,

takšni zlomi običajno ne zapuščajo trajnih posledic, zakar menim, da bo lahko z veliko verjetnostjo po zacelitvi nogo normalno obremenjeval. Prve tri tedne od zloma priporočam razbremenjevanje poškodovane okončine, nato pa obremenjevanje do bolečine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Gospod, Iztok Pilih, najlepša hvala za odgovor.
Torej, raje še počakava obremenjevanje noge za en teden. Danes je šel v šolo, seveda ga vozimo in hodimo iskat. Ponovno kontrolo ima 14.10. Možno je, da potem dobi eventuelno neko platiko na nogo (izvida nimam pri sebi).
Naj pa do marca približno z nogo kar miruje kajne? No saj se vam javim, ko bo naslednji izvid.

Hvala še enkrat in lep pozdrav.
hana

Spoštovani,

prosim. Menjava mavca s plastičnim je mogoča.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Ponovno se vam oglašam. Včeraj je imel sin RTG goleni. Mavec so mu po 6-ih tednih vzeli dol. Na sliki se vidi od strani kalup in ima odebeljeno, na sredini se vidi še počena golen (ima prečno). Sedaj ima navodila, da hodi en teden do 14 dni še z berglami, počasi stopa na nogo, potem lahko bergle opusti.
Seveda lahko samo hodi ali plava in se mora paziti, da kaj ne prileti na nogo ali da on ne zamahne. 30.11.imava spet kontrolo.
SEdaj me zanima še enkrat, kaj vi mislite koliko časa se bo celilo? Eni pravijo, da je zaznamovan, drugi da se kost zaceli. Da se je še vsem. Menite, da bo lahko nadaljeval z nogometom?

Hvala za vaš cenjeni odgovor.

Hana

Spoštovani,

Sedaj me zanima še enkrat, kaj vi mislite koliko časa se bo celilo? Do polne zacelitve zelo verjetno 3 mesece.

Eni pravijo, da je zaznamovan, drugi da se kost zaceli. Da se je še vsem. Menite, da bo lahko nadaljeval z nogometom? Zelo verjetno ne bo imel nikakršnih posledic, tako da tudi nogomet ne bo problem.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani g.Pilih.

Sporočam vam, da je imel sin včeraj ponovno RTG, po eno mesečni odstranitvi mavca (počena golen-prečno). Zdravnica je rekla po slikah sodeč, da se sedaj normalno giba, lahko telovadi, smuča, trenira… Sicer bom jaz z nogometom še malo počakala :).
Ima po ponovno kontrolo aprila, in sicer zaradi rasti kosti. Rekla je, da se lahko zgodi, da bo noga krajša, ker ne bo enakomerno rasla, in če to prej opazimo, naj prej pridemo.
Je res to precej možno? KAj pa lahko naredijo v tem primeru? Ali je kakšna preventiva..mu kaj dajem za kosti? Hvala za odgovore in brez zamere, ampak sedaj me še to skrbi.

Lep dan vam želim
Hana

Spoštovani,

motnja rasti je zelo malo verjetna. Ne poznam pa načina, s katerim bi jo lahko preprečili. Priporočam le normalno uporabo in obremenjevanje poškodovane okončine ter kontrolo, kot je že priporočeno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close