Najdi forum

Dolgotrajna bolečina v kolku

Lepo pozdravljeni
Bolečina v kolku je prisotna že cca 4 leta, ampak zadnjih 6 mesecvov je pa že neznosna. Boli me v samem sklepu in pri vseh rotacijah. Hodim lahko naprimer 400m, potem že vlečem nogo za sabo in si naprimer dvignem z rokami če se naprimer vsedem v avto.

Slikanje kolkov je pokazalo sledeče; RTG obeh kolkov

Na prikazanem skeletu so vidni znaki minimalne subkortikalne skleroze acetabula obojestransko aksialno – še ohranjeni sklepni prostori obojestransko
Znaki incipientnega peritrohant eritisa obojestransko

Naj povem da me levi kolk močno boli pri hoji, levi je še vzdržna bolečina. Če celi dan počivam in ne hodim veliko me kolk pri mirovanju samo malo boli, če pa hodim imam dokajmočne bolečine tudi pri mirovanju.
Imam občutek kot da mi kolčni sklep ni gladek in konstantno nekaj preskakuje. V 70% ko se želim vstati, mi tudi zaskoči in se ne morem zravnati. Potem se vsedem nazaj, naredim premik noge malo v levo in desno in potem kot da se nekaj odhaklja in se lahko vstanem

Drugače imam bolečine v vseh sklepih, obrabo vratnih in križnih vretenc, dokaj boleča ramena
RTG obeh Ramen v AP in ciljano
incepientni humeroskapularni pariartritis obijestransko
Minimalno zožen subrakomialni prostor obojestransko ( tudi pri ramenih so določene rotacije zelo omejene

Pri revmatologu sem bila, Kri ni pokazala nobenih vnetij. njegova dijagnoza ; najverjetneje gre za polialtragijo v sklopu oseoartroze

Imam visok prag za bolečine, prenašam bolečine v križu, čeprav me vsaj 3x na leto vščipne is sem nepokretna vsaj 3x na leto, tudi bolečine ram sem se navadila in pač že avtomatsko delam določene rotacije, ki me ne bolijo.

Ampak ta bolečina v kolku pa je nevzdržna, saj me zelo ovira pri vsakodnevnih dejavnostih.

Prosim za nasvet kako naprej, ker mislim da sem zaradi vseh bolečin že tudi v depresiji. Naj povem da mi analgetiki NE pomagajo.

Se zahvaljujem za odgovor

lp Blanka

Spoštovani,

priporočam, da slikate bolj boleč kolk še z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s s posnetki magnetne resonance in z že opravljenimi rentgenskimi posnetki. Na osnovi kliničnega pregleda in pregleda navedenih slik Vam bom nato lahko dal željeni nasvet.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za vaš odgovor.
Moja osebna zdravnica mi ne napiše napotnice za magnetno, torej bi najprej morala dejansko do ortopeda da mi da napotnico. Najbolj zoprno je ker najprej čakaš ortopeda 1leto, potem pa se magnetno slikanje skoraj isto toliko a jaz komaj hodim
Sem iz Celja, kako pa lahko pridem po najkrajši poti k vam na pregled in če lahko potem vi napišete napotnico za magnetno?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim. Najkrajša pot za pregled je privatni pregled v Ljubljani ali Mariboru. Če s seboj prinesete napotnico za kirurga, travmatologa ali ortopeda, Vam lahko nato izdam napotnico za magnetno resonanco. Za termin se lahko dogovorite s tajnico na telefonu 041 654 330.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Super, hvala, se jutri kar naročim pri vas

Lp
Blanka

Velja. Vas pričakujem.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Tudi sam imam težave z bolečino v kolkih. Bolečina se mi je pojavila pred približno 1 letom. Bolečina se pojavi v mirovanju, predvsem ležeč položaj. Ponoči se skos premikam iz enga boka na drugi bok, ter na hrbet. Bolečina se pojavlja iz kolka in gre proti stranskem delu stegnjenice. Občuti se kot skelenje in pekoč občutek.
Zanime me, kako se rešiti težav in če je mogoče, da kaj sam naredim v tej smeri, preden se posvetujem z zdravniki?

Lp

Spoštovani,

z zdravniškega zornega kota priporočam ugotvtoviti VZROK za bolečine in ga, če bo to le mogoče, odpraviti. Takšno, vzročno, zdravljenje je najbolj učinkovito.

Za začetek priporočam klinični pregled, nato pa usmerjena slikanja in/ali preiskave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, Pred dvema mesecema sem pri nogometu, ko sem udaril žogo (dolgi pas) začutil močen pok (kot da bi mi kolk vrglo ven) v desnem kolku (udaril z desno nogo) in obenem začutil takojšen hematom na stegenski mišici. Po slikanjih in UZ so ugotovili; parcialna ruptura s svežim hematomom v področju narastišča m.rectus femoris na črevnico. dolžina 4cm. Kostnina spinae nevarna. Rentgen: senca v predelu velikega trohanta desnega kolka, najverjetneje stara poškodba. Po opravljenih fthju in vsem je mišica super, kolk pa je vedno bolj boleč. Po ponovnem rtg danes zapišejo: manjše samostojno kostno jedro ob zgornjem medialnem robu velikega trohanterja desno – razvojno. Sedaj še čakam na pregled pri fiziatru itd. Probal sem laufat in boli kolk vedno ko pristanem na desno nogo. Isto je pri obuvanju ali vožnji z avtom. Zato me zanima ali ste se v športu že srečali s takšno poškodbo. In kakšne imate izkušnje glede tega. In seveda kaj pomeni to kostno jedro pri velikem trohantru? hvala in lp

Spoštovani,

vsekakor priporočam natančen klinični pregled bolečega področja. Navedeno samostojno kostno jedro ob velikem trohantru pomeni najverjetneje z glavnino kosti kostno nezraščen del kosti (običajno razvojna posebnost). To zelo verjetno ne povzroča težav.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close