Najdi forum

Razlaga izvida MR rame

Pozdravljeni dr. Pilih. Zopet se obračam na Vas. Prosim, če mi lahko razložite izvid MR rame.
V izvidu piše; Ob anteriornem narastišču tetive m. supraspinati na veliki tuberkl glavice desne nadlahti je videti kalcinacijo dolžine 2 cm, ki govori v prid tendinoze tetive.
Mišica m. supraspinati ne kaže znakov atrofije, tudi ni videti klinično pomembne rupture tetive.
Tetiva m. infraspinati je ohranjena.
Tetiva dolge glave bicepsa leži na anatomskem mestu.
Primerna je tudi tetiva m. subskapularis.
Lezije labruma glenoida skapule desno ni videti.

Zanima me vaše mnenje glede napisanega. Naj povem, da imam bolečine pri dvigu roke v višini ramena.( nižje in višje ni takih bolečin) V preteklosti sem že opravil fth, ki pa ni pomagala. Se obeta operativni poseg? Levo ramo so mi že zaradi podobnih težav operirali (artroskopija )
Zahvaljujem se Vam za odgovore.

Spoštovani,

v izvidu navajajo okvaro kite supraspinatusa (zgornje mišice rotatorne manšete) z odlaganjem kalcija vanjo.

Pred morebitnim artroskopskim operativnim posegom priporočam poskusiti še:
1. z rednim izvajanjem vaj za krepitev mišic rotatorne manšete z elastičnimi trakovi vsaj 3 mesece (za demonstracijo se lahko se obrnete na našo fizioterapevtko dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – 041 753 913 ali [email protected])
2. z zdravljenjem z udarnimi valovi in/ali
3. z ultrazvočno vodeno odstranitvijo kalcija (izvajamo mi).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

da , artroskopska operacija je dobra rešitev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Imela sem MR ARTROGRAFIJO DESNE RAME 4 mesece po poškodbi rame, zaradi bolečin in zelo omejene gibljivosti. Čez 14 dni sem dobila izvide. Ker je izvid strokovno napisan ga ne razumem.
Stanje po zaceljeni frukturi velikega tuberkla. V področju tuberkla je videti spremenjen signal. Drugih morfoloških sprememb na skeletu ni videti.
Signal iz tetive m. supraspinatusa je hiperintenziven v področju insercije na veliki tuberkel, kar kaže na tendinozo. Kontinuiteta tetive je ohranjena , prav tako je ohranjena kontinuiteta vseh tetiv rotatorne manšete. Pripadajoče mišice so brez posebnosti.
Videti je močno zadebeljen zgornji glenohumeralni ligament, kar je razvojna varianta.
Tetiva dolge glave bicepsa poteka v svojem clusu in je videti brez posebnosti. Sklepni labrumje dobro razvit in je ohranjen . Recesi sklepne ovojnice so primerno razviti.
MNENJE: Stanje po zaceljeni frakturi velikega tuberkla. Tendinoza tetive m. supraspinatusa.

Hvala za odgovor!!!

Spoštovani,

v izvidu navajajo stanje po zaceljenem zlomu velike grče nadlahtnice (grča v začetnem delu nadlahtnice) ter okvaro kite mišice supraspinatus (zgornja kita rotatorne manšete).

Priporočam izvesti fizioterapevtsko zdravljenje, za katero se lahko obrnete tudi na našo sodelavko dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – 041 753 913 ali [email protected]. Priporočam asistirano aktivno razgibavanje in okrepitev mišic rotatorne manšete.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Pred dvema mesecema sem padel na desno ramo in od takrat imam bolečine v rami. Opravil sem MR desne rame, sedaj pa sploh ne razumem kaj pomeni mnenje.

Mnenje MR preiskave je : Zmerna tendinoza tetive supraspinatusa. Blag tenosinovitis tetive dolge glave bicepsa. Signal blagega edema kostnine distalne klavikule lahko predstavlja zgodnjo degenerativno sprememboali pa kontuzijo.

Kirurg me je napotil na fizikalno terapijo.

hvala za odgovor

Spoštovani,

v izvidu navajajo zmerne okvare kite mišice supraspinatus (zgornja mišica rotatorne manšete), zanke draženja ob kiti dolge glave dvoglave nadlahtne mišice tet oteklino zunanjega dela ključnice.

Strinjam se z napotitvijo na fizioterapijo. Težave bodo zelo verjetno nazadovale po preteku 3 mesecev od poškodbe. Če ne bodo, priporočam pregled s posnetki opravljene MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.stara sem 29 let.Ze dalj casa imam bolecino v rami ob premikanju ter hitrih gibih.Imela sem CT z kontrastom.sedaj pa me zanima kaj pomeni izvi?in ali se da kaj zdravit operirat.hvala
Sklepna povrsina akromiokluarnega sklepa povrsine sklepna spranja je normalno siroko.akromiohormalni prostor jemalo zoozan.
Sklepne povrsine glenohumelarnega sklepa kongruente in ohranjene.labrum je normalno razvit on ohranjen.recesi sklepne ovojnice so primerno razvite ni videti prekinitve rotatorne mansete.nekaj zraka prehaja iz sklepa v subrakomiosubdeltoidno burzo kolikor je mogoce oceniti,namesto punkcije sklepa.
Tetiva supraspinatusa je videti utesnjena,subrakomialnem deluuboda nekaze spremeb denzitete.
Muskularni veter je ohranjen.potek tetive infraspinatusa je peimiren.v tetivi je distalno videti majhno kalocinacijo.muskularni veter je ohranjen.potek tetive subskapularisa je primerna..v tetivi je distalno videti majhno kalicinacijo. Muskularno je veter ohranjen.tetiva dolge glave bicepsa poteka normalno v rotatornem intervalu in v bicipitalnem sulkusu.
Mnenje,
Subakromialna utesnitev tetive supraspinatusa.kalcificirajoci tendinitis rotatorjev drobne kalcinacije v distalnem delu tetive infraspinatusa in subskapularisa..zanima me kaj to pomeni.hvala..kako poteka zdravljenje.

Spoštovani,

v izvidu navajajo utesnitev kite mišice supraspinatus (zgornja mišica rotatorne manšete) med izrastkom lopatice akromionom in med glavo nadlahtnice ter drobne otočke kalcija v kitah mišic subskapularis (sprednja mišica rotatorne manšete) in infraspinatus (zadnja zgornja mišica rotatorne manšete). S kliničnim pregledom je potrebno ugotoviti, kaj od naštetega Vam povzroča težave, od česar je odvisen tudi način zdravljenja. Menim, da se Vam bo zelo verjetna dalo pomagati, bodisi s usmerjeno fizioterapijo bodisi z artroskopsko operacijo. Priporočam pregled s posnetki opravljene CT artrografije.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni dr. Pilih,

Dobila sem napotnico za MR rame artrografija. Kolikor sem prebrala vbrizgajo sredstvo v sklep rame, sedaj pa me zanima kako zelo to boli, glede na to da me sam ramenski sklep boli na otip, po prvem pregledu naj bil bil tntendinitis, po opravljeni fizioterapiji pa pravi fizioterapevtka da naj bi bila zamrznjena rama. Glede na to, da sem desno že imela imam občutev v levi precej drugačen,je pa gibljivost stranska popolnoma omejena.
Ali lahko to slikanje z vnosom kontasta poškoduje kakšen živec ?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

kontrastno sredstvo se običajno vbrizgava z lokalnim anestetikom, tako da je bolečina zmerna. Pri pravilni tehniki vbrizgavanja je poškodba pomembnega živca nemogoča.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Prosil bi vas, če mi lahko podate mnenje izida MR desnega ramena. Težave imam že dlje časa (par let) nekje 4leta že hodim na terapije vendar imajo minimalen efekt. Rama je po naporu boleča in preskakuje težave so tudi saj so vse mišice na desni roki dosti manj močne kot na levi pa sem desničar. Zanima me če se da ramo rešit samo z terapijo ali bo potrebna operacija.

Brez znakov za poškodbo tetiv rotatorne manšete. Mišice niso atrofične ali maščobno infiltrirane.
Tetiva dolge glave bicepsa ni poškodovana in ima primeren potek.

Fisura skozi bazo posteroinferiornega labruma, ki se širi od 9. ure navzdol do 6. ure.V anteroinferiornem delu labruma ne vidim – po kronični poškodbi?  Defektov sklepnega hrustanca glenohumeralnega sklepa ne vidim.V aksilarnem recesusu in subskapularnem recesusu so vidne manjše trakaste spremembe – proliferacija sinovije.
7 mm velika erozija v predelu malega tuberkla ob narastišču tetive subskapularisa.

Hill-Sach lezije ni.

AC sklep je brez posebnosti.
Bez izliva v subakromialni burzi.

MNENJE:
Ruptura posteroinferiornega labruma.
Odsotnost anteroinferiornega labruma – kronična poškodba?
Sinovitis glenohumeralno.

 

Za odgovor se vam vnaprej zavhvaljujem.

Lp

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo raztrganino zadnjega spodnjega dela in odsotnost (lahko stanje po stari poškodbi) sprednjega spodnjega dela vezivno-hrustančne ustnice ter razdraženo sklepno ovojnico v ramenu.

Zelo verjetno bo za odpravo težav potrebno artroskopsko operativno zdravljenje. Končna odločitev bo odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Za odgovor se vam iskreno zahvaljujem. Lp

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close