Forum.Over.Net

Nepremičnine

Odgovarjajo: Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec

Svetovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin. Pomoč pri pravnih in ostalih področjih povezanih z nakupom ali prodajo nepremičnin. Svetovanje pri pripravi finančne konstrukcije za nakup.

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec

Aleš Goršak

Je nepremičninski strokovnjak z licenco MOP in se s prodajo nepremičnin profesionalno ukvarja že od leta 2003. Zaposlen je v podjetju Tanal nepremičnine (Tanal d.o.o.). Odgovarja na vprašanja povezana s prodajo in nakupom nepremičnin.

Koliko vode plačujete?

Default avatar

Presenečena++

Živjo,

danes sem dobila položnico (smo v novi hiši in prvič plačujemo vodo) in gor piše, da smo porabili 13 m3 vode v enem mesecu.

Ali je to realna poraba ali smo totalno potratni?

Hvala za odgovore.
Default avatar

ja....

napiši kolk denarja je to...
Default avatar

neška

Mi 19 m3.
Default avatar

tako pa mi

Evo, sem šla ravno popisati naš števec, ki ga odčitujemo vsak mesec.
Stanujemo v bloku, 52m2, 3 osebe.

Torej, topla voda/poraba/1 mesec = 5m3
mrzla voda/poraba/1mesec = 10m3

Tuširamo se vsak dan, zjutraj in zvečer, oz. po potrebi, perem vsak dan...

Tudi mene zanima, je 15m3 vode na mesec veliko??
Default avatar

maj..

Ja je realna, in ste potratni. Vsako gospodinjstvo več ko polovico vode porabi za wc in pralni stroj. Za te potrebe pri nas uporabimo deževnico (imamo zbiralnik). Zdaj porabimo 5m3 pitne vode. Veliko se lahko prihrani pri tuširanju. Smo 4 člani.
Default avatar

ggrrggr

A doslej pa vode niste plačevali? Kje ste živeli, jaz bi tudi tako :-)

Glede normalnosti pa je vprašanje. Odvisno, koliko vas je, poleg tega pa še, če imate majhne otroke (pogosto kopanje v banji).
Default avatar

jelka2

V bloku za eno osebo 15 €, ampak sem se štejejo še odvoz smeti, elektrika na stopnišču oz, v skupnih prostorih - kleti in kolesarnica ter čistilka.
Default avatar

nisem šerbi

Odvisno, koliko vas je in ali perete doma avto, potem poleti pride še zalivanje vrta in tako dalje.

Mi smo trije, porabimo cca 10 m3, kar je solidno - menda je povprečna poraba od tri do štiri kubike. Imam pa nov pralni stroj 6 kg in razmeroma nov pomivalc. Pralni stroj se je takoj poznal in pri vodi in pri elektriki! Nisem mogla verjet.
Default avatar

katjuškam3

V bloku, trije, poraba vode 18m3, položnica (voda, smeti, ogrevanje) nanese 100€ mesečno.
Default avatar

Mšv

povprečje naj bi bilo 3 kubike po osebi na mesec. 12 kubikov za štiri je v mejah normale. Mi smo tudi štirje v hiši, ker sami kuhamo, laufa pomivalc vsak dan, pralni veliko, poleti porabimo največ 5 kubikov za zalivanje (odvisno do vremena) imamo sedaj 14 kubikov.
Default avatar

mi2

Midva v bloku porabiva 5 - 6 m3 na mesec. Tuširanje vsak dan, včasih 2x, pranje pač za dva, posodo pomivamo v pomivalcu ... Se mi zdi kar spodobna poraba.

V prejšnjem stanovanju brez pomivalca, se pravi pomivanje na roke, imeli smo tudi toplovod (zdaj bojler) in se mi zdi, da pol še malo dlje človek stoji pod tušem, včasih sem si natočila vodo v banjo ... pa je šlo 10 - 12 m3.
Default avatar

Mi v hiši

Mi v hiši 4 odrasli porabimo 13 m3 mesečno. Mislim, da je to normalno. Res pa, da ne šparamo.
Občasno preremo avto in včasih zalivamo vrt.
Default avatar

Presenečena++

Hvala za odgovore.

To v € pomeni 30, pa še nekaj centov. Moram priznat, da doslej res nismo ne vem kako gledali na porabo. Smo 4. Otroci se enkrat na teden kopajo, s tuširanjem ne pretiravamo. Imamo pa pomivalca (recimo vsak drugi dan), pralnega (3x tedensko) in to je to.
Za zalivanje vrta imamo "umetno ponikalnico" kjer voda stoji, tako da bomo zalivali od tam.

"tako pa mi", glede na tvoj način porabe, se mi zdi naših 13 m3 kar malo preveč. Ok, vi ste trije, ampak vseeno.....

"Ggrrggr", živeli smo pri starših, ki so nam plačevali vse položnice in sezidali bajto.... ;-)
Default avatar

lololololol

Presenečena++ je napisal/a:
Hvala za odgovore.

To v € pomeni 30, pa še nekaj centov. Moram priznat, da doslej res nismo ne vem kako gledali na porabo. Smo 4. Otroci se enkrat na teden kopajo, s tuširanjem ne pretiravamo. Imamo pa pomivalca (recimo vsak drugi dan), pralnega (3x tedensko) in to je to.
Za zalivanje vrta imamo "umetno ponikalnico" kjer voda stoji, tako da bomo zalivali od tam.

"tako pa mi", glede na tvoj način porabe, se mi zdi naših 13 m3 kar malo preveč. Ok, vi ste trije, ampak vseeno.....

"Ggrrggr", živeli smo pri starših, ki so nam plačevali vse položnice in sezidali bajto.... ;-)
13 kubikov za 4 osebe je skoraj na minimumu, pa če verjameš, ali pa ne.
in 30 EUR za vodo je res malo.
Default avatar

dve

porabiva 8m3 na mesec v hiši, normalno počneva vse, tudi vrt in avto sta poleti deležna vode.
Default avatar

mi tako

21 kubikov na mesec. 2 gospodinjstva skupaj 6 oseb.

Na porabo tud vpliva, če je nekdo praktično 24 ur doma in se tudi kuha vsak dan....

Če pa nekdo hodi praktično samo spat domov, prehranjuje se drugje, je logično, da je tud poraba manjša.

Za normirano porabo vode se šteje cca 4,5 kubika na osebo in namesec.

več
Default avatar

VODAAAAAA33

MI 10-12 M3, nas je pa 6.Pomivalni, pralni stroj.Otroci se kopajo 1-2x tedensko.
Default avatar

mia-m

Zanimivo-to vprašanje sem tudi jaz hotela zastavit in po branju komentarjev sem prav vesela, ker sem že mislila, da porabimo preveč vode. Smo 4 članska družina, povprečno mesečno porabimo 9 kubikov s tem, da vrt zalivam samo z deževnico, rože v hiši z vodo od pranja solate, zadnjo vodo v pralnem stroju preusmerim v vedro in jo uporabim za ponovno pranje ali wc ( to mi včasih rata ne vedno), avto poleti včasih umijem kar z deževnico, obvezno poleti napolnimo bazen za kopanje cca. 2x po 12 kubikov.
Default avatar

vodovodarka

mia-m je napisal/a:
Zanimivo-to vprašanje sem tudi jaz hotela zastavit in po branju komentarjev sem prav vesela, ker sem že mislila, da porabimo preveč vode. Smo 4 članska družina, povprečno mesečno porabimo 9 kubikov s tem, da vrt zalivam samo z deževnico, rože v hiši z vodo od pranja solate, zadnjo vodo v pralnem stroju preusmerim v vedro in jo uporabim za ponovno pranje ali wc ( to mi včasih rata ne vedno), avto poleti včasih umijem kar z deževnico, obvezno poleti napolnimo bazen za kopanje cca. 2x po 12 kubikov.
ojoj, zarad vas bomo res bankrotirali :)))
Default avatar

Swan

v hiši plačujemo na pol leta 30 €
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Moderatorji

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec
Aleš Goršak