Forum.Over.Net

Nepremičnine

Odgovarjajo: Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec

Svetovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin. Pomoč pri pravnih in ostalih področjih povezanih z nakupom ali prodajo nepremičnin. Svetovanje pri pripravi finančne konstrukcije za nakup.

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec

Aleš Goršak

Je nepremičninski strokovnjak z licenco MOP in se s prodajo nepremičnin profesionalno ukvarja že od leta 2003. Zaposlen je v podjetju Tanal nepremičnine (Tanal d.o.o.). Odgovarja na vprašanja povezana s prodajo in nakupom nepremičnin.

Koliko vode plačujete?

Default avatar

StarryStarryNight

vsak mesec popišem stanje in ga javim na VO-KA...

Prej so nam pavšalno zaračunavali 15 m3, sedaj imamo porabo 8 - 9 m3 na mesec... javim stanje in imam mir... nobenega poračuna, nobenega preplačila... - za vse, od WC-ja, pralnega stroja, bane, tuša, umivalnikov in pomivalnega stroja, gre voda pač od tu...

deževnice nimam, za bazen pokličem gasilce in plačam dostavo in vodo...
Default avatar

arkyca

Koliko vode plačujete?

10€/leto :))
Default avatar

Gljb

Midva sva v najemniškem stanovanju s pralni, strojem, brez pomivalnega. Imamo pa skupni števec s še 4 osebami (torej skupno 6) in poraba za vodo je vsak mesec čez 30 m2, kar je meni OGROMNO. Mi ni jasno, od kod toliko (bazena nimava hahaha, vrta tudi ne itd). Mi ni jasno, kako rešit to problematiko.
Default avatar

moje mnenje

Gljb je napisal/a:
Midva sva v najemniškem stanovanju s pralni, strojem, brez pomivalnega. Imamo pa skupni števec s še 4 osebami (torej skupno 6) in poraba za vodo je vsak mesec čez 30 m2, kar je meni OGROMNO. Mi ni jasno, od kod toliko (bazena nimava hahaha, vrta tudi ne itd). Mi ni jasno, kako rešit to problematiko.
Meni se pa poraba 30 m2 ne zdi veliko.....
Default avatar

Gljb

"21 kubikov na mesec. 2 gospodinjstva skupaj 6 oseb." (citirano od ene zgornje uporabnice). Glede na to se mi zdi. Malo sem primerjala z drugimi in se mi zdi prav potratna poraba.
Default avatar

moje mnenje

Gljb je napisal/a:
"21 kubikov na mesec. 2 gospodinjstva skupaj 6 oseb." (citirano od ene zgornje uporabnice). Glede na to se mi zdi. Malo sem primerjala z drugimi in se mi zdi prav potratna poraba.
30 kvadratov proti 21 kubikom se mi zdi prav neznatna poraba, bo pa še kak strokovnjak kaj povedal.
Default avatar

Gljb

[quote=moje mnenje
30 kvadratov proti 21 kubikom se mi zdi prav neznatna poraba, bo pa še kak strokovnjak kaj povedal.[/quote]
Res?? Hm, za normalno porabo se smatra 3-4 m3 na osebo. 9 m3 se meni ne zdi neznatna razlika.
Default avatar

moje mnenje

Gljb je napisal/a:
[quote=moje mnenje
30 kvadratov proti 21 kubikom se mi zdi prav neznatna poraba, bo pa še kak strokovnjak kaj povedal.
Res?? Hm, za normalno porabo se smatra 3-4 m3 na osebo. 9 m3 se meni ne zdi neznatna razlika.[/quote]

Saj govorimo še zmeraj o kvadratnih metrih?
Default avatar

Gljb

Od kdaj se pri porabi vode govori o kvadratnih metrih? Pri porabi vode je smotrno samo število oseb in porabljeni kubični metri vode.
Torej: 6 oseb in čez 30 porabljenih kubikov vode - to je zame potrata vode.
Default avatar

moje mnenje

Samo odloči se o čem govoriš :
Gljb je napisal/a:
Od kdaj se pri porabi vode govori o kvadratnih metrih?
Gljb je napisal/a:
Imamo pa skupni števec s še 4 osebami (torej skupno 6) in poraba za vodo je vsak mesec čez 30 m2,
Default avatar

Gljb

Aja, sedaj mi je jasno, moja napaka. Seveda je bilo mišljeno 30 m3 in ne m2. Se opravičujem.
Default avatar

alisa

midva plačujeva 40€/leto
Default avatar

jožica iz lesc

do prekomerne porabe vode lahko pride tudi če recimo kateremu od uporabnikov kotliček v wc-ju ne tesni dobro, in stalno uhaja voda. pa tuširanje 2x na dan je tudi že kar luxuz. je treba mal šparat z vodo... :-)
Default avatar

ive_7

V bloku v Ljubljani v fužinah imava dva porabo 9m3 vode in plačava 32€. Nič pranja avtomobilov ali kaj podobnega.

Pere se samo približno 3 stroje na mesec (za enega samo), tuširava pa se oba dvakrat na dan.

~se mi zdi kar potratno ko primerjam z vami, čeprav doma se mi ne zdi ravno. Sploh pa mi je dosti 32€.

Kubik me pride torej 3,5€.
Default avatar

vodovod

Nam so na Rižanskem rekli da se porabi povprečno na druž.člana 2. Torej mi smo 4-je
Torej 4 člani krat 2 je 8.Če je več kot 12 ste potratni.
Default avatar

marjan zupanc

Za enkrat se nam zdi 4m3 na osebo normalno, ko nam bojo zapoprali vodarine se bodp norme za porabo vode znizale. Zadnji odcitek pro meni 54m3 v 6 mesecih za 2 (plus 2 vnuka vsaj 2 dmi na teden)
Default avatar

jkgjk

je v bloku....odkar smo kupili nov pralni in pomivalni stroj je max 10M3...največkrat pa med 8in 9..prej ni bilo nikoli pod 12m3....je konkretna razlika....pa tudi elektrike manj porabimo, ker smo dali tudi vsa led svetila....
Default avatar

Antoniks

Ima kdo izkušnje z netočnimi števci?
Kakšen mesec sva v hiši, montirali so nov števec pa se nama je zdela poraba velika. V enem tednu je števec kazal porabo 5m3. Zaprla sva vse porabnike, števec je obmiroval potem pa sva v merilno posoda nalila en liter. Prvi od okroglih števčkov, ki so spodaj pod glavno številko in meri litre se je obrnil za natanko 1,3 litra. Javila sva motnjo in dobila odgovor, da to ni v njihovi pristojnosti ampak, da naj se obrneva na dobavitelja števcev, ki bo števec odmontiral in ga dal preveriti, ne vem več točno kam. Če bi se pokazalo, da imava prav, bi stroške demontaže, meritve in ponovne montaže plačalo komunalno podjetje, če pa bi se pokazalo, da je števec ok bi pa stroške morala pokriti midva.
Ker z dobaviteljem števcev nisva imela nobenega opravka ampak nam je števec dostavilo in montiralo komunalno podjetje se nama to ne zdi ok. Plačujeva njim in tudi oni so tisti, ki so vprašljivi števec dobavili.
Predvsem me zanima ali so vaši števci točni, če pa ima kdo tudi kakšen pravni nasvet bo pa sploh super.
Default avatar

KALINA

ne ta poraba je normalna.
Default avatar

krempelj črni

Ta poraba je več kot normalna. Povprečje v SLO je okoli 3,7m3 po osebi na mesec.
Ali se premalo umivate, ali pa števec kaže PREMALO.

Moderatorji

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec
Aleš Goršak