Forum.Over.Net

Nepremičnine

Odgovarjajo: Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec

Svetovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin. Pomoč pri pravnih in ostalih področjih povezanih z nakupom ali prodajo nepremičnin. Svetovanje pri pripravi finančne konstrukcije za nakup.

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec

Aleš Goršak

Je nepremičninski strokovnjak z licenco MOP in se s prodajo nepremičnin profesionalno ukvarja že od leta 2003. Zaposlen je v podjetju Tanal nepremičnine (Tanal d.o.o.). Odgovarja na vprašanja povezana s prodajo in nakupom nepremičnin.

cene stanovanj čez kako leto

Default avatar

lucka2

Jaz optimistično verjamem, da se bodo razmere do moje "penzije" (ali karkoli ta status že bo), do takrat streznile. In zato mislim, da lahko še nekaj časa ostanem na najemu, razliko pa privarčujem, nekaj bo že naneslo.
Zares ne verjamem, da bo tak trend na področju nepremičnin trajal v nedogled. In iskreno upam, da se bo čim več prebivalcev naše (žal) zastrupljene državice tega začelo zavedat in se v tej smeri obračat.
Default avatar

naložbenik

mp25 je napisal/a:
naložbenik je napisal/a:
je dokler imaša tako plačo, da lahko plačuješ .Kaj boš pa v penziji?
Kako boš s 400, 500 evri plačeval najemnino?
Ali misliš, da boš razliko vmes nalagal v bolj varno in predvidljivo naložbo? mogoče delnice? za 30 ali 40 leti? bi ga rad videl
Kako boš pa ti ko boš v penziji vzdrževal svojo podrtijo staro 70 let?
Pa če ti po pravici povem ne verjamem da bom kdaj sploh dobil penzijo, že zdaj vem da bom moral delati do konca življenja. Vlagam pa v svoje znanje in svoje zdravje.

Obstaja pa še boljša cenejša opcija - dom upokojencev.
No, do penzije pač obnoviš nujne zadeve (predvsem ogrevanje in instalcije), sicer pa vsaka bajta ali stanovanje zdrži 20 let brez resnega vzdrževanja.
Če pa resno računaš, da boš delal do smrti in zaslužil zadosti za najemnino ter vse ostale stroške, potem ti dam prav, "ko voli nek izvoli".

Dom upokojencev cenejša opcija? Sploh veš koliko stane in da si tega že sedaj s povprečno penzijjo praktično ne moreš privoščit? Pa še dražji bo, zaradi izjemno viskih stroškov personala (pomanjkanje ?

No, očitno res nimaš kaj dosti stika z realnostjo in živiš v nekih japijeskih nakladaških oblakih,..d

Lastno bivališče v bistvu en tretji steber za penzijo in da v tem trenutku nimaš resne alternative zanj, saj so vse ostale naložbe preveč tvegane
Default avatar

mp25

naložbenik je napisal/a:
mp25 je napisal/a:
naložbenik je napisal/a:
je dokler imaša tako plačo, da lahko plačuješ .Kaj boš pa v penziji?
Kako boš s 400, 500 evri plačeval najemnino?
Ali misliš, da boš razliko vmes nalagal v bolj varno in predvidljivo naložbo? mogoče delnice? za 30 ali 40 leti? bi ga rad videl
Kako boš pa ti ko boš v penziji vzdrževal svojo podrtijo staro 70 let?
Pa če ti po pravici povem ne verjamem da bom kdaj sploh dobil penzijo, že zdaj vem da bom moral delati do konca življenja. Vlagam pa v svoje znanje in svoje zdravje.

Obstaja pa še boljša cenejša opcija - dom upokojencev.
No, do penzije pač obnoviš nujne zadeve (predvsem ogrevanje in instalcije), sicer pa vsaka bajta ali stanovanje zdrži 20 let brez resnega vzdrževanja.
Če pa resno računaš, da boš delal do smrti in zaslužil zadosti za najemnino ter vse ostale stroške, potem ti dam prav, "ko voli nek izvoli".

Dom upokojencev cenejša opcija? Sploh veš koliko stane in da si tega že sedaj s povprečno penzijjo praktično ne moreš privoščit? Pa še dražji bo, zaradi izjemno viskih stroškov personala (pomanjkanje ?

No, očitno res nimaš kaj dosti stika z realnostjo in živiš v nekih japijeskih nakladaških oblakih,..d

Lastno bivališče v bistvu en tretji steber za penzijo in da v tem trenutku nimaš resne alternative zanj, saj so vse ostale naložbe preveč tvegane
Še enkrat da me boš razumel. sem lastnik nepremičnin tako da ne živim v najemu.
Sem pa izračunal da če bi živel v najemu bi imel maj stroškov kot pa jih imam kot lastnik nepremičnine v kateri živim.
Pa tu računam vse(nakup nepremičnine,kredit, preplačilo kredita,vzdrževanje,zavarovanje nepremičnine,zavarovanje kredita..)
Pri najemu so stroški samo najemnina in tekoči stroški ostalega ni.
Če potegneš črto boš videl da najemniki dajo manj denarja v npr. 20 letih za najem kot tebe stane nepremičnina katere lastnik si.
Da ne govorim o tem da če kupiš svoje lastno stanovanje se je potrebno odrekat marsičemu.
Edina prednost lastne nepremičnine je navidezna varnost da je nekaj tvoje, da lahko notri narediš po svoje
Prednost najema je da če ti niso všeč sosedi enostavno poiščeš drugo stanovanje, če zamenjaš službo se enostavno preseliš, ne zanima te ali je streha za zamenjat ali je treba fasado in okna zamenjat.
Default avatar

mp25

Domovi upokojencev ne bodo še dražji ker potem si jih ne bo mogel nihče privoščiti.
Cena polnega penziona v hotelu na morju stane za daljše obdobje(1 leto) od 20 eur/noč to znese 600eur na mesec.
Bodo šli pa v hotel namesto doma upokojencev.
Default avatar

TheMan

Mojim napovedim vedno slabše kaže...Klik

TheMAN
Default avatar

nov tukaj

"Število prodanih novih stanovanj je bilo v drugem četrtletju znova nekoliko nižje, a so se cene kljub temu nekoliko zvišale."

... kar pomeni, da stanovanja kupujejo le še tajkuni, ki si lahko privoščijo stanovanja po tako visokih cenah. ta statistika navadnim smrtnikom ne pove prav nič!!! to je le umetno vzdrževanje visokih cen na trgu - ljudje naj vas ne preslepijo vsi ti podatki, kupite stanovanje, le ko bo zares vredno svoje cene!!
Default avatar

krentam

Aha imamo novega tukaj, ki "farane" s prižnice uči, kako naj se odločajo :) Patetika pa taka.

Očitno nepremičnine še vedno žulijo ljudi, sicer bi ta tema že zdavnaj umrla. In to seveda ni voda na mlin novim tukaj :)
Default avatar

a.

Pod tistim člankom naj ljudje preberejo še komentarje spodaj in jim bo jasno, kaj se skriva za t. i. statistiko SURS-a.
Default avatar

mp25

Kaj se kregate saj je vsem jasno.
Prodajalci hočejo prodat čimdražje in zaenkrat še niso pripravljeni spustit cene za več kot 10%
Kupci hočejo kupit čimceneje in niso pripravljeni plačat cene ki jim jo ponujajo prodajalci.
Zato trg stoji, poslov je precej manj kot včasih.
Default avatar

c.

a. je napisal/a:
Pod tistim člankom naj ljudje preberejo še komentarje spodaj in jim bo jasno, kaj se skriva za t. i. statistiko SURS-a.
Takoimenovana teorija zarote?
Default avatar

a.

c. je napisal/a:
a. je napisal/a:
Kaj je zarotniškega v slabi statistiki in ostalih preverljivih dejstvih?

Po nekaterih navedbah pa se je celo sam Bog zarotil proti ceglarjem. To pa je teorija zarote.
Default avatar

c.

a. je napisal/a:
c. je napisal/a:
a. je napisal/a:

Po nekaterih navedbah pa se je celo sam Bog zarotil proti ceglarjem. To pa je teorija zarote.
Enkrat je statistika odraz stanja, drugič je samo orodje "ceglarjev"?
Default avatar

a.

c. je napisal/a:
a. je napisal/a:
c. je napisal/a:

Enkrat je statistika odraz stanja, drugič je samo orodje "ceglarjev"?
Ko je statistika narejena na nekaj tisoč statistično neodvisnih primerkih, je odraz stanja, ko pa je narejena na le nekaj povezanih primerkih, je manipulacija.

Kam tukaj spadajo ceglarji, pa presodi sam.
Default avatar

Hej

Kako kaže statistika danes? ali je že kaj več prodanih nepremičnin in ali so cene zrasle ali padle?

Ali kdo ve oz. ali kdo spremlja naš trg nepremičnin? Seveda me najbolj zanima LJ, ker v vzhodni sloveniji že nekaj časa ni visokih (nabitih) cen.

Kdo? hvala!
Default avatar

Jelena12

Hej je napisal/a:
Kako kaže statistika danes? ali je že kaj več prodanih nepremičnin in ali so cene zrasle ali padle?

Ali kdo ve oz. ali kdo spremlja naš trg nepremičnin? Seveda me najbolj zanima LJ, ker v vzhodni sloveniji že nekaj časa ni visokih (nabitih) cen.

Kdo? hvala!
--
Cene stanovanj v Lj so padle, vendar minimalno: s pribl. 2500 na 2400 za m2.
Na nepremicninah.net pa je v prodaji pribl 400-450 stanovanj več kor lani.
(danes 3678 - lani na začetku leta okrog 3200).
lp
Default avatar

Ena lastnica hiše

Eh... vem za primere, ko se da dobit stanovanje v LJ za precej manj.

Jaz sem imela prav, pred leti, ko sem povedala, da bodo cene padle.

Nimam nepremičnin v lasti, razen nove hiše, ki je bila postavljena za ene dvakrat manj sigurno in dvakrat boljše od povprečja. Pač vedela sem, kaj delam :)) Nekateri s polno ritjo so se vedno delali pametne :) Še vedno pa mislim,d a se splača vlagat v nepremičnine, sam moraš vedet kdaj. Trenutno bi se dalo že kaj pametnega dobit.

Pa nekaj bo vedno veljalo, pa se lahko na trepalnice mečete, ker to je res - kralj je in vedno bo kupec in ne prodajalec in kupec določa ceno. Vedno bolj jo bo, ker je vedno manj kupcev, ki si lahko nakup nepremičnine privoščijo, zato boste eni lahko veseli, če se boste lahko znebili nepremičnin, da boste imeli za kruh in mleko.

Celo fajn se da služit, če veš, da kupec določa ceno :)) Kar nekaj primerov obstaja, sam neumni Slovenceljni še niso dojeli.
Default avatar

TheMan

Lep pozdrav po dolgem času...

Cene padajo lepo, lepo in trend se bo nadaljeval do nekega ravnotežja...

Za Lj je to cca 1500-1800€ na m2 za novo stanovanje, zna pa se zgoditi da bo šlo krepko nižje.

Uresničuje se vse kar sem napisal 1,2,leti nazaj, vse kar se tiče gospodarske klime, kar se tiče zmanjšanja plač in nadomestil v javnem sektorju, o stagnaciji prodaje...

Drage dame in gospodje, tako visokih cen kot so trenutne ne bo nikoli več...

gradi se nič...

proda se nič...

Vi pa govorite o stagnaciji ali celo rasti cen, prosim brez pretiravanja.

Naravni zakoni silijo vse v ravnovesje, če bi zanikali trend padanja cen je tako kot, da bi zanikali gravitacijo!

Slovenija je pred gospodarskim zlomom, vi pa sanjate da bodo ljudje placevali 2000€+ za m2?!!??!!?

Banke se podajajo v dražbe tipa---koliko daš, samo da daš...

Celovški dvori gredo jeseni v prodajo za 1600€ ali manj z vključenim parkingom!

Tudi sedaj so poskušali prodati po 1700€ na m2 pa ni bilo niti enega kupca!!!

http://www.finance.si/359825/Kupec-koliko-da%C5%A1

Finance pišejo, da so cene od leta 2009 v CD padla za 45%

Dolgo bomo še rabil do dna vendar ne pozabite, da je to zlovenija, zadnja komunistično federativna republika v E.U.

Vila pod gradom gre tudi na dražbo...

In še veliko drugih podobnih objektov...

Kdor ima v namenu prodajati, naj to stori po hitrem postopku, saj nikoli več ne bo dobil toliko kot lahko dobi sedaj ( če naleti na funkcionalno nepismenega kupca)

Moja pozicija je taka: sem lastnik nepremičnine v Lj, ne prodajam niti ne iščem druge

Lp borgu, krentam in podobnim kalibrom...

TheMan
Default avatar

Anžexy

Lahko noč, The man.

Lepo je bilo tole prebrati.
Default avatar

mp25

In kaj narediti z denarjem od prodaje The man.
Enostavno je zelo malo alternative.
V bankah denar ni več tako ziher. Eur izgublja na vrednosti...

Nepremičnina bo ša vedno nepremičnina. Ne more izpuhteti v zrak. Pa še v najem jo lahko daješ.

Cene stanovanj v Kranju so od leta 2007 ko smo bili na vrhu padle le za 10 %. Stanovanje kupljeno 2007 za 98000eur in prodano včeraj za 89000eur. Cena se je zbila samo za 1000eur. Povpraševanja precej.
Default avatar

TheMoški

mp25 je napisal/a:
Cene stanovanj v Kranju so od leta 2007 ko smo bili na vrhu padle le za 10 %. Stanovanje kupljeno 2007 za 98000eur in prodano včeraj za 89000eur. Cena se je zbila samo za 1000eur. Povpraševanja precej.
To ceglarji delajo sami med sabo, da izgleda da cene ne padajo, v resnici pa je stanje tako kot je razložil moj soimenjak. Če pa komu primanjkuje domišljije, pa nismo mi krivi, ampak ceglarji.

Moderatorji

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec
Aleš Goršak