Forum.Over.Net

Nepremičnine

Odgovarjajo: Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec

Svetovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin. Pomoč pri pravnih in ostalih področjih povezanih z nakupom ali prodajo nepremičnin. Svetovanje pri pripravi finančne konstrukcije za nakup.

Aleš Goršak , nepremičninski svetovalec

Aleš Goršak

Je nepremičninski strokovnjak z licenco MOP in se s prodajo nepremičnin profesionalno ukvarja že od leta 2003. Zaposlen je v podjetju Tanal nepremičnine (Tanal d.o.o.). Odgovarja na vprašanja povezana s prodajo in nakupom nepremičnin.

3-SOBNO STANOVANJE KOPER (SEMEDELA)

Default avatar

beatris

Prodam 3-sobno stanovanje v Kopru (Semedeli) - 84 m2.

Ce je kdo zainteresiran naj mi pise na ZS.
Default avatar

kupec

Kasna je okvirna cena in ali je mozna zamenjava?
LP
Default avatar

beatris

Zamenjava ni možna.

Minimalna cena 250.000 evrov. Zraven posredujem se link:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin ... 485711.jpg

V Kopru (Semedeli) se prodaja 3 sobno stanovanje v izmeri 83 m2. Stanovanje obsega se garazo v izmeri 13,36 m2. Nahaja se na enkratni lokaciji, v 4.nadstropju, z direktnim pogledom na morje ter koprsko marino. Zajema dnevno sobo, kuhinjo z jedilnim kotom, dve ogromni spalnici, predprostor, veliko kopalnico, ter balkon s prečudovitim razgledom. Balkon je popolnoma zastekljen. Stanovanje je lepo vzdrževano. Prodaja se opremljeno. V takojšnji bližini se nahaja še: pošta (oddaljena 10m), vrtec (oddaljen 20 m), trgovina (oddaljena 20 m). Stanovanje je vpisano v ZK, klima, kabelska tv.

Na nepremicnine.net so se slike stanovanja ter razgleda na morje.
Default avatar

borg

za toliko se prodajajo nova stanovanja, staro mora biti vsaj četrtino cenejše
Default avatar

beatris

Borg: na obali, se tako velika stanovanja, prodajajo za 400.000 evrov. Lahko pogledas pa bos videl (recimo semedelski razgledi).

In nova stanovanja so prazna, stara stanovanja pa opremljena. V temu je razlika.

Poleg tega je lokacija kljucni faktor za ceno stanovanja. Ce ima pogled na morje se cena podvoji.

In nova stanovanja imajo samo parkirna mesta, ne pa garaz.
Default avatar

noro!

no, konkretno semedelski razgledi imajo garažo in več kot eno na stanovanje.

cene, ki si jih navedla: sej tudi ti lahko postaviš tako, vendar ne bo šlo, niti če se na glavo postaviš.

novo je novo, obnovljeno je obnovljeno.

imaš res lep razgled, samo škoda , da nisi poslikala še recimo okolico, v kateri se nahaja blok. in seveda...če bi kupovala stanovanje, bi me zanimalo na kako frekventni točki se nahaja oz ali je precej prometno tam ali ne.

to je tako, kar mi je prvo prišlo na misel. grem zdej še prečekirat te semedelske razglede. lp
Default avatar

beatris

A ti bi raje kupil majhno in novo ali staro in vecje stanovanje? Mi smo nekoc imeli na voljo 2-sobno (novo) stanovanje in ga nismo sprejeli! Raje smo kupili 4-sobno in staro. v koncni fazi...a ne bodo nekoc tudi nova stanovanja STARA? Ali se motim? Cez 20 let bo tudi na novih stanovanjih za obnovit streha in vse ostalo?

In koliko pa stanejo? Si se pozanimal? Pa ce bi to pogledal bi ti bilo vse jasno. Balkon sploh ni ZASTEKLJEN in po celem stanovanju je ze polozen parket. Ne stekam v cem je bistvo.

Poslusaj tako ceno sem dobila od agencije. Nisem si nic izmislila sama. Zakaj pa bi? Kaj imam potem od tega?

Po tvoje? Kje se pa lahko nahajajo bloki? Menda ne v gozdu?

Cel Markovec, Olmo in Semedela. VSe je prometno. Semedelski razgledi se nahajajo na NAJBOLJ PROMETNI LOKACIJI. Na glavni cesti za it na Markovec.

Jaz zivim par metrov bolj gor in tocno vem kaka je situacija.

In v novih Semedelskih razgledih ni lifta:))
Default avatar

noro!

Meni je vseeno, kaj si ti raje kupila.
Osebno raje novo, pa čez dvajset let prenavljam.

Semedelske razglede si omenila ti. Ne bom nič napisala, ker bo izgledalo, da delam reklamo. Sicer si pa vsak lahko ogleda njihovo ponudbo.

Tudi jaz vem, kaka je situacija. Kje je najbolj prometno, vem pa tudi, kaj je v neposredni bližini gradbišča. In bodočega izkopavanja. Recimo tunela.

Ma glej, nisem nič takega vprašala, pa se kljub temu razburjaš. Ti želim, da bi prodala po tej ceni.

LP
Default avatar

beatris

Ne me razumet slabo. Se ne razburjam. Ti samo zelim povedat kaka je situacija. Ce sem se izrazila slabo se opravicujem. Sama zivim v Kopru, zato vem kaka je situacija in vem tudi, da se posteno zavaja ljudi.

Slucajmo sem omenila nove razglede, ker vem, da se nahajajo tocno ob cesti. Pa potem agencije pljuvajo po starih stanovanjih, ker so na visokem, ker nimajo lifta, ker so zraven ceste, itd...a dejansko je cisto enaka situacija pri novih stanovanjih. Zato sem pac to napisala.

Pa ves kaj me se zanima. Sprasujem se, zakaj so pa zemljisca tako draga? Ljudje ponavadi prodajajo stanovanje za kupit nekaj drugega (recimo en kos zemlje).

Za en kos zemlje na obali lahko odstejes tudi 300.000 evrov. Zanima me kdo bi bil pripravljen kupit nekaj tazga? To so tudi ogromne vsote.

Pravijo, da bodo cene stanovanj padale; samo glede tega imam zelo veliko dvomov.

Zakaj pa ne padajo tudi cene zemljisc?
Default avatar

noro!

eh, zakaj?! zato, ker je še vedno veliko povpraševanje, zemljišč ni ravno na pretek, še posebej tistih z vsaj malo pogleda na morje.

in zato, ker je moderno, oz. razširja se fama, da skoraj "nič nisi, če nimaš vikenda na morju"...to velja predvsem za celince.

seveda so ljudje, ki si lahko privoščijo tako drage parcele. potem so tudi taki, ki kupijo, zidajo za prodajo in špekulirajo...predvsem s temi luxuznimi stanovanji, ki pa nekako ostajajo prazna...ker so res pregrešno draga.

no, to je samo moje laično mnenje...

da se vrnemo k prvotni temi...želim, da uspešno prodaš in lp:)
Default avatar

beatris

No, ma tudi tist, ki nimajo pogleda na morje, so noro noro dragi. Zato imam obcutek, da so vseeno stanovanja v primerjavi z zemljisci zelo poceni. Samo to sem hotela povedat.

Hvala.
Default avatar

borg

beatris je napisal/a:
A ti bi raje kupil majhno in novo ali staro in vecje stanovanje? Mi smo nekoc imeli na voljo 2-sobno (novo) stanovanje in ga nismo sprejeli!
Jaz zivim par metrov bolj gor in tocno vem kaka je situacija.

In v novih Semedelskih razgledih ni lifta:))
ej, malo nakladaš. V Sem.razgledih je lift, in če že izzivaš: gradnja je zelo solidna, tudi oprema in material.
In da ne bo pomote:nič nimam z njimi, tudi nimam stanovanja tam, sem si pa stanovanja ogledal-tako med gradnjo in končana.

V načelu se tudi strinjam s tabo glede nakupa starih/novih stanovanj. Sam tudi ne bi kupil novega, ker se mi zdi brezveze.
Kot prvo so večinoma izjemno nekakovostno narejena, kot drugo pa: čez nekaj let, ko bomo prevzeli vse zahteve EU v zvezi z varčevanjem energije, bodo čisto vsa ta stanovanja že energetsko povsem zastarela in jih bo potrebno obnavljati enako, kot dosti starejša (t.j.debelejša izolacija, boljša okna, posledično drugačni grelniki, delno tudi inštalacije in sistem za nadzor in krmiljenje.)

Se pa tudi ne strinjam povsem s tvojim mnenjem glede cene za pogled na morje: po mojih podatkih ta pomeni 20-40% cene, ne pa 100%, kot navajaš ti. Aja, pa Mišič je tudi znan po takih ektremizmih, to pa res

Zato trdim:stanovnja za tako ceno z 99% verjetnostjo ne boš prodala. Če pa, pa vse čestitke in na zdravje ob šampanjcu--ali refošku, tam imate dobrega.
Default avatar

beatris

Najlepsa hvala.

Kar se tice lifta, tega nisem vedela. Ocitno sem dobila napacno informacijo.

Kar se pa tice cen stanovanj. Dam roko v ogenj, da se ne bo pocenilo popolnoma nic, nasprotno. Zivljenje bo tako ali tako vedno drazje, in nepremicnine so bogastvo. To je pa moje skromno mnenje.
Default avatar

buda

Joj kako ti bo gorela.... Ročica mislim.
Upam stavit tvoje stanovanje, da bo "vsaj" malo padlo (cana namreč;-)

Tudi jaz ti želim, da dobro prodaš, vsaj za 400 ali več... In potem svizec zavije čokolado....
Sam pohlep te je.. Money, Money, Money....

LP!
Default avatar

beatris

buda: tebi bo morda gorelo kaj drugega...sej se ne ve kaj...

Ce ti je tako hudo, ker si ne mores privoscit stanovanja, je to tvoj problem. Tisti, ki prodaja nekaj hoce (jasno) in tisti, ki kupuje...hoce stvar prakticno zastonj. JEBAT GA LJUDJE.TAKO JE ZIVLJENJE IN KONEC.

Smo hoteli zivet v KAPITALISTICNI DRZAVI...evo vam..

E kje je nasa Jugoslavija...nema je vise...

Kako se nekateri v danasnji druzbi tepejo po glavi, ajojjjjj

Vedno vecje razlike med ljudmi, vedno vec BOGASTVA in vedno vec REVSCINE.

TO JE PRAVA SLIKA VSEGA.

In dejstvo je, da bo vedno vec ''folka'' zivelo v podnajemu...kam to pelje a??

Kar pametujte naprej.

Upam, da me bo res strela udarla, ha ha ha:)
Default avatar

beatris

buda: aja ze ker si tako pameten...potem pa mi povej koliko stane ena zazidljiva parcela na obali...lih ker toliko pametujes:))

Ce bi hotela kupit en kos zemlje bi morala prodat 4 stanovanja,:)) ali se motim?

da vidim koliko ves :)
Default avatar

slikica

no, in si prodala stanovanje po tej ceni???
Zdej je že več kot en mesec od tvoje ponudbe...

Samo zanima me..
Default avatar

borg

Ta gospa je dajala zelo resen in kompetenten videz, tako da sploh ne dvomim, da bo nemudoma povedala, kako napreduje prodaja
Default avatar

beatris

Slikica: ma meni se sploh ne mudi. :) nimamo popolnoma nobene sile za prodat.

Bom cakala dokler se mi bo dalo. In poleg tega...

Ga ne prodam za MANJ, niti mrtva. Raje si ga obdrzim zase in kasiram podnajemnino.:)) Se mi dosti bolj splaca. GA ne mislim dat naprej za enega crnega enega belega. NImam nic od tega:)

Aja mi prosim odgovorite na predzadnjo vprasanje.:) bi bila zelo hvalezna.

Koliko stanovanj bi morala prodat za kupit en kos zazidljive zemlje...to me pa najbolj firba:)
Default avatar

beatris

Slikica: aja se nekaj bom vprasala.

Kdo bo po tvoje prodajal stanovanja (privatniki)?:)