Forum.Over.Net

Nepremičnine

iščemo/kupujemo stanovanje Lj

Default avatar

vse pobrano

Zdravo

Spremljam nepremičninske oglase že lep čas, ampak zelo slaba ponudba oz preveč navite cene.
Poleg tega se vse prodaja preko agencije, kar se mi zdi totalno mimo, da jim plačujem še provizijo.

V glavnem od 65m2 naprej, cena max 170 000. Najraje Bežigrad, Fužine, štepanjsko naselje, nove jarše. V tem vrstnem redu. Raje višja nadstropja in obvezno dvigalo
V kolikor bi bil za obnovit, seveda temu primerna nižja cena.
Pozna kdo koga, ali sam prodaja? Prosim za kontakt.
Najlepša hvala
Default avatar

Riblja čorba

Jaz kupujem že dobro leto. Se mi res ne mudi tako zelo, zato sem mogoče (še) preveč zbircna. Če bi bilo nujno, bi že nekaj našla. Kupujem pa do 2 ss, Šiška ali Vič, tako da nisem tvoja konkurenca. :)
Trenutno so cene navite, predvidoma v letu 18 bojo padle.
Default avatar

Ja pajade

Riblja čorba je napisal/a:
Kar čakaj 2018. Če ne bodo padle, bodo ziher zrasle. Enake ne bojo
Default avatar

Brisačka

vse pobrano je napisal/a:
Sama kupujem na drugem koncu, pa se mi zdi je lih za Bežigradom ful ponudbe. Sploh Savsko naselje.

Brez nepremičninarja pa ne bi kupovala. Imam svojo agentko, ki vem, da bom res za vse poskrbela, preverila... Je več znancev že kupovalo preko nje. Z veseljem ji bom dala tiste 2 procenta, da se meni ne bo treba ukvarjat še z vsem preverjanjem, pa urejat vse z elektro, plinarno, voka, snago...
Default avatar

Poletje 2017

Cene bodo samo še rastle, tako da upati na kaj nižjega je škoda.
Kako pa je živeti v starem delu Lj? Meni se zdi tako lepo, pa pravijo, da ljudje bežijo ven iz centra. Kako je s parkirišči? In cene, pa ponudba?
Default avatar

Riblja čorba

Ja pajade je napisal/a:
Ne čakam 2018, če najdem danes, kar mi bo všeč, takoj kupim.

In po čem sklepaš, da cene ne bojo enake?
Default avatar

Mečarica

Poletje 2017 je napisal/a:
Cene v nedogled ne bojo rastle. Ne morejo. Tudi meni je kolega, ki se spozna na ta trg, rekel, da se pričakuje padec cen najkasneje jeseni drugo leto. Z gotovostjo tega nihče ne more trditi, so pa taka predvidevanja. Tudi nepremičninski agenti menijo, da smo blizu plafona cen.
Default avatar

kaj pomeni plafon

Mečarica je napisal/a:
A vemo, kaj pomeni plafon?

Padec za pol so napovedovali pred cirka sedmimi, šestimi leti, pa se ni zgodil.
Default avatar

črna_vrtnica_neprij

Cene so bile precej nizke nekaj let nazaj naza, zadnje dve tri leta pa se naglo dvigujejo. Predvsem je posledica tudi to, da so bili krediti poceni in je sama prodaja nepremičnin zacvetela.
Sedaj so cene kar visoke, padec cen pa predvidevam da bo, ko bodo ponovno uvedli davek na nepremičnine, ki je obdavčil prazne parcele, stanovanja, itd... a tega davka zagotovo še ne bo v letu 2018. Po predvidevanjih tistih, ki so vključeni v sprejem tega zakona bo zakon sprejet po letu 2020.
Default avatar

zanimaMe

Samo iz zanimanja, kako da nisi zagrabila Celovških dvorov? Bi dobila za dobro ceno, "novo" stanovanje
Default avatar

Bernnie

Cene bodo padle takoj ko stanovanjski krediti ne bojo več tako ugodni. In to se zna zelo kmalu zgoditi.
Default avatar

podobnikar

Če bi imel namen prodat stanovanje, bi ga prodajal zdaj, takoj. Vsekakor še letos.
Če bi ga imel namen kupit, bi pa malo počakal.
Default avatar

podobnikar

podobnikar je napisal/a:
Aja, če kdo ne razume zakaj tako - vprašajte na bankah. Pa ne človeka za šalterjem, ampak človeka ki vidi/pozna korak naprej.
Default avatar

šiška knjižnica

Prodam 50m2, obnovljeno.
Default avatar

a dejansko lahko

Brisačka je napisal/a:
A dejansko agent to lahko uredi namesto tebe? Prvič slišim.

A ti zaupam, česa večina agentov ne prepozna kot potencialni zaplet? Služnosti, če imajo občutek, da do nepremičnine vodi javna cesta, ki pa seveda ni nujno javna. Se pravi, da se jim za par jurjev provizije ne zdi vredno niti pošteno v ZK pogledat. Okej, ti zaupaš, ampak jaz glede na vsesplošni sloves nepremičninarjev v Sloveniji, ne bi!
Če bi bili tako zanesljivi, bi jim banke zaupale tudi pri urejanju posojil, tako kot je ponekod v tujini.
Default avatar

knjižnica Šiška me zanima

šiška knjižnica je napisal/a:
Lahko kaj več informacij na [email protected]. Resno iščem stanovanje na tistem koncu.
Hvala.
Mateja
Default avatar

jaz sama

Brisačka je napisal/a:
Ko sem jaz kupila zadnje stanovanje, sem morala seveda z elektrom, plinarno in kar je še drugih takih ponudnikov, urejat sama. Ker so vsi pač hoteli moj podpis kot novega odjemalca. Dvomim, da zdaj take stvari lahko ureja nepremičninska agencija?
Default avatar

Vič

Mi bomo prodajal. 2,5 ss. Pod 150k ne gremo. Je delno za obnovit. Kuhinja nova, kopalnica tudi, vendar brez okusa, parket za zbrusit in za pomalat.
Default avatar

fkdjspo

Cene ne bodo padle, ker jih dvigujejo špekulanti, ki so začeli kupovat stanovanja za platforme, kot so airbnb. Torej za turiste. Tudi najem gre gor. Jaz na vašem mestu ne bi več dolgo odlašala. Kdor misli, da bodo v takih razmereh cene padle, malo sanja. Idealen čas za nakup je bil par let nazaj.
Default avatar

Vič

okna nova, lesena / alu