Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo seboroični dermatitis

seboroični dermatitis

Pozdravljeni!

SD imam že 18 let. Pojavljati se je zacelo pri 14 letih. Dobila sem razne kreme, ki pa niso dosti pomagale. Vnetje se mi pojavlja na obrazu in na prsnem kosu malo. Vcasih je stanje super, se pa lahko prav hitro spremeni. Zadnjic se mi je poslabsalo v par urah. Zelo me je pekla oz. srbela koza. Postala je vneta in rdeca. Ta bolezen me zelo obremenjuje. Zanima me kako naj cimbolj naravno pozdravim zadevo..ali naj se izogibam doloceni hrani? Vem da stres poslabsa stanje..kako se temu izognit? Hvala za vse nasvete.

Spoštovani!

Pri vseh težavah, še posebej je to opazno pri težavah s kožo, je ključno, v kakšnem stanju je črevesna flora. Za pravilno črevesno floro, je potrebno, da sladkor uživate v minimalni količini, omejujte tudi ogljikove hidrate in mlečne izdelke,uživajte le hladno stiskana olja in veliko zelenjave. Za nego telesa uporabljajte čim bolj naravne izdelke z bazičnim pH – jem.
Stresu se v času, v katerem živimo, težko izognemo, je pa pomembno, da se naučimo drugače odzivati na stres.Ko boste usmerili pozornost na to, kako reagirate v stresni situaciji, boste naslednjič lahko izbrali drugačen način odziva. Priporočam vam, da si izberete tehniko,ki vam bo vsakodnevno omogočala nevtralizacijo negativnih čustev (zjutraj ali zvečer meditacija ali dihalne vaje za sproščanje – literatura je dostopna v knjižnicah).

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close