Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo problemi z nespečnostjo – potrebujem nasvet

problemi z nespečnostjo – potrebujem nasvet

Imam eno vprašanje… že nekaj časa trpim za nespečnostjo, oziroma totalno narobe obrnjenim bioritmom in si nikakor ne morem urediti urnika spanja. Iščem rešitev, ker me to namreč zelo moti in bi si rada uredila življenje kot je treba.

Poskusila sem že vse od sproščanja zvečer, branja kake čim bolj nezanimive knjige, kopeli, pitja raznih čajev kot so lipa, meta, šentjanževka (morda ni bil pravi odmerek ali kaj podobnega), do tega da sem poskusila pred spanjem ne gledati TVja ali uporabljati računalnika, do kake sprostilne meditacije pred spanjem… vse brez uspeha. Kavo pijem le zjutraj, še to sem zmanjšala na minimum, edino kadim pač, pa še to počasi gledam, da se čim prej odvadim.
Občasno mi je pomagala le kaka bioenergija, ampak na to tudi ne morem neprestano hoditi.

Problem je, da čez dan lahko zaspim kadarkoli, ponoči pa nikakor. Sem poskusila že vse od tega, da bi se potrudila vsak dan zvečer zaspati ob približno istem času (pa je prišlo do tega, da sem se valjala po postelji brez učinka tudi do 4 ure dokler se nisem naveličala tega in šla raje delat kaj drugega), ali pa da ne spim 24 ur in potem gledam da od že totalne utrujenosti pač zaspim nekje zvečer, da se bioritem ustali (je učinkovito, ampak s tem se lahko hitro tudi čisto uničiš), do tega da sem probala biti čez dan aktivna čim bolj, da bi zvečer ja bila čisto utrujena, in po možnosti imela družbo ko je čas za spanje, pa nič od tega ni delovalo za dlje kot en dan. Pa še to ne vedno.

Naj povem, da sem nekaj časa pred kratkim imela popolnoma urejen bioritem, in se je porušil zaradi stresa in napora, pa tudi ponočevati potem sploh ne smem več kot 3 dni (so bili tudi nastopi z bendom), ker se mi bioritem popolnoma podre in ne morem zaspati do 7, 8 zjutraj. Dobro da še nisem zaposlena.

Poskusila sem tudi to, da bi si zadala obveznost za naslednji dan, da se moram zbuditi, pa tudi… včasih deluje, včasih pa ne.

Sama mislim, da mora biti vzrok v narobe obrnjenem bioritmu (nočna ptica, ki podnevi spi), in pa živcih. Noč je mirna, lahko počneš kar želiš in si sam… tako sem se tega navadla. Potem pa tudi stres. Sama sem zelo nagnjena k razdražljivosti in anksioznosti, zato je možno, da se ponoči ne bi počutila varno v postelji, ali pa se bojim, da se mi lahko kaj zgodi ali da mi bo slabo in bom sama (tudi take so že bile), včasih me je enostavno motila tema (spati z lučjo pa ni praktično), čeprav na sprehod ponoči grem brez problema, le spati je problem.

Je pa še en problem… dostikrat ko želim ponoči zaspati in sem dejansko utrujena in pripravljena zaspati, mi kar naenkrat začne srce pospešeno in močno utripati, da me začne kar boleti (EKG je v redu), postanem vsa nervozna, kot bi telo bilo v nekakšnem krču in se sploh ne morem umiriti. Sicer se poskušam z mislimi ne koncentrirati na nič in imeti prazno glavo, a občutek je tak kot bi se mi adrenalin dvignil zaradi strahu. Morda strah pred spanjem? Ampak to se mi dogaja zadnje čase, morda ravno zaradi tega ker navadno ne morem zaspati ponoči kadar želim kot normalni ljudje.

Želim se tega znebiti, priti ven iz začaranega kroga in si urediti bioritem. Zato me zanima kaj se da tukaj narediti.
Obstaja morda kaka učinkovita naravna metoda, zelišča, zdravila, itd? Ali kaka učinkovita tehnika za pomiritev oziroma vzbuditev zaspanosti? Kaka koristna meditacija ali metode zdravljena?

Vglavnem… iščem rešitev. Upam, da mi bo kdo znal svetovati kaj v takem primeru narediti.

Najlepša hvala.

New Report

Close