Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Gnili mlečni zobje

Gnili mlečni zobje

Pozdravljeni,

moj sin je star 4 leta. Pri letu in pol so se mu odlomile zgornje 2. Sedaj ima le škrbinice, ki ga občasno bolijo in se mu tudi naredijo gnojne bulice. Obiščemo zobozdravnika in mu jih ščisti. Probleme ima tudi z vsemi 4, ki so ravno tako vse gnile in so zgolj še škrbinice. Ostali zobki so zdravi. V začetku avgusta mu je zobozdravnik odstranil spodnjo desno 4. V roku treh tednov mu je zrastla, iz te luknjice, neka trda tvorba, ki si jo je sam izpulil. Bila je brez korenin. Mi nismo vedeli, da je to že stalni zobek. Saj štirice pridejo ven šele kasneje. Zobozdravnk nam je povedal, da je to bil stalni zob. Tako je sedaj moj sin že brez enega stalnega zobka. Kaj naj naredimo? Ali naj tudi ostale škrbinice odstranimo? Kaj če se bo enako zgodilo z ostalimi zobmi, da bodo odpadli? Ne vem kako naprej, kaj moramo spremeniti v prehrani? Redno umivamo zobke. Vesela bom odgovora in se vam že vnaprej zahvaljujem,

Lp Ivana

Spoštovani!

Glede na težave vašega sinka, boste morali zelo paziti na prehrano, saj je stanje črevesne flore zelo povezano z mineralizacijo zob.Iz prehrane či bolj izločite sladkor,uživa naj veliko sveže zelenjave, od mlečnih izdelkov se usmerite bolj v tiste kozjega ali ovčjega izvora.Če je zelenjavo do sedaj premalo užival,mu začasno dodajajte bazične minerale. Z vsem naštetim bo tudi njegov imunski sistem stabilen in se boste izognili možnim antibiotikom, ki slabo vplivajo na zobe.

Pomembno je tudi, da vi in sin zaupate zobozdravniku.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close