Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo bazična živila

bazična živila

Pozdravljeni,

moj sin 2,5 leti ima občasne težave s kožo, ki jih dokaj uspešno odpravljamo z raznimi alternativnimi pripravki in kopelmi. Poskusila sem med drugim tudi s kozmetiko Lubana – bazično kozmetiko. Ko sem ga tretjič namazala je postala koža po vsem telesu kot napikana z drobnimi lisami in komaj vidnimi izpuščaji. Kozmetiko sem začano opustila misleč, da mu ne odgovarja. Sedaj pa mu že 3 tedne pripravljam sama zelenjavno sadne sokove iz bio sadja in zelenjave. Ponovno – po treh tednih ima eneke reakcije na koži kot od poprej omenjene kozmetike. Ali je mogoče, da se koža zaradi spremembe v PH-ju odziva na tak način? Ali svetujete, da vseeno nadaljujem? Mu lahko tej sokovi na kakršenkoli način škodujejo. Obstaja kakšna omejitev v količini soka, ki ga lahko zaužije tak otrok dnevno? Svetujete torej, da nadaljujem?

Prisrčna hvala za vaš odgovor.

Lp, Saša

Spoštovani!

Teževe, ki jih opisujete pri vašem fantku, imajo ponavadi vzrok v črevesju (če črevesna flora ni v ravnovesju, lahko koža kompenzira funkcijo črevesja).Brez testiranja ne morem natančno reči, kaj je problem( lahko gre za pomanjkanje encimov, neprenašanje določenih živil..).Sokovi so smiselni, ne bi pa pretiravala s količino – mogoče začnite s pol dcl pa tja do 2dcl – uporabite predvsem čim več zelenih listov. Poleg tega lahko naredite še kuro s probiotikom – Bactoflor za otroke.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close