Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Izpadanje las

Izpadanje las

Pozdravljeni,

na vas se obračam, ker ne vem več, kaj naj še storim.
Stara sem 30 let. Že 12 let ne jem mesa (jedla pa sem ribe, mlečne izdelke in jajca).

– pred 12 leti sem jemala KT dve leti, a sem zaradi precejšnjega povečanja telesne teže in hudih glavobolov s tem prenehala.
– leta 2005 in 2006 so mi bili odstranjeni trije modrostni zobje, enega še imam (težavne korenine, ki so prepletene z živci).
– več let sem imela težave z bolečinami v želodcu, katerih krivec so bili žolčni kamni. Leta 2007 je bil žolčnik laparoskopsko odstranjen, po tem nisem z želodcem imela nobenih težav več.

Nekje v tem času sem opazila povečano izpadanje las, katerega sem pripisovala operaciji in splošnemu stresu, kateremu sem bila podvržena.
Od nekdaj sem imela dolge in zelo goste lase, edina težava je bil prhljaj, ki me spremlja že od najstniških let.
Sprva sem opazila, da so mi lasje pospešeno izpadali, potem pa se je stanje malo umirilo in pojavila se je rast novih las. Ti cikli so se odvijali več let in jim nisem posvečala posebne pozornosti, ker sem lase še vedno imela precej goste.

Pred kakšnimi tremi leti pa sem opazila, da mi izpadajo tudi zelo kratki, novi lasje, dolgi le par cm. To me je prestrašilo, zato sem šla na pregled hormonov, krvi… Izvidi so bili ok, zdravnica mi je svetovala uživanje prehranskih dodatkov in kapsul Fitoval.

Do danes pa se stanje ni uredilo, ampak je že kar precej alarmantno. Lasje so se mi grozno zredčili, imam jih dobesedno pol manj. Izpadanje las je po vsej glavi, izpadajo mi tudi novi lasje. Ni tipične oblike – da bi izpadali samo za vrhu glave ali ob straneh, čeprav je prav tam najbolj vidna razredčenost.

Bila sem pri dermatologinji, ki mi je povedala, da imam seborejo in mi prepisala Elocom losjon ter Rogaine, katerega pa sem uporabljala le malo časa, saj sem brala o mnogih stranskih učinkih. To je bilo pred kakšnim letom in pol.

Vmes so se mi par mesecev pojavile močne migrene pred menstruacijo (katere je spremljalo tudi bruhanje). To je trajalo 3 mesece. Ugotovila sem, da sem v tem času jedla več jedi iz soje. Ko sem s tem prenehala, so migrene izginile.
Sicer imam menstuacije redne in močne, brez posebnih težav. V preteklosti sem imela pogosto zelo boleče krče, zdaj teh težav ni več. Otrok nimam.

Že več let imam nekaj težav z zobmi (in kar nekaj amalgamskih zalivk). Zobe imam precej demineralizirane (za kar mislim, da je bila kriva zakisanost telesa).
Imam dva počena (in popravljena zoba). Zaradi suma, da se pod zalivkami skriva infekcija, sem se naročila na pregled k drugemu zobozdravniku (saj moj dosedanji ne kaže pretiranega zanimanja za moje skrbi). Naslednji teden bo enega od teh zob odprl in pogledal, kaj se dogaja, čeprav meni, da moje izpadanje las ne more biti povezano z infekcijo zob, oz. bi lasje izpadali samo na enem predelu. Narejen imam tudi ortopan.

Pred nekaj meseci sem naletela na članek o zakisanosti telesa.
Imela sem veliko simptomov, zato sem se odločila, da pričnem z alkalno prehrano, iz prehrane pa sem izločila tudi vse živalske proizvode. Naredila sem kuro s kapsulami z izvlečkom pegastega badlja. Uživam veliko svežega sadja in zelenjave, svežih smoothijev… Na podlagi testiranja urina s ph lističi ugotavljam, da se mi je stanje zakisanosti popravilo, izgubila pa sem tudi 7 kg (še vedno sem imam vsaj 10kg prekomerne telesne teže) in na sploh se počutim veliko boljše.
Razmišljam tudi o možnosti presnojedstva.

Stanje mojih las pa je kljub temu iz tedna v teden slabše – v dveh letih se je spremenila struktura (lasje so tanki in krhki), izpadajo mi tudi novi lasje, vsi pa vedno z lasnim mešičkom vred. Lasišče je mastno, z luskicami (seboreja), katero poskušam omiliti z rednim umivanjem las (šampon Psoren).

Prosila bi vas za nasvet… kaj je v mojem primeru najbolj smiselno? Kako naj se lotim ugotavljanja težav? Sumim, da gre za več dejavnikov (seboreja, zobje, hormoni..).
Kje začeti, na koga se je najbolje obrniti?

Zanima me tudi, če priporočate odstranitev vseh amalgamskih zalivk?

Najlepša hvala za odgovor in pomoč.

Lp,
Anita

Spoštovani!

Težave so se z odstranitvijo žolčnika poglobile, saj je razstrupljanje po taki operaciji oteženo. Glede na vse opisano, se mi zdi, da vzroke iščete v pravi smeri. Terapevt za celostno zdravljenje bi vam vse skupaj olajšal, saj bi se glede na ugotovljene vzroke, težav lahko lotila v pravilnem zaporedju. Po izkušnjah iz ordinacije, pogosto ob tako porušenem ravnovesju, presnojedstvo ni prava rešitev ( kasneje, ko se stvari normalizirajo, se še vedno lahko odločite za tako opcijo). Prav tako je pogosto treba počakati z menjavo amalgamskih zalivk.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

če je možno se obračam na ga. Anit, ki je zgoraj napisala sporočilo o problemu izpadanja. Sama imam zelo podobne težave. Izpadanje las, mastno lasišče že drugi dan po umivanju, izpadajo mi majhni laski, poleg vsega pa me lasišče še grozno peče in boli; nekih izpuščajev ni videti.
Krvna slika ok, glukoza, ščitnica tudi, hormoni ok, ginekološko sem ok Z zobmi nimmam nekih problemov, čeprav imam dosti amalgamskih plomb. Danes grem naredti še ortopan sliko.
Zanima me, kaj še storiti. Je gospa Anita mogoče prišla do rešitve in bi jo delila? Hvala za odgovor in lp. Urša

New Report

Close