Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Moderator znova odgovarja na vaša vprašanja

Moderator znova odgovarja na vaša vprašanja

Dragi obiskovalci foruma Zdravilstvo!

Po nekajtedenskem odmoru, vas obveščam, da znova odgovarjam na vaša vprašanja. Vsem, ki niso dobili odgovora, se opravičujem, vendar zaradi različnih razlogov nisem mogel odgovarjati.

Prosim vas, da ponovno postavite vprašanje, če je še aktualno.

Lep pozdrav,

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

za vsak slučaj vam ponovno posredujem nekaj podrobnosti o mojem problemu:

Stara sem 45 let.
Pri 36 letih mi je ginekolog vstavil Mireno in do 38 l. mi je menstruacija popolnoma prenehala. Začele so se tudi težave: napihnjenost, začela sem se rediti, oblivati so me začeli vročinski valovi, pojavila se mi je alergija za katero boleham še zdaj. Po posvetu z ginekologom sem nato dala obroček odstraniti in od takrat nimam nobene kontraceepcije. Z posebnimim tretmanom kombinacije tablet mi je ginekolog mentstruacijo povrnil. Le ta je dokaj redna, vendar dokaj močna, pojavili so se mi tudi miomi (kar je verjetno posledica močnejših krvavitev). Problem pa je v tem da se stalno in naprej veselo redim in tako sem se v teh letih zredila že 20 kg. Vsi simptomi od vroč.valov, do otekanj, alergije,… so ostali.
Redno hodim na gin.pregled (vsakih 6 mesecev zaradi miomov, ki ne rastejo), redno letno kontroliram tudi ščitnico. Imam reženj v levem predelu, velik cca 1 cm, vendar hormoni so vedno v normalnih vrednostih.

Po prebiranju foruma sem se odločila, da naredim analizo hormonov s pomočjo sline. Navodila in teste še pričakujem. Kakšno je vaše mnenje glede moje simptome? Moram vam še omeniti, da prehrane nisem menjala (kuham vedno domačo hrano, ki je zelo raznolika), pojem zelo malo kruha, testenin, riža. Toliko več pa mesa in mlečnih izdelkov ter zelenjave in sadja. Gibam se zadnje čase res malo manj, vendar se.

Hvala za vaš nasvet in lep dan želim,

Mersi

Pozdravljeni,

sigurno so vaše težave hormonskega izvora. Zaradi hormonskega obročka je v vašem telesu prišlo do estrogenske dominance. Posledica tega je pomanjkanje progesterona.

Pomanjkanje progesterona povzroča:
– miome
– zmanjšanje učinkovitosti ščitničnih hormonov (kljub temu, da imate dovolj ščitničnih hormonov, ščitnični hormoni ne delujejo dovolj in zato se redite)
– vpliva na krvni sladkor in zato se redimo

Preveč estrogena povzroča nalaganje maščob na trebuhu in prsih.

Predlagam, da obiščete celostnega terapevta, ki se spozna na področju hormonov. Potem lahko ozdravite vaše sedanje težave.

Lep pozdrav

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]
nova
Uredništvo priporoča

Živjo.

Sem stara 18let in vedno bolj obupana zaradi alergij.
Že kot dojenček sem bila na nekaj alergična,vendar vzroka niso ugotovili. Alergija je takrat izginila, ampak se je v puberteti vse vrnilo, v še hujši obliki. Pri približno 14 letih so mi potrdili alergijo na cvetni prah (dreves in trav), mačjo dlako, pršico v hišnem prahu. Težave so bile vidne večinoma le na koži. Občasno tudi vnetje oči in smrkanje, vendar nikoli nič hujšega. Lani pa se je pojavila še dodatna alergija na mleko in pojav kandide, Diagnozo smo našli pri alternativni medicini, saj sem bila na vse alergijske teste ( koža, kri..) negativna. Zaradi alergij na mleko bi morala biti 1leto na strogi dieti, vendar mi ne uspeva v celoti, saj se mi stanje kljub izogibanju hrane še vedno poslabšuje. Poleg tega pa tudi razne tablete vsebujejo laktozo ( npr. kontracepcijske in vse tablete za cvetni prah). Moje stanje je res že grozno in sem popolnoma obupana, saj težko zaspim ker se pol noči praskam (po nogah, rokah, obrazu..), zutraj pa se zbudim do krvi spraskana in to dogajanje se vrti v krogu, čeprav se redno mažem z kremami in jemlem tablete. Vendar ni videti izboljšanja.
Res sem že popolnoma obupana in brez ideje,kaj bi lahko še storila, poleg tega pa mi primankuje volje, saj se mi zdi, da se stanje nikoli ne bo izboljšalo.
Prosim, pomagajte !

Pozdravljeni,
pred približno dvemi meseci so se začele moje težave. Vsake nekaj dni se mi pojavijo grozeči krči v trebuhu (od popka navzdol- tako ob jedi kakor tudi iznenada), zelo sem utrujena (še nikoli nisem bila toliko), slabo spim in pojavile so se mi vidne žile na vratu, nogah, rokah, obrazu in hrbtu. Poleg tega sta se mi med vratom in ramenom pojavili dve buli, ena približno 0,5cm velika, druga manjša. Buli sta na dotik boleči in trdi.Poleg tega pa trpim zadnja dva mesca za grozovite glavobole, ki se nato stopnjujejo v migreno. Hkrati pa imam zelo slab zadah, za kar zdravnica pravi da je kriv želodec, vednar tudi po jemanju Ultopa se zadeva ni izboljšala in sumim, da je ta zadah povezan z tem, da se moj poškodovani mandel gnoji (koščki strejenega gnoja kot zrno), vendar me zdravnica ne želi poslušati.
No, za vse te težave sem obiskala zdravnico, katero sem prosila, da me pošlje tudi na krvno sliko. No, rezultati naj bi bili uredu, vednar je moje počutje še vedno tako kot je bilo.
Za moje bule je rekla, da naj bi bile to ciste. Vendar ciste naj ne bi bolele? Za moje vidne žile pa sem dobila odgovor, da je to posledica degeneracije. Degeneracije pri 23. letih?
Resnično prosim za odgovor in pomoč. Hvala vnaprej.

Spoštovani!

Brez celostnega testiranja vam ne morem odgovoriti.Na podlagi odkritih vzrokov sestavimo načrt zdravljenja v pravilnem zaporedju.Če želite več informacij o zdravljenju, lahko pokličete v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

Sva par srednjih let in imava težave pri zanositvi. Na laporoskopiji so ženi ugotovili neprehodne jajcevode. Zanima naju, ali je mogoče to oviro odpraviti z bioresonančno metodo? Če je to mogoče, naju zanima v kolikšnih primerih je ta metoda uspešna in od katerih dejavnikov je odvisna uspešnost?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Izkušnje pri težavah z neplodnostjo so različne.Zdravljenja se je treba lotiti celostno ( iščemo vzroke na vseh nivojih – kemični, fizični, psihični…).V primeru, da sta oba jajcevoda res neprehodna, se veliko parov odloči za umetno oploditev, ki pa je uspešna le, če so ustvarjeni pravi pogoji v organizmu bodoče mamice (kislo bazično ravnovesje, hormonsko ravnovesje, stabilen imunski sistem…).

Če bi želeli še več informacij,prosim, pokličite v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!
Star sem 20 let, po uporabi retinoidov (zdravilam proti aknam), se mi je na licih pojavila rdečina (brez prisotnostih značilnih belih pikic, in brez pustul itd, je pa meni precej rdeča in moteča – je na predelu lic, nosu). Dermatolog mi je sicer dal rozamet, ki pa mi ne pomaga, ubistvu samo umiri vnetje. Berem precej po forumih o t.i. zz kremi, ki naj bi bila čudežna, baje deluje tudi proti aknam pa tudi proti rdečini kože (imam problematično kožo). Zanima me njena uporaba ter morebitni stranski učinki. Je možno, da bi imel pršico demodex, ker občasno me zasrbi, poleg tega sem veliko času v stiku z hišnimi ljubljenčki?!? Naj še dodam, da imam verjetno tudi kandido,težave s črevesjem,napihovanjem, pretakanje,vetrovi, utrujenostjo, zato sem se odločil za protiglivno dieto. Zanima me, če lahko prakticiram z eteričnim origanovim oljem, ker naj bi najhitreje učinkovito.
Verjetno bo težko karkoli na daljavo, pa vseeno.
Hvala za odgovor in pomoč že vnaprej, Matic

Pozdravljeni,
vceraj sem bila v laboratoriju, ker moje tezave se vedno otezujejo moj vsak dan. Krvna slika je vredu. V pogled vam pa posiljam se hormonsko sliko in prosim za komentar. Se vedno imam faze, ko sem zelo utrujena in dneve, ko sem malo boljsa…
Ze v naprej se vam najlepse zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav.
Sasa

S-T4 Prosti 12.00 – 22.00 Rezultat: pmol/L 14.22
S-T3 Prosti 3.1 – 6.8 Rezultat: pmol/L 4.14

ESTRADIOL
ŽENSKE: Rezultat: ng/L 150.6
-folik. faza: 12.53-165.5
-ovul. faza: 85.78-489.0
-lutealna faza: 43.82-211.0
-postmenop: 5.0-54.72
-noseč. 1.trim: 215-4300

S-Progesteron
Rezultat:μg/L 5.43
ŽENSKE:
-folik. faza: 0.2-1.5
-ovul. faza: 0.8-3.0
-lutealna faza: 1.7-27.0
-postmenop: 0.1-0.8
* naslednji dan po pregledu sem dobila menstruacijo.

Spoštovani(šifra Maticko)!

Če želite s testom ugotoviti, če gre res za Demodex, pokličite v ordinacijo.Krema pri pozitivni pršici deluje učinkovito, stranski ućinek je predvsem suha koža, zato morate zraven uporabljati kvalitetno negovalno kremo. Uporaba kreme v nedogled ni smiselna, zato vedno svetujemo, da se pacienti lotijo celostnega zdravljenja.Le origanovo olje bo za spremembo črevesne flore (koža je z vidika Trad.kit.med.povezana s črevesjem),premalo – nujno se morate razkisati in uvesti prehranski režim v smislu protiglivične diete (o tem je veliko napisanega na forumu).

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

V vaših izvidih odstopa predvsem vrednost progesterona, ki je prenizka.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

lepo pozdravljeni! Čisto po naključju sem včeraj našla in zašla na vašo spletno stran. In hvala bogu, višjim silam ali komur koli že, saj se mi zdi, da sem končno po vseh dolgih letih iskanja in tuhtanja o težavah s kožo pri možu prišla do nekoga, ki zadeve dobro pozna in zna ter želi pomagati. Sama sem že pred leti preko internetnih člankov postavila možu dg. rosacea, dermatologinja mu je le žilice požgala in dala kremo proti rdečici. Zdaj berem vse dobro o kremi ZZ, rada bi jo naročila, pa še malo oklevam, da ne bi naredila kakšne napake pri spletnem naročanju, predvsem pa, da bi se prej naročil za pregled pri vas. Berem o vaših priporočilih zanjo. Me pa vseeno zanima, če bi mož lahko prišel k vam na pregled (mikroskop), da bi tako potrdili ali ovrgli te pršice in tako določili drugo diagnozo ter posledično drugo terapijo? Morda bi bila potrebna kar BRT, saj če gledam širše, bi laično sklepala, da so težave še kje drugje. Moža imam zelo rada in bi za naju oba rada našla pravi pristop k tej kožni bolezni. Kdaj in kako do vas, kako dolgo se čaka na pregled?Se lahko naroči po telefonu? hvala in vse dobro. vj

Spoštovani!
Na pregled se lahko naročite po telefonu, od ponedeljka do četrtka.
Za tak krajši test boste na vrsti zelo hitro.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close