Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Amalgamske zalivke

Amalgamske zalivke

Spoštovani,

Prosim vas za nasvet glede odstranitve amalgamskih zalivk. Zanima me, v kolikšnem časovnem razmaku priporočate njihovo odstranitev, da ne bi zaradi sprostitve velike količine živega srebra ob njihovi menjavi, to predstavljalo preveliko enkratno obremenitev za telo.

Zahvaljujem se vam za odgovor in pomoč ter vas lepo pozdravljam,

Renata

O tem, da je potrebno pred, med in po odstranjevanju jesti alge klorela, že tudi veste. Imam prav?

Drugače pa odstranjujemo amalgamske plombe na 6 tednov in sicer od 1 do 3 naenkrat.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Da ne odpiram nove teme…

Menim, da so amalgamske zalivke vzrok za dolgoletne migrene in glavobole ter utrujenost.

Koliko časa pa je potrebno po menjavi zalivk, oz. po odstranitvi, da se telo očisti toksina? Povedano drugače, lahko pričakujem, da glavoboli prenehajo, ko se zalivke zamenjajo?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Samo, če boste že med odstranjevanjem amalgamskih zalivk tudi dosledno razstrupljali, boste s to akcijo telesu naredili nekaj pozitivnega. Drugače ne bo uspeha!

Še nekaj je pomembno: če težke kovine niso vzrok za migrene, tudi ne boste zadovoljni. Ste izločili vse ostale vzroke?

Prav tako boste morali poskrbeti za razkisanje telesa, saj drugače ledvice med razstrupljanjem ne bodo izločate težkih kovin (in ostalih strupov).

Navodila za razstrupljanje ste si verjetno že prebrali, ne pozabite na čiste alge, dobra prehranska dopolnila, ker vam drastično primanjkuje vitalnih snovi, tudi selen lahko jemljete, ker veže težke kovine. V drugi fazi pride k algam čemaževa tinktura, nato korinandrova.

Vsako telo reagira drugače, zato vam v tem procesu ne sme zmanjkati poguma – bodite vztrajni.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Kaj pa zamenjava plomb in dojenje? Verjetno ne pride v upoštev, a ne.
Kaj pa, če je ena od plomb počena – najraje počakam z zamenjavo?

Hvala

Če lahko počakate z zamenjavo, se mora odločiti zobozdravnik. Je pa menjava med nosečnostjo vedno kritična, saj se največ amalgama izloči ravno med odstranjevanjem zalivke. Ozaveščeni zobozdravniki poznajo posebne svedre in sesalce, poleg tega morate hlapljivo živo srebro “ujeti” z algami klorela.

Ste si prebrali tole?

http://www.avita-katalog.com/index.php?nid=75

http://www.avita-katalog.si/index.php?nid=74

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Lep pozdrav!

Da ne odpiram nove teme… ali mi lahko prosim napišete kje so ti zobozdravniki (v Ljubljani) s takšnimi svedri in sesalci?

ALi pa vsaj na kakšen način naj to poguglam.

Hvala

Naredil bom izjemo, ker smo drugače na forumu Zdravilstvo čim manj komercialni, vendar si oba zobozdravnika zaslužita pohvalo za svoje antiamalgamsko pionirsko delo:

Dr. Polona Urbančič (Ljubljana)
Dr. Gregor Hočevar (Škofja Loka)

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem se odločila za odstranitev amalgamskih zalivk, pa me zanima, če lahko to izvedeš brez terapevta in brez bioresonance. Imam namreč problem, da sem kar daleč od LJ.V okolici pa sem preverjala, da je mala izbira terapevtov, saj izgleda že vsak laik lahko zdravi z aparatom.
Kar nekaj naporkov sem si prebrala na spletu, začela sem z jemanjem alg clorela, ampak me vseeno malo skrbi, da nebi šlo kaj narobe in si bi poslabšala zdravstvenega stanja, ki je vse prej kot rožnato.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Seveda, amalgamske zalivke si lahko odstranite tudi brez bioresonančne terapije in pomoči terapevta. Če ste v slabem zdravstvenem stanju, potem morate vsaj 1 mesece pred odstranitvijo jemati 3 x 10 tablet alg klorela (dnevna doza 3000 mg). Zelo pomembna je prehrana, predvsem minerali (cink).

Če ste bolni, je pomemben tudi zobozdravnik, ki mora odstraniti zalivke s čim manj vrtanja in s čim večjo zaščito za paciente (posebni svedri, sesalci, koferdam, kisikova maska …).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,
Takoj po porodu se mi je odlomil zob. Jemala sem klorelo v visoki dozi 15 g in sicer 5 dni, sedaj pa me skrbi, da bi lahko s tem škodovala dojenemu otroku.
Ker me čaka še odstranitev amalgamske zalivke, me zanima, ali je varno, da se ponovno pripravim na poseg s klorelo. glede na to, da imam kar precej amalgamskih zalivk, me zanima ali bi bilo smiselno v času dojenja redno jemati klorelo ali raje ne?
najlepša hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

ker imam kar nekaj amalganskih zalivk se odločam o zamenjavi. Zanima pa me kaj je alternative. OK vem da so bele zalivke ampak kakšna je sestava le-the? Ne želim si da bi sedaj odstranila en strup iz telesa in si vstavila drugega.

Ker se ZELO bolim zobozdravnika, pač tisti strah brez posebnega vzroka, poleg tega pa me to vrtanje še tako skomina, da mi že pri samem poliranju tečejo solze, si enostavno sploh ne znam predstavljat da mi dlje časa odstranjujejo zalivke. Jaz bi si to dala narediti kar pod narkozo, po moje to ni opcija pa vseeno vprašam, kje delajo tudi na takšen načim.

Pa še eno vprašanje, je res da je življenska doba belih zalivk krajša in da če niso vstavljene kvalitetno tudi hitreje pride do kariesa?

Spostovani!

Sodelujemo z nekaj zobozdravniki, ki zalivke odstranjujejo varno in uporabljajo pravilne materiale.
Gre tudi za pravilni pristop, ce vam tezave predstavlja strah.
Za vec informacij poklicite v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hvala za vas odgovor. Bi pa vseeno prosila ta sestavo belih zalivk. Ne vem ampak res nikjer ne najdem tega podatka.
kako naj vem da je nekaj za moje telo sprejemljivo ce ne vem sestave

lp Sabuba

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem prebrskala internet, našla pa sem le članek nemškega zobozdravnika, ki govori predvsem o različnih akrilatih. Materiale je možno stestirati z bioresonanco – to so naše izkušnje pri zelo občutljivih pacientih. Do sedaj primerov, ko bi bila reakcija na materiale v belih zalivkah, nismo imeli (drugače je pri implantatih).

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,
Meni je zobozdravnik v casu nosecnosti, pred petimi leti odstranil ene 5 amalganskih plomb. Bila sem noseca. Da je to tako nevarno, takrat nisem vedela. On mi je zatrjeval, da ni to nic skodljivo,ceprav sem noseca. Posebnih svedrov ni imel. Ocitno mu je slo le za denar. Sedaj, ko vse vec berem o tem, me je groza. Kaj bo z mojim otrokom in kaksne so lahko posledice za naju. kaj lahko sedaj storim? Kam naj se greva testirat? Kako naj se razstrupiva?

Pozdravljeni!

Kakšna je vaša obremenitev s kovinami, vam bo najbolj pokazal mobilizacijski test preko urina (sodelujemo z nemškim laboratorijem). Na podlagi rezultatov vam potem svetujemo, če in kakšno razstrupljanje je potrebno.

Za več informacij pokličite v ordinacijo.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]
Objava čaka odobritev

New Report

Close