Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: sluz v grlu

Re: sluz v grlu

Ker se sluz pojavi zjutraj in smrdi, je velika verjetnost, da je vzrok želodec (oz. neke vrste refluks). Obloga na jeziku je v splošnem povezana z nezdravo črevesno floro. Možne so tudi alergijske reakcije, ki povzročajo sluz.

Začnimo z najbolj verjetnim: želodcem. Izmerite si pH urina. Vsa novodila najdete s pomočjo iskalnika, ker smo o tej temi že večkrat pisali.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ponovno se vam oglašam.

Dejali ste da je vzrok mojih težav želodec. Vendar težav z želodcem nimam, nikoli me ne peče zgaga, ne jemljem nobenih zdravil, tudi antibiotikov nisem uživala že več kot osem let. Kadar imam zadah(ne vedno) imam tudi zelo izsušene ustnice.Večkrat imam tudi otekle veke. Vrednost ph urina imam 7.

Imam 42 let, ne pijem in ne kadim.

Je vzrok mojih težav ščitnica ali žrelnica, mogoče slab pretok limfnega sistema.

Kaj naj storim, tažava me zelo moti in skrbi?

Hvala za odgovor,
Ana

Pozdravljeni!

Kot ste dejali je vzrok mojih težav želodec. Vendar težev z želodcem nimam, nikoli me ne peče zgaga, ne pijem alkohola in ne kadim, ter ne jemljem nobenih zdravil, antibiotikov nisem uživala že osem let. Zelo izsušene ustnice, pa spremlja tudi zadah iz ust (pojavlja se občasno). Vrednost ph imam 7.

Kako ugotovim stanje črevesne flore?
Je možen vzrok ščitnica, glivice ali slab pretok limf?

Hvala za odgovor,
Ana

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Predlagam, da 3dni vsakič, ko greste na WC, pomerite pH urina (označite tudi uro).Šele na podlagi takega merjenja, bom lahko povedal kaj več.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Jaz sem kar začela z ukrepi. Pridno uporabljam vaše izdelke:probiotične mikroorganizme 2x na dan, balzamični prašek 1x na dan, ter balzamično kopalno sol. Privoščila sem si tudi hidrokolonoterapijo.
Pozabila sem vam omeniti še eno težavo, namreč večkrat mi otečejo tudi veke, še posebno v jutranjem času, ko se zbudim. Takrat me spremlja huda zaspanost.

Zanima me, če je smiselno v času razkisanja meriti ph urina?
Ali vam podatke meritev urina pošljem po terapiji razkisanja?

Upam da vam pošljem vzpodbudne podatke, še bolj vzpodbuden podatek pa bi bil da
je težava odpravljena.

Lep pozdrav, Ana

Ne, ne morete meriti pH urina, če jemljete bazične minerali in se kopate z b. soljo. Zdaj jih nekaj časa jemljite, potem 3 dni nič in si nato izmerite pH urina (3 dni, po navodilih).

Če jemljemo bazične minerale, umetno dvignemo pH urina. Če si ga boste sedaj izmerili, bo med 7 in 7,5 (to je idealno) – in sicer ves dan!

Otečene veke so povezane z zastojem limfe in/ali slabim delovanjem ledvic. Zato bi bilo pri vas smiselno, da bi zdaj takoj izmerili pH urina, saj bi s tem lahko ugotovili, kako je z ledvicami. Prekinite z jemanjem b. praška in si po 3 dneh začnite meriti pH urina. Ob nakupu indikatorja ste dobili tabelo, kamor boste vnašali rezultate.

Pošljite mi rezultate in ne pozabite napisati ure merjenja.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Pošiljam Vam rezultate merjenja ph urina:

1. dan
ob 6:00 – 6,4 ; ob 10:00 – 7,00 ; ob 11:40 – 7,3 ; ob 14:30 – 7,6 ; ob 13:20 – 7,3 ; ob 15:35 – 7,3 ; ob 16:50 – 7,3 ; ob 19:40 – 7,00 ; ob 21:00 – 6,4 ph.

2.dan
ob 8:45 – 7,0 ; ob 10:25 – 7,0 ; ob 11:20 – 7,6 ; ob 20:45 – 7;3 ph

3. dan
ob 6:50 – 6,7 ; ob 11:45 – 6,7 ; ob 17.50 – 7,3 ; ter ob 20.35 – 6,7 ph

Lep pozdrav in hvala za odgovor,
Ana

Vaše vrednosti urina so previsoke, kar pomeni, da ledvice ne morejo izločiti kisline (= blokada ledvic). Zato trenutno ne smete jemati bazičnih mineralov, dokler ne bo urin kisel. Kajti, ste zakisani, verjetno zelo, samo te kisline se ne morejo izločiti iz telesa.

Zato v naslednjih tednih ali mesecih:

– Pijte zelo veliko vode, vendar mora imeti izredno malo mineralov. Čaka vas branje etiket ustekleničeni vodi, idealna bi bila prečiščena voda iz reverznoosmozne naprave. Količina: min. 3 litre.

– Probiotični mikroorganizmi tudi razkisajo, zato povišajte dozo na 2 do 3 x 50 ml (sedaj 20 ml).

– Pitje sveže stisnjenih zelenjavnih sokov, ki bodo ledvicam pomagali pri izločanju.

Ko bo jutranju urin končno pod 6 pH, boste vedeli, da ledvice izločajo kisline. Potem lahko začnete z razkisanjem.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je možna vključitev pitja čajev npr. koprive in njivske preslice.

Pojavila pa še je še ena težava in sicer boleče noge do kolen samo v mirovanju, s spremljajočim srbenjem. Nadležno srbenje pa se pojavlja tudi po trebuhu.
Kaj mi svetujete?

Hvala za odgovor,
Ana

Lahko pijete čaje, samo naredite jih iz vode brez mineralov.

O srbeči koži in nogah ste premalo napisali, lahko bi bile glivice ali zelo suha koža (to je zaradi zakisanosti).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Joj te teževe, še vedno uživam probiotične mikroorganizme v tekoči obliki. Opažam da nimam več tako izsušenih ustnic in zadaha, sluz v ustih se je zmanjšala. Medtem ko mi veke občasno še vedno otekajo predvsem pred menstruacijo.
Koža še vedno srbi po trebuhu in nogah, pa ni izsušena.

Kaj več pa bi morala navesti o srbeči koži?
Ali so res glivice, kako ugotovim?
Koliko časa naj uživam probiotične mikroorganizme?
Ne razumem zakaj toliko težav, kljub temu da se pazim kaj vnašam v telo?

LP, A

Pozdravljeni!

Prosim vašo razlago, zakaj ne smemo jemati bazičnih praškov v primeru ,da ledvice ne izločajo kislin, lahko pa pijemo sveže zelenjavne sokove, ki pa so tudi bazični.

Prosim tudi nasvet za mojo mamo. Na dlani, kjer dlan prehaja v palec- sklep- ji je začela rasti kost, tako, da jo moti pri delu. Roke kopa v bazični kopeli in pije bazične praške že eno leto.
Je srčna bolnica, stara 81 let, je zelo malo mesa in mlečnih izdelkov.
Hvala za odgovor,

Bisa

Z razkisanjem in probiotiki ste začeli konec januarja, težave pa nabirali desetletja. Preparati, ki jih jemljete, niso agresivna zdravila, ampak pomočniki pri vsakdanji prehrani. Zato bsote morali z veliko potrpežljivosti nadaljevati. In ravno tukaj je težava, da jih veliko prehitro odneha. Vsi želimo stvari rešiti takoj. Pa ne gre.

Vi spreminjate okolje v telesu, to pa ne gre hitro, drugače bi umrli.

Na internetu boste našli veliko simptomov, ki so povezani z glivicami. Mogoče so najznačilnejšI. mazavo blato, nihanje razpoloženja, napadi lakote, srbeča in suha koža, pogosta vnetja, vetrovi oz. napihnjenost trebuha.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Verjetno mislite, da se je sklep odebeljil, ne da rase. To je na žalost vprašanje, ki ga po internetu ne moremo obravnavati, saj je potrebno videti roko in jo potipati. Zelo verjetno pa je atroza.

V zelenjavnih sokovih je dosti manj mineralov kot pa v bazičnih mineralih, so pa v sokovih druge snovi (encimi …), ki pospešujejo delovanje ledvic. Npr. zelena deluje odvajalno.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zanima me kako si izmeriš pH v urinu.Ali obstajajo kakšna pomagala?
Prosim za odgovor!

eunhe

Poglejte prvo temo na blogu moje žene:

http://med.over.net/forum5/read.php?177,5932999

Kupite lahko posebne lističe za merjenje pH urina; v prispevku je povezava do njih.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni, zanima me več o blokadi ledvic, kako vem da imam blokado ledvic?
Kaksno slabo leto nazaj me je malo bolelala leva ledvica, sedaj me ponovno upam da tako kot prvič to izgine v kakšnem tednu.
Rada bi si izmerila ph urina pa kot sem že omenila ne vem ali imam blokado ledvic.
hvala

Urin si lahko izmerite v vsakem primeru, šele rezultati merjenja bodo pokazali, ali imate blokado ledvic. Pred in med merjenjem ne smete jemati nobenih dodatnih mineralov, ki bi popačila vrednosti.

Lahko mi pošljete rezultate merjenj (ne pozabite na uro!), pa jih bom komentiral.
Do blokade ledvic pride takrat, ko ne morejo več izločati kislih presnovkov (kislin).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zanima me kaj bi bilo dobro narediti pri zaprtju, naj omenim še da imam en mandelj rahlo povečan in dostikrat imam bele kepice okrog njih.

Pri zaprtju je potrebno sanirati črevesje. Verjetno ste že veliko preizkusili, vendar nikoli niste iskali vzroka. Pri zaprtju zelo dobro delujejo tekoči probiotiki (probiotični mikroorganizmi). Vaši mandlji so kronično vneti. Če to traja že več let, jih boste morali zelo verjetno odstraniti. Če je vnetje sveže, bi jih lahko pozdravili. Mandlji so povezani z jetri in sklepi, zato je že dobro, da jih obdržite, vendar ne za vsako ceno.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close