Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo hormonsko neravnovesje

hormonsko neravnovesje

Pozdravljeni!

Stara sem 24 let in imam neredne menstruacije (včasih tudi po 3 mesece brez). Pred pol leta sem šla na pregled k endokrinologu, kjer so mi rekli, da imam preveč moških hormonov in mi predpisali Aldactone, ki naj bi menstruacijo uredil. Tablete jemljem od januarja, od takrat sem imela menstruacijo samo enkrat, drugič pa maja, ko smo jo spodbudili s Primolut-Norom.
Poleg tega sem se v zadnjem letu zredila za okoli 10 kg, ki jih nikakor ne morem izgubiti. Od decembra se držim montignacove diete (nič krompirja, riža, izdelkov iz bele moke), izgubila nisem niti enega kg. Naj povem, da se redno ukvarjam s športom: tečem, kolesarim, plavam. Zadnja dva meseca sem 4x tedensko redno hodila na aerobiko, teža pa je ostala nespremenjena. Težava s težo me res muči, ker se kljub trudu nič ne premakne. Skrbi pa me tudi, kaj je z menstruacijo.
Prejšnji teden sem bila na ponovnem pregledu pri endokrinologu in predpisal mi je tablete Dexamethason. Bojim se, da mi tudi te ne bodo pomagale. Na tem forumu sem prebrala, da obstajajo neke tablete Agnucaston, ki so na rastlinski osnovi (baje se jih pri nas ne dobi). Jih mogoče poznate?
Oz. bi mi znali svetovati, na kakšen način bi se moje stanje lahko uredilo. Sita sem že tablet.

Lepo vas pozdravljam.

Ste razmišljali o tem, da bi poskusili ugotoviti VZROK za neredne menstruacije oziroma za preveč moških hormonov? Nekaj vprašanj za pomoč:

– pijete vodo in uživate hrano, ki je polna hormonskih motilcev?
– kako je z modrostnimi zobmi?
– imate veliko amalgamskih zalivk?
– uživate veliko soje?

Vsi ti dejavniki so povezani s hormonskim sistemom oziroma vplivajo na njega.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

na kakšen način vpliva soja na hormonsko ravnovesje/neravnovesje?

nova
Uredništvo priporoča

Soja močno vpliva na estrogene, zato se različni izvlečki iz soje uporabljajo pri menopavzi.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spostovani , prosila bi vas za nekaj odgovorov ker ne vem kaj se dogaja v mojem telesu…

rodila sem 5 mesecev nazaj in se vedno dojim, menstruacija še vedno ni redna pojavi se pa vsak mesec smrdeč rjav izcedek ki traja samo 2 dni, začeli so mi izpadati lasje, koža na obrazu se mi je močno spremenila nekako suha je, dobila sem prhljaj katerega nikoli nisem imela tudi pri prvem otroku ni bilo ničesar od tega… sem pa zamenjala okolje in živim na obali , ali je možno da me moti voda? hranim se zelo zelo zdravo , veliko zelenjave, sadja, kuham vsak dan , tudi sojo in vse žitarice ,… kaj mi priporočate ? kaj se dogaja z mojim telesom, aja pa nohti mi v enem mescu zrastejo morda kak milimeter?

lepo pozdravljeni in hvala vam v naprej
suzana

Vse, kar ste opisali, ima skupni imenovalec: pomanjkanje vitamina B, še posebej biotina.

Poglejte v tabele, v katerih živilih ga je največ. Poleg tega boste morali dodatno jemati vitamin B. Na žalost boste v slovenskih lekarnah našli samo nizko dozirane tablete, ki so za vas prešibke.

Zelo verjetno vam manjkajo tudi drugi minerali, zato si začnite stiskati zelenjavne sokove. Med nosečnostjo so se za razvoj plodu porabile vse vaše rezerve, telo pa vam z izpadanjem las to sporoča. Tudi med dojenjem ste na udaru, vendar boste morali čim prej začeti skrbeti zase.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni, tudi sama imam probleme s hormonskim neravnovesjem in sindromom policisticnih jajcnikov. Zelim tudi zanositi, pa nam ne uspe, ze skraj eno leto. Ker bi tudi jaz rada odkrila vzrok za te tezave bom odgovorila na postavljena vprasanja na podlagi katereih mi boste mogoce lahko pomagali naprej:

– pijete vodo in uživate hrano, ki je polna hormonskih motilcev?

Pijem veliko vode. Zivim na obali in pijem vodo iz pipe. Popijem 2-3l na dan. Ne vem pa, ali je voda polna hormonskih motilcev. Ne vem niti kaj bi lahko bili hormonski motilci.

– kako je z modrostnimi zobmi?

Modrostni zobje so en odstranjen, en izrascen, eden v rasti in eden se nikjer na vidiku.

– imate veliko amalgamskih zalivk?

Amalgamske zalivke so bile vse odstranjene pol leta od tega. Tudi iz vrzorka, ker sem na protikandidini dijeti ze eno leto. Sedaj sicer v omiljeni obliki. Mi pa tak nacin prehranjevanja ustreza, saj so se izboljsali vsi bolezensk znaki, zato tudi vstrajam.

– uživate veliko soje?

Same soje ne uzivam veliko. Pijem sojino mleko, vendar imam liter za 14 dni. Ga pijem samo v kavi. In enkrat ali dvakrat na mesec, jem kaksen izdelek iz soje.

Ce bi rabili se kakrsen koli podatek, vam ga lahko z veseljem podam. Zelela bi le, da bi se mi uredeile menstruacije in da bi se scistila koza. Predvidevam da imam probleme s kozo zaradi teh problemov shormoni, saj dokler sem jemala KT teh tezav nisem imela.

Hormonski motilci so snovi v prehrani, vodi, okolju, ki motijo delovanje hormonskega sistema. nekateri so celo rakotvorni. Na internetu boste našli veliko informacij, tudi v slovenščini (Anton Komat se je veliko ukvarjal s tem in napisal celo knjigo).

Vsaka vas misli, da ima dobro vode, vendar je večina vod iz pip preveč onesnaženih, da bi razstrupljale. Voda mora vsebovati čim manj snovi, da se na molekule vode vežejo strupi in tako pridejo iz telesa.

Modrostni zobje so povezani z hormonskim sistemom oz. vplivajo na njega. Slabi ali celo neizraščeni modrostni zobje so lahko znak za motnje v hormonskem sistemu.

Ko ste odstranili amalganske zalivke – ste jemali alge klorela, ki vežejo težke kovine iz zalivk?

Aknasta koža ima lahko dva vzroka: slabo rasztrupljanje preko jeter ali pršice demodex.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

pozdravljeni,
tudi jaz imam probleme s hormosnskim neravnovesjem!
namreč že od pubertete (delno je tudi dedno) imam prekomerno poraščen obraz in probleme z menstruacijo, ki je bila dolga tudi do 14 dni. Zaradi tega sem začela jemati kontracepcijske tabletke in jih po 6 letih prenehala jemati. Po prenehanju jemanja kontracepcijskih tabletk sej je stanje poraščenosti poslabšalo in menstrualni ciklus popolnoma porušil. V prvem letu sem imela menstruacijo 5x, potem se je obrnilo in sem jo imela 2 krat po cel mesec krvavljenja. Z ginekologom sma naredila 3mesečno terapijo s Primolut norom da se je vzpostavil ciklus in je bil približno reden naseldnje 3 mesece (Ciklus na 35 -40 dni). Nakar so se pojavile kravitve po spolnem dnosu, zelo šibke. Menstruacija pa zopet zamuja skoraj 50 dni. Test nosečnosti pa kaže negativen predznak, čeprav se trudimo da bi zanosila.
kaj torej storiti?

Težave z menstruacijo, ki jih opisujete, se ne pojavijo brez vzroka. Sem pristaš hormonskih testov, vendar tistih, ki se naredijo s slino (delajo jih samo v tujini). Če želite, pišite na spodnji e-naslov, pa vam bomo sporočili podatke o testu.

Moja žena o hormonih pisala na svojem blogu: http://helena-golenhofen.blogspot.com/2009/07/zdravje-kako-je-z-vasimi-hormoni.html

Najprej je potrebno ugotoviti, kateri hormoni vam nagajajo, in meritve hormonov v slini so dosti bolj zanesljive in natančne, kot pa v krvi. Potem pa obstajajo naravni preparati z “naravnimi” hormoni, ki jih lahko jemljete.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zdravo,

tudi jaz imam problem s hormoni – “moj” hormon je FSH, ki je nekje v višavah (80 pri starosti 32 let) in bi naredila vse, da ga znižam. Že cca. 3 mesece sem na podobni dieti, kot jo opisujete na svoji internetni strani. Če odgovorim še na vprašanja, ki sem jih zasledila zgoraj.

pijete vodo in uživate hrano, ki je polna hormonskih motilcev?

Popijem tople vode 1,5l na dan – v službi iz filtrirnega aparata, doma prekuhano.

– kako je z modrostnimi zobmi?

Eden skoraj zrasel, en na polovici ven, dva imam zametka, pa zaenkrat ne zraseta. Kar se tiče problemov ni – razen pri ta največjem se mi je parkrat vnela dlesen naokoli, ko je še rastel.

– imate veliko amalgamskih zalivk?

Imela sem dve – zdaj že več kot 2 leti samo še eno.

– uživate veliko soje?

Same soje ne uzivam veliko. Sem pa tja kako mleko – ne vem, sem mnenja, da je gensko nepredelano sojo zelo težko dobiti.

Sicer je ostalo zdravstveno stanje za moje pojme ok – počutim se, razen občasnih prehladov, v redu. Me pa seveda skrbi, ker vem, kaj pomenijo dolgoročno te hormoni za zdravje. Naj še omenim, da sem vrsto let jemala kontracepcijske tablete (za katere sem mnenja, da so sploh povzročile tako stanje, čeprav ginekologi to vztrajno zanikajo) – sedaj naj bi sicer jemala NHT, vendar se mi to upira in se zaenkrat temu izmikam.

Vesela bom vsakršnega nasveta.

Hvala in lp

Voda, ki jo pijete, je neustrezna – nobena ni res prečiščena (kuhanje uniči samo bakterije, ne pa ostalih strupov, ki so še hujši).

Predlagam vam, da naredite hormonski test s slino. To je dosti bolj natančna diagnostika, kot pa test v krvi. Slino pošljete v nemški laboratorij in sobioli boste tudi priporočila za terapijo z rastlinskimi hormoni. Mislim, da brez prave hormonske slike ne morete pametno ukrepati.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

pozdravljeni, zanima me en moj problem, kako ga rešiti. sumim da imam probleme z hormonsi. namreč meseca oktobra 2010 sem imela laparoskopijo, endometrioma, cist in mimomov, ki so mi jih uspešno odstranili. 1. menstruacija je trajala skoraj 9 dni, čiščenje ok. 2. menstr. je trajala 14 dni, in to zelo malo, sedaj imam že 3. menstruacijo in to že 9 dan, in to zelo malo rahlo obarvani izcedki, zakaj sumim na hormone, ker nekaj trenutkov imam pol spet ne. enkrat so mi delali teste in so mi rekli da imam hormonski sistem porušen, kaj mislite je temu tudi sedaj vzrok, ker sedaj mi niuhče ni nič omenil posebej, samo to, da je ptrebno nekaj časa, da se uravnocesijo hormoni. sam meni že gre to malo na…. rada bi tudi zanosila in ne vem kak in kaj naprej, da bi bilo vse ok.
hvala

Zelo verjetno je, da vam drastično primanjkuje vitaminov in mineralov. Pri prvem otroku ste še imeli nekaj rezerve, pri drugem pa ne več. Kljub temu, da se zdravo prehranjujete, vam manjka vitalnih snovi, zato vam svetujem, da si stiskate zelenjavne sokove ali jemljete kakovostne pripravke. In to več mesecev, ne eno škatlico.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani,

zanima me, ali je naše telo znotraj, če je zdravo, bazično oziroma ali so naše sluznice bazične.
Kakšna je običajno nožnica, ali tudi zakisanost vpliva na zanositev? Kako je pri umetni oploditvi, ali se oplojen zarodek vgnezdi ali ne, če je telo zakisano? Želim vedeti, da bom naredila čim več po naravni poti ob bazični hrani, kopelih in dodatkih.

Hvala in lp

Notranje sluznice so vse rahlo kisle, okrog 6,8 pH . Za zdravo nosečnost moramo razkisati tudi zato, da imamo dovolj mineralov za rast plodu. Seveda so pomembni tudi hormoni, še posebej progesteron, ki poskrbi, da ostane oplojeno jajčece v telesu.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Tudi jaz mislim, da je moja težava v hormonih oz. ravnovesju.
Pred 2 letoma sem na dopustu v mesecu juliju dobila napad: začetek je bil glavobol, slabost,bruhanje,vrtoglavica,razbijanje srca,krči v rikah in nogah,nezavest….in urgenca- nevrologija,kjer so mi dali infuzijo,opravili pregled krvi,CT,EKG,EEG, rekli, da je vse OK in me čez 2 dni spustili domov.
To se do letos julija(spet na morju) ni ponovilo! Zdaj pa se ni začelo z glavobolom,ampak z vrtoglavico oz.stanjem podobno pijanosti, razbijanje srca, krči v rokah in nogah,popolnoma mrzla stopala in roke,panika,da se bo pojavila nezavest….in spet urgenca – nevrološki…spet vsi pregledi plus UZ vratnih žil,dopler test,RTG vratnih vretenc in NIČ,vse b.p..
Ko so mi čez 2 dni rekli,da lahko gremdomov,sem pa spet dobila napad tesnobe ,pravzaprav strahu ali panike,kaj bo,ko bom zunaj,kaj se mi bo zgodilo…sami črni scenariji so mi šli po glavi. Dali so mi pomirjevala(normabel 2mg) in rekli naj pijem 3 litre vode na dan in naj se ne vstrašim,če bi se pojavil kateri teh simptomov, naj se vležem in pomirim.
Ko sem prišla “domov” (na otoku imamo hišo in preživimo 2 meseca tam,v bolnico pa me mora peljati policijski čoln,pa rešilec), 3 dni nisem prišla “k sebi” od teh strahov,kaj bo, če se spet ponovi,….klujb pomirjevalom.

Odločila sem se, da se vrnem v slovenijo in napravim še MR glave in test ščitničnega hormona,kot so mi svetovali,da izločim kakršnokoli bolezen na glavi. Tudi MR glave je bil b.p., S-TSH pa 0,43, torej pri spodnji referenčni meji in zdravnica mi je dala napotnico ta tirologa.

Ker sem se počutila dobro in ker sem dobila termin komaj konec avgusta,sem se spet vrnila na morje.In tam se je spet začela “kalvarija”….3 dni omotic,strahov,joka,….in mož me je pripeljal v torek nazaj v slovenijo in direktno k splošni zdravnici,ki mi je dala napotnico za hospitalizacijo. Na urgenci so me poslali na kardiološki odd. in mi tam napravili še UZ srca,test srca pod obremenitvijo, in še test ščitničnih hormonov s-tsh 0,43, ft4 21.06, ft3 3.74 in UZ ščitnice,kjer je bilo vse spet b.p.
Šla sem še do moje ginekologinje in ji omenila možnost,ki so mi jo namignili,da sem mogoče v meni (stara sem 45 let ) in če mi ona lahko napravi kakšne teste,pa je rekla, da to niso simptomi mene,da mi bo sicer dala napotnico za pregled krvi oz.hormona (ne vem,sploh česa),ampak,da dvomi,da je to to. Sicer imam endometriozo obeh jajčnikov in osteoartrosis heberden (9 let) ter hodim na redne letne preglede,kjer stanje samo spremljajo. Ne jemljem nobenih zdravil, mogoče 1-2 tableti proti glavobolu pred menstruacijo.

Včeraj so me poslali domov. Jaz pa cela trepetam,razjočem se pri vsaki najmanjši stvari,srce mi na čase “skače”,ni mi do družbe in ne upam iz hiše, jem Persen, sedaj sem se komaj prisilila,da sem prišla do računalnika in da malo raziščem te HORMONE in kako vplivajo na človeka,ker do zdaj nisem imela nobenih topoglednih težav.

Mi lahko prosim svetujete,kam naj grem na pregled oz,kaj naj si sploh dam pregledat v zvezi z hormoni.

HVALA za odgovor,

jg

Iz vašega poročila lahko ugotovim dvoje:

1. Razultati testiranja vaše ščitnice so nenevadni, ker je T4 izredno visok in T3 izredno nizek. Me prav zanima, kakšen bo komentar zdravnikov. Vaše telo ne more spremeniti T4 v T3. V tujini se dobi izoliran T3, ki ga jemljemo v manjših dozah npr. 10 mikro gramov. V Sloveniji ta izdelke ni registriran, zato ga slovenski zdravniki ne priporočajo. To bi zelo verjetno rešilo vaš problem.

Za transformacijo T4 v T3 je potrebno zelo veliko joda in selena. Zelo verjetno vam manjka teh dveh mineralov; če bi ju jemali v visokih dozah, bi se lahko stanje malo izboljšalo že brez T3. Zato priporočam kelp rjave alge in 300 mikro gramov selena na dan.

2. Endometrioza je značilno povezana s pomanjkanjem progesterona. Res bi bilo smiselno opraviti hormonski test, vendar s slino, ne skrvo, ker je bolj natančen. Potem pa bi lahko jemali bioidentične hormone iz rastlin.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Kaj pa pravite na progesteronsko kremo? Bi pomagala? Kakšen bi še bil način za dvig progesterona?

Lahko s progesteronsko kremo, lahko z uživanjem mehiškega jama (sladkega krompirja) in najpomembnejše: prehrana, ki ne povzroča tvorbe sterogena (malo OH, nobene soje in lanenih semen). Laneno olje je dovoljeno, saj so hormoni topni v vodi, zato jih v olju ni.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close