Najdi forum

vetrovi

Spostovani,

Moj najbolj moteci problem so vetrovi.Dolocena hrana povzroci take vetrove, da se mi zdi nemogoce. In vcasih se pricnejo ze medtem ko jem- Ali je to mozno, da crevesje odreagira ze v casu, ko je hrana komaj v zelodcu?

Pred dvema letoma sem bila pri vas, potem sem sla pa v tujino in nisem mogla nadaljevat zdravljenja (zdravili ste me proti kandidi). Poleg vetrov imam tudi druge tezave: bolecine v rektumu (zbadanja, bolecine ob vetrovih, odvajanju..), imunski sistem je slab, spomin mi pesa (stara sem 31 let)… Zadnja 2 meseca uzivam zdravo hrano (bio), prenehala sem s kontracepcijskimi tabletami in bolecine v rektumu so skorajda izginile (nekako se mi zdi, da prehitro, da bi bilo to direktno povezano; ker sicer so bile bolecine manjse ob kontracepcijskih tabletah-> mozna diagnoza je bila endometrioza). Tudi vetrovov imam manj, so pa se vedno dnevi, ko je katastrofalno (recimo 4 dneve je ok in nato 5 dan mogoce pojem prevec, ali pa kaj nepravilnega, ali kar tako; in vetrovi so nazaj..).

Ali menite, da so taki vetrovi posledica kandide ali nepravilnega delovanja kaksnega organa? Ali je mozno, da crevesje odreagira na hrano, ki je sele v zelodcu?
Kaksno je vase mnenje glede oresckov- a jih priporocate: orehi, lesniki, mandeljni, indijski orescki,..?
Hvala za odgovor,
Ana

Vetrovi nastanejo zaradi slabo prebavljene hrane (ne more se prebaviti, ker je sestava kaše in črevesne flore napačna) in glivic.

Predlagam vam, da si izmerite pH urina in začnete s protiglivično dieto (znova). Lepo, da uživate biološko pridelano hrano, vendar pazite na OH in sladkorje.

Kontracepcijske tablete spremenijo sestavo sluznice in glivice se rade naselijo na njej. Brez KT se boste lažje znebili vetrov in ozdraveli.

Če želite, se lahko pri naslednjem obisku v Sloveniji oglasite v ordinaciji (prej pokličite, seveda), pa se bova pogovorila o vašem trenutnem stanju.

Oreški so dobri, samo nekateri so lahko polni plesni – pazite na vir.Na hrano, ki je šele v želodcu, telo ne odreagira takoj. Lahko se po nekaj časa pojavi želodčna kislina ali spahovanje – če smo zakisani.

LP

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Kako pa zdravnik odkrije, če je v telesu Kandida in kakšna je (morda preventivna) dieta zoper?

Kako pa vemo, da-če smo zakisani?

nova
Uredništvo priporoča

O kandidi in zakisanosti smo na tem forumu že toliko pisali, da lahko s pomočjo iskalnika najdete ustrezne teme in odgovore na vaše vprašanje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Glede vetrov imam jaz podobne težave. Včasih imam take vetrove, da ni za zdržat. Napenja me. Imam tako močne krče, da včasih ne morem stati in ne sedeti, da me kar zvija. Ko grem na blato je to cel proces. Zraven so prisotni krči in vedno se zelo mučim zraven, pa še nikoli ne morem do kraja izpraznit črevesa. To že traja skoraj pol leta. Vse skupaj traja približno tri tedne, potem imam teden dni mira in že mislim da je vse vredu, pa se vse skupaj ponovi.Že več let ne pijem gaziranih pijač, ker mi sploh ne ustrezajo. Ne jem nobenih zdravil, razen kontracepcijskih tablet – Cilest. Imam 30 let. Kaj naj storim?

Ugotoviti morate, zakaj PRI VAS nastanejo vetrovi. Analizirati je potrebno, kje v procesu presnove nastane napaka. Lahko je to že napačna hrana (alergije), lahko v ustih, ker premalo žvečite hrano ali pa je slina preveč kisla, če ste zakisani. Potem so lahko motnje v želodcu, lahko je pH prebavnih sokov, ki pridejo iz žolča in trebušne slinavke, premalo bazičen. Potem so možnosti še v črevesju, tankem in debelem.

Lahko sami poskušate ugotoviti, kje je narobe, vendar se boste morali prej dobro seznaniti s presnavljanjem in prebavljanjem hrane. Veliko smo v tem forumu že pisali. Malo preberite, se analizirajte in se čez nekaj časa znova oglasite s konkretnim vprašanjem.

Nič niste napisali, če vetrovi smrdijo po kislem ali po gnilem, kakšno je blato, kaj jeste …

Objavil sem nov članek o črevesju, skrbno ga preberite.
http://med.over.net/forum5/read.php?177,4535891,4535891#msg-4535891

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Še ena, ki jo mučijo vetrovi. Pri meni je situacija kar malo presenetljiva, vsaj zame.
Zadnje 4 mesece jem samo presno sadje in zelenjavo, orescke, suho sadje. Vecinoma so to monoobroki, tako da naj ne bi prihajalo do kaksnih cudnih kombinacij. Splosno pocutje je odlicno, iztrebljam redno vsak dan, nimam nobenih bolecin v predelu prebavil ali kaksnih drugih zdravstvenih tezav. Edino kar je – prdim, potiho in smrdljivo:)
Se mi zdi, da ni nobenega problematicnega zivila ali situacije, po katerem bi se vetrovi pojavili. Npr danes: zjutraj sem spila pol litra svezega soka (korencek, spinaca, krompir), nato cez 3 ure grenivko, spet cez 2 uri pomarance, cez 2 uri dve hruski – sem ze prdela! Naj poudarim, da me ne napenja ali kako drugace sklopota po prebavilih.
Vsakodnevno se tudi gibam na zraku, vso hrano v ustih dobro prezvecim..
Kaj bi se lahko bil vzrok?
Razmišljala sem tudi o klistiranju, pa imam (mogoče neutemeljen) predsodek do tega.. Bojim se, da bi se mi polenilo črevesje-je kaj na tem oz. kaj menite o klistiranju vi? Kaj pa pitje slanice, bi lahko pomagalo? Sploh pa – ce se vetrovi pojavljajo zaradi starih ostankov hrane, ali ob moji prehrani in rednem iztreljanju ti sploh ostajajo v debelem crevesju in zakaj?
Najlepsa hvala za odgovor!
Ajda

Že večkrat sem napisal, da presnojedstvo ni za vsakogar. Ponavadi je motiv za takšen drastičen način pri spremembi hrane to, da želimo izboljšati svoje zdravje. Presna hrana pa zahteva zelo dobro delovanje vsega prebavnega trakta (od zob, sline, prebavnih sokov, črevesne flore). Če ta sistem ne deluje, se pojavijo težave. Velika težava je že to, da se hrana pravilno ne absorbira – torej nam čisto nič ne koristijo zelo zdrava živila , ki jih jemo.

Pri vas se pojavlja gnitje v kombinaciji z vrenjem. Ponavadi segnitje pojavi pri presnovi mesa, pri vas pa pri presnovi oreškov. Ker pojeste oz. popijete preveč sadja (vaš jedilnik je katastrofalen!), se pojavi še vrenje. Pojesti morate najmanj 70% zelenjave, ne samo sadja, pa še to čim več v nepredelani obliki, da boste dobro grizli.

Sokove bi namreč morali jesti po žlicah, ne piti. Enkratna doza je največ 2 do 3 dl, ne pa pol litra.

Poleg vsega naštetega vam priporočam še probiotike, še bolj pa encime v kapsulah (na primer zelena papaja).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ko berem vsa ta stara vprašanja, so se pri meni pojavili prebliski, pred tremi leti so me namreč operirali za miomi in so mi dali neko tekoče odvajalo, ki je povzročalo hude bolečine, neznosne … ali je to pomenilo, da sem imela preveč glivic ali kako?

Če so se bolečine pojavile samo takrat, ko ste vzeli odvajalo, so povezane s tem. Mogoče ste že prej imeli razdraženo črevesje in so se po odvajalu pojavili krči.

Vetrovi pri glivicah so ponavadi pojavijo takrat, ko pojemo nekaj sladkega ali oglikove hidrate. Trebuh se napihne nekaj po približno pol ure, čez nekaj ur se pojavijo vetrovi, ki bolijo.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

moje težave so se pričele lani ko sem nastopila na zelo stresno službo. Pričelo se je z ogromno napihnjenostjo, ki je po navadi sledila po kosilu. Z letošnjim letom so se težave samo še stopnjevale. Po jemanju antibiotikov proti angini in vnetju mehurja (hkrati) so se mi začele pojavljati slabosti, driske in bolečine v trebuhu kot tudi v črevesju. Zdravnik me je diagnosticiral z vnetjem želodčne sluznice in mi predpisal Nolpazo. Po 1 mesecu jemanja so driske izginile, imam pa zelo močne vetrove, ki se pojavijo vedno po kosilu. Prične se z napihnjenim trebuhom in v roku 2 ur se pojavijo vetrovi. To se mi dogaja redno že en mesec, ne glede na to kaj pojem. Iz svojega jedilnika sem izločila mlečne izdelke, ampak ne pomaga.

Kaj mi svetujete? Naj še omenim, da vetrovi smrdijo po gnilem in da odvajam redno – sicer v manjših presledkih (na stranišče moram 3 da sem popolnoma izpraznjena). Prav tako pred odvajanjem vedno pridejo najprej vetrovi in šele potem blato. Jem zelo počasi in stvari tudi dobro prežvečim.

Počasi postajam že obupana, saj ne vem kaj bi mi lahko še pomagalo?

Hvala!

Lp,

Spoštovani!

Glede na opisano, je vaša črevesna flora še vedno porušena.Priporočam vam protiglivično dieto in dodajanje probiotikov. Brez testiranja vam ne morem reči, kateri hrani se popolnoma izogibajte, omejujte pa poleg predlaganega v dieti, tudi živalske beljakovine.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close