Najdi forum

ledvice

lep pozdrav

na vas se obracam z vprasanjem, v kaksnih primerih oz. kaj je v telesu narobe, da so posledica bolecine v ledvicah?
Moj izvoljenec namrec tozi, da ga velikokret bolijo ledvice, sploh ce se prehladi, tudi mehur je takrat kriticen…pa pred ejakuacijo sploh tarna….

pa se kak nasvet za samopomoc (prehrana,..), da ne bodo samo zdravniki glavna resitev…

hvala,

lep dan

Predlagam, da se vaš izvoljenec vseeno odpravi do zdravnika in opravi preiskave. Z ledvicami se ni dobro šaliti.

Z mojega vidika pa bi lahko bil kriv ledvični pesek. Ta nastane, če premalo pijemo in če je urin dolgo časa preveč kisel (zakisanost in premalo tekočine). Pesek draži ledvice, pride do ranic, kjer se razmnožijo bakterije, te pa z urinom potujejo v mehur in povzročajo bolečine. Zveni čisto logično, a ne?

Klasične preiskave ne odkrijejo peska, ker je premajhen – samo opozorilo.

Predlagam vam, da si vaš partner izmeri pH urina: če bo zelo kisel (čez dan pH pod 6,5), je velika verjetnost, da je vrok res pesek. Problem pri merjenju pa je ta, da bakterije naredijo urin bazičen, zato predlagam, da si 3 dni meri uri (vsakokrat, ko gre na stranišče), te vrednosti (čas merjenja in verdnost) pa napišite v forum, da jih bom lahko intepretiral. Zato je tako pomembno, da dobimo dnevne profile in ne samo posamezne vrednosti.

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

hvala…

Ustvarjalno se naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim, če mi lahko kdo napiše, kako lahko sam odpraviš manjši ledvični kamen.
Hvala

Poskusi s koprivami- čaj ali špinača.

Živjo,

pred kratkim sem imela vnetje nožnice, kar močno.. zdaj po nekaj dnevi pa so me začele zelo boleti ledvice.. je možno da je povezano z vnetjem nožnice?? bolečine so neznosne :S nemorem prav ležati, sedeti… :S kako si lahko pomagam z domačimi stvarmi?? skozi dan res zaužijem veliko tekočine (vode ) bo čez čas popustilo?

hvala & lep pozdrav

Vzrok za vnetje nožnice je povezano z glivicami (kandida) in napačno črevesno floro. Bolečine v ledvicah imajo različne vzroke, ponavadi so bakterije, lahko pa tudi glivice – v vašem primeru iz nožnice.

Vaš imunski sitem je oslabljen, kar je razumljivo, saj je cca. 80% celic imunskega sistema v črevesju. Vaše črevesje pa ni zdravo, zato tudi imunski sistem dobro ne deluje. Zato dobite nožnično vnetje in vnetje ledvic.

V alternativni medicini bi se tega lotili celostno, nekega čudežnega sredstva, ki bi hitro odpravilo vaše težave, ni. Predlagam, torej:

1. protiglivično dieto
2. razkisanje telesa
3. piti veliko vode
4. preveriti stanje zob

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni
Danes se mi je popolden začela pojavljat močna bolečina v predelu desne ledvice. Nisem siguren če je ledvica al so jetra.. Bolečino čutim samo v določenem položaju ko so mišice tega predela telesa napete. Bolečina je zelo močna in traja že 12 ur. Dan pred tem sem bil na zabavi kjer sem užival alkohol. Morda je to vzrok. Mislim da se mi je enkrat ta ka bolečina že pojavila približno leto dni nazaj po uživanju alkohola, ampak je minila v eni noči. Drugih simptomou razen bolečine ni.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

jetra ne bolijo, zato te bolečine ne izvirajo iz jeter.

Če ledvice bolijo po uživanju alkohola to lahko pomeni, da gre za močno zakisanost telesa ali pa prisotnost peska v ledvicah. Jasno je, da mora biti narobe nekaj že od prej, ne more biti to samo od alkohola. Alkohol je lahko le zadnja kapljica čez rob.

Predlagam, da greste k zdravniku ali holističnemu zdravilcu na pregled. Zakisanost pa lahko sami izmerite http://www.avita.si/bazicni-izdelki/indikator-za-merjenje-ph

Lep pozdrav

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

lep.pozdraav mene zanima mal vise od kriza me jake bolicine dobim najvec ponoci me zbudi jaki bolovi me zanima ali su to ledvice ali kriz a na vodu hojdim cesto i rijavu vodu mam par let nazaj sem mela z ledvicom levom pesek u ledvici zdaj nevem aga se mam en cas nisem mela bolicine i noge mi zatekaju.lep,pozdrav v naprej sevam zahvaljujem..

Spoštovani!

Potrebujete terapevta za celostno zdravljenje, ki bo našel vzrok, zakaj se vam ponavljajo težave z ledvicami.Če ne pijete dovolj in ste zakisani, so take težave bolj pogoste. Glede na to, da vam zatekajo noge, gre najbrž res za vnetje ledvic ( v Tradic.kitajski medicini so noge povezane z ledvicami). Poskusite z vsakodnevnimi nožnimi kopelmi z bazično soljo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zdravo! Moje ime je Rok in delno preživim v fitnesu, ter res uporabljam le legalne preparata za pridobivanje mišične masa! To so Proteini, Ogljikovi hidrati, Kreatin, L-glutamin in Testo busterje za večji nivo testosterona! Tekočine pijem dovolj 3/4 litre na dan! Zdaj pred dvema dnevoma pa sem začel opaziti rahlo bolečino v ledvicah in se je spremenila v hude bolečine in nevem če je to od jemanja teh substanc ali prevelike teže treniranja ali pa od prehlada, saj če sem malo izpostavljen mrzlem vetru me že rahlo bolijo ledvica! V bistvu imam že en čas radle bolečine v ledvicah! Želel bi vaš odgovor, hvala ter lep pozdrav!

Spoštovani!

Naše izkušnje kažejo, da pri posameznikih, ki so bolj občutljivi, lahko na funkcijo ledvic vplivajo tudi legalni preparati.Predlagam, da si z indikatorji pH, ki jih dobite v trgovini Sanolabor, po navodilih pomerite kislost v urinu.
Če želite, mi pošljite rezultate za interpretacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Pred približno pol leta me je bolel ledveni del hrbta (ali pa so me bolele ledvice).
Sedaj pa, če si z roko ”potrkam” po desni strani reber (na hrbtu, kjer so ledvice), čutim bolečino. Mislim, da bolečino občutim tudi na zgornji desni strani trebuha. Zanima me kaj bi bil lahko vzrok temu in če je potreben obisk pri zdravniku? Drugače bolečina ni prisotna, razen če se z roko ”udarim”.

Hvala za odgor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Brez celostnega testiranja, vam ne morem odgovoriti, kaj je resničen vzrok vaše bolečine.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close