Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo čiščenje jeter

čiščenje jeter

V petek in soboto sem izvedla čiščenje jeter, prej sem bila dva dni na presni hrani, po vaših navodilih sem vzela 2x grenko sol, nato olivno olje z grenivkinem sokom. Zbudila sem se ob 01.30 uri ponoči, bilo mi je slabo in sem bruhala (v večini grenivkin sok in nekaj malega olja), izločila sem tudi tekoče blato in rumene kristalčke. Čez dan je bilo blato še vedno tekoče, kristalčkov ni bilo več. Nadaljevala sem z presnimi sokovi do zvečer, pojedla malo testenin in naslednji dan nadaljevala z običajno hrano.

Ali je smiselno, da čiščenje ponovim čez 14 dni? Ker čutim potrebo po močnejšem čiščenju telesa, bi izvedla tudi 10 dnevni post s sadnimi in zelenjavnimi sokovi, bi bilo preveč, če bi po čiščenju jeter kar nadaljevala z postom?

Večjih zdravstvenih težav sicer nimam, razen pogosto zamašenega nosu in grla s sluzjo, pa vsako leto februarja obvezno pokasiram gripo in mislim, da bi se je s postom letos lahko izognila…

LP

L

Če imate zamašeni nos, verjetno niste tako zdravi, kot si mislite. Samo, kot opozorilo, zdaj pa k vašemu vprašanju.

Čiščenje jeter MED postom je najboljša kombinacija (ne po postu, kot ste vi mislili). Seveda boste morali zmanjšati količino grenke soli in sicer na 30% predpisane doze (torej zmanjšate za 70%).

Naj komentiram še vašo reakcijo: bruhanje je znak, da so jetra zelo obremenjena. Zato ste se tudi zbudili v časovnem intervali, ki po tradicionalni kitajski medicini pripada jetrom (od 1 do 3 h). Prav zaradi tega je zelo dobro, če boste čiščenje jeter večkrat ponovili.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

pretekli vikend sva s partnerjem izvedla čiščenje jeter… zanima pa me koliko je potrebno spiti grenke soli ( 30-50g?) in če je mogoče na nek način omiliti slabost zaradi oljnega napitka (obema je bilo namreč precej hudo, vendar nisva bruhala)?
Nobenih kristalčkov nisva izločila, kar verjetno ne pomeni, da jih nimava?! Čez 14 dni bova postopek ponovila…

Hvala lepa za odgovor.

zarja

nova
Uredništvo priporoča

Midva z mojim šestnajsteltinkom (oba ledvična bolnika) sva tudi ta vikend izvedla postopek čiščenja jeter. Jedla nisva od 11ih dopoldan v sobot do 11ih v nedeljo, ker pa nisva imela grenke soli sva pila solnico ob določenih urah, tik pred spanjem pa še oljčno grenivkino mešanico. Spala sva dobro, driske pa nisva dobila, kljub temu, da imava oba povišan holesterol. Pravzaprav sva šla na blato šele v ponedeljek in nisva ničesar opazila, le mogoče je nekoliko bolj zaudarjalo. Kaj sva storila narobe? Ali je vzrok v grenki soli? Kaj naj storiva v bodoče?
Hvala za vaš odgovor?

V primeru povečanja jeter- ali bi bilo tudi priporočljivo izvesti čiščenje jeter? Hvala

Predpisana doza je ena jedilna žlica, kar je približno 15 gramov grenke soli. Nekateri že prej dobijo drisko in jim ni potrebno vzeti jutranjega odmerka, nekateri pa gredo na stranišče šele naslednji dan popoldne. Ljudje smo pač različni. Najbolj pomembno je, da dobimo drisko in da se pesek res izloči z blatom.

Oljni napitek bo bolj okusen, če bosta sok in olje hladna.

To, da niste izločili nobenih kristalčkov, ne pomeni, da jih nimate. Lahko so se pri prvem čiščenju samo premaknili naprej in se jih bo več izločilo pri drugem in tretjem čiščenju. Zato je tudi razlog, da moramo čiščenja ponoviti.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ne vem, zakaj se niste pripravili na čiščenje jeter in ga izvedli tako, kot piše v navodilih. Kot ste že sami ugotovili, je solnica slaba zamenjava za grenko sol in zato popolnoma nesprejemljiva. Srečo imate, da zaradi vašega soliranja ni prišlo do zapletov (ne eksperimentirajte več s soljo, če imate težave z ledvicami!).

Je pa tudi neodgovorno, da ste v ta eksperiment vpletli tudi vašega sina.

Čiščenje jeter je učinkovita metoda, samo navodil se je potrebno držati.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Seveda lahko očistite jetra, vendar to ne bo rešilo vaših težav. Ugotoviti je potrebno, zakaj so jetra povečana in se začeti ukvarjato z vzroki.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Tudi jaz sem se pretekli vikend spravila na čiščenje jeter. Držala sem se točnih navodil, samo pri nečem sem ga polomila. V soboto popoldne sem se namreč zelo športno udejstvovala, se utrudila in izgleda tudi dehidrirala. Takoj zatem sem veselo spila prva 2 dcl grenke raztopine in tako naprej…Ob vsem, kar se je dogajalo naslednje dopoldne pri čiščenju, mi je začelo srce na trenutke utripati kot noro in noge so me komaj držale pokonci. Še leže se mi je zdelo, da kar malo uhajam ven iz telesa. Šele po dveh dneh me je minil občutek, da sem mehka kot lutka.
Čiščenje priporočam, vendar s spočitim telesom in duhom, kar bom tudi sama naslednjič upoštevala.

Pozdravček, Andreja

Ali pogosto čiščenje jeter(npr 3 x v 2 mesecih)nima nobenih stranskih učinkov? Glede na to da se prisilno čisti črevesje, je možno da se zaradi tega poleni?In da je povečan vnos soli škodi ledvicam?

Hvala za vaše odgovore. Odkar sem odkrila ta forum, se mi je odprl popolnoma nov svet.

Najprej hvala lepa za pohvale. Se bom še naprej trudil.

Čiščenje jeter 3 x v dveh mesecih je normalna priporočena “doza” in nikakor preveč. Jetra morajo predelati toliko strupov, da so tri čiščenja ravno dovolj – za eno leto.

Grenka sol je staro preverjeno sredstvo za odvajanje. Tako dolgo je v uporabi prav zato, ker tako malo vpliva na črevesje in druge organe. Ne smemo ga zamenjati z t.i. Glauberjevo soljo, ki je dosti bolj agresivna in jo moramo res pazljivo uporabljati.

Grenka sol ostane v črevesju in se tudi zelo malo absorbira, zato tudi pri večkratni uporabi ne škodi ledvicam.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

ker imam povišan bilirubin 37/7, me zanima ali bi bilo tudi zame koristno, da opravim čiščenje jeter? Ali lahko to slabo vpliva na želodec in črevesje, glede nato, da imam težave z omenjenim?

Hvala in lep večer!

Čiščenje jeter v nosečnosti?

Vem, da v nosečnosti nobeno razstrupljevanje ni preveč priporočljivo, pa me vseeno zanima kaj menite o tem. Gre namreč za nosečniško hepatopatijo, ki sama po sebi (ni sicer čisto jasno kako, koliko in kdaj škodi) ne vpliva dobro na otroka in se je pri meni v prejšnji nosečnosti kazala kot srbeča koža in povečani jetrni testi? Koliko se grenka sol in ostale snovi resorbirajo v kri? Ali mislite, da bi bilo smiselno izvesti čiščenje med nosečnostjo, ali raje ostanem na omega 3 in čiščenje preložim na kasneje?

Lep pozdrav in hvala!

Čiščenje jeter lahko pri povišanem bilirubinu naredite, vendar ne takrat, ko boste imeli kakšna akutna vnetja.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Med nosečnostjo ne morete čistiti jeter, saj bi izločeni strupi preveč škodili zarodku. Sicer ne vemo koliko, vendar ne eksperimentirajte po nepotrebnem.

Vaš drugi predlog je pravilen: uživajte veliko omega 3 MK (pa ne iz rib, ki so polne težkih kovin!), opustite uživanje sladkorja in zmanjšajte vnos oglikovih hidratov.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Tudi jaz sem izvedel čiščenje jeter, v stvari ni blo nbenga problema dopoldan sem šel na tekoče blato, sam me zanima kakšni so te kristalčki,sem izloču kr dost malih koščkov sam je blo podobn koščkom mandeljev ki sem ji jedel dva dni nazaj, tud niso bli trdi kot kristal, sem pa izloču še neke zelene bunkice velikosti limoninih pešk, sam so ble tud čist mehke pa me zanima če je blo to to al bi moru ponovit.
Hvala

Prosim vas, da mi še enkrat napišete vprašanje v slovenščini, da ga bom lažje razumel. Hvala!

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

sedaj sva se s partnerjem že tretjič čistilia, vendar brez izločanja kristalčkov.
Sicer pa mi oljni napitek povzroča kar nekaj slabosti (pa ne zaradi okusa, saj ga relativno z lahkoto spijem), tako kot vsaka premastna hrana… drugače ni nobenih posebnosti.

Kakšno je vaše mnjenje?

Najlepša hvala za vaš čas in trud.

zarja

Evo tokrat v slovenščini. Sprašujem namreč kakšni naj bi bili ti kristalčki, ki se jih izloči pri čiščenju jetr. A so trdi kot kristali , al mogoče bolj mehki. Jaz sem neke stvari izloču sam ne vem če naj bi bilo to to, ker je bilo vse bolj mehko. Upam da sve se razumela, hvala za odgovor.

Jetra ste si očistili, tudi, če niste videli peska.

Da pa z čiščenjem jeter še niste gotovi, kaže to, da imate še vedno probleme piti olje in jesti mastno hrano.

Predlagam vam dodatne ukrepe:

– kavni klistiri (že pisali o tem)
– uživanje grenkih tinktur
– čaje na primer iz regratovih korenin ali drugih grenkih zdravilnih zelišč

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close