Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: Čiščenje jeter

Re: Čiščenje jeter

Seveda je možno, da tako različno reagirate na čiščenje jeter. Pomembno: niso vsi zeleni in okrogli kamni žolčni kamni, ti morajo biti trdi in koničasti. Vam bi seveda priporočal, da zmanjšate dozo grenke soli (ali pa tisto ob 20. uri celo izpustite), vaš mož pa naj dozo poveča.

Je pa pohvalno, da ste kljub težavam izvedli čiščenje jeter in to dvakrat.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Tudi jaz sem se namenila čistiti jetra na enak način, pa sem bila opozorjena, da lahko v primeru, če imam neodkrite žolčne kamne ali pesek, to pomeni smrtno nevarno početje. Dobesedno smrt v hudih mukah.

ce vaju zanima bolj natancno, kaj se med ciscenjem jeter dogaja, kako deluje posamezna sestavina in kako ciscenje narediti se ucinkovitejse, predvsem pa ce zelita dobiti poglobljeno razlago o tem, od kod izvirajo in zakaj nastajajo tako raznoliki kamencki, vama predlagam knjigo ruskega zdravilca Genadija Petrovica Malahova – Ciscenje organizma.
jaz sem si jo narocila iz beograjske internetne knjigarne in ob prebiranju izvedela se veliko veliko vec, kot je napisanega na obicajnih napotkih za ciscenje jeter.
sama sem jetra cistila ze 6x in vem da nisem se pri koncu.

nova
Uredništvo priporoča

tudi sam sem si dvakrat čistil jetra, vendar po malo bolj drugačni metodi.
1-6 dan ješ jabolka ali piješ jabolčni sok, zvečer pa popiješ nekaj žlic olivnega olja in limoninga soka v 2 dcl vode.

7 dan isto ješ jabolka (da se kamni zmehčajo), zvečer pa vase zvrneš 2dcl olja+1dcl limoninega soka + 2,5dcl vode. JE nagravžno, se malo spahuje a čez dan ali dva je OK

Prvič so bili večji kamni, zeleni (iz žolčnika), en celo 3,5cm dolg. Ponoči me je malo bolelo v predelu jeter, ker so bila jetra zgleda šokirana z napitkom in nenavajena teh stvari. Slab sem bil še en dan po zaužitju mešanice.
Drugič je bilo lažje, zjutraj sem bil že skoraj dober, kamnov je bilo manj in manjši.
Zgleda, da po tej metodi ne drobiš kamnov v manjše (zeleni kamni so v bistvu skupki holesterola), temveč jih zmehčaš, da spolzijo po žolčevodu ven.

pa lep dan,
CB

Tudi meni je všeč omenjena knjiga in jo priporočam.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Če mislite, da imate žolčne kamne, potem pojdite najprej na ultrazvok. Poznam veliko ljudi, ki so z velikimi žolčnimi kamni opravili čiščenje jeter, pa niso imeli težav. Verjetno je tudi obratno, da so ljudje brez kamnov imeli težave. Odločitev je v vaših rokah in riziko vedno obstaja, kot pri vseh drugih metodah.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Mene pa zanima, če je čiščenje jeter priporočljivo oziroma sploh dovoljeno pri kroničem hepatitisu B ali C? Ali je možno hepatitis pozdraviti- pa ne mislim z inteferonom, ampak z alternativnimi metodami, kako?
Hvala lepa za odgovor!

Tudi pri kroničnem hepatitisu lahko očistite jetra. Moje izkušnje z zdravljenjem so takšne: imel sem paciente, ki so si z mojimi terapijami pozdravili kronični hepatitis, pa tudi takšne, kjer ni bilo uspehov. Sami se boste morali odločiti, če boste poskusili, ali ne.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zanima me lai imate kakšno izkušnjo pri zamaščenih jetrih, ki so verjetn tudi trenutno vneta (topa bolečina). Ali mislite, da bi čiščenje bilo lahko prehud šok za jetra v tem slučaju? Verjetno bi pomagala stroga jetrna dieta, da se vnetje umiri ter šele potem eventuelno čiščenje.

Jetra nikoli ne bolijo, ampak so povečana in pritiskajo na živčevje v okolici.

Na vsak način začnite najprej z dieto, da se stanje umiri, potem pa pride v poštev čiščenje.

Ni rečeno, da bo samo do čiščenja jeter bolje. Vzroki so lahko tudi drugje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

Tudi sama sem naredila čiščenje jeter, natančno sem se držala navodil v prispevku. Stara sem 29 let, zelo suha, moja prehrana temelji na sadju, zelenjavi vseh vrst, žitih, stročnicah, oreščkih, v manjši količini jem mlečne izdelke, ribe, občasno tudi meso. Sem športno precej aktivna.
Kljub temu, da imam sicer hitro prebavo, sem pri čiščenju jeter šla na stranišče šele naslednji dan popoldan (ok. 15 h; sicer pa grem vedno zjutraj) in še to je bilo v obliki navadne driske; izločila nisem nobene tekočine, tudi nisem opazila nobenih kuglic ali peska, samo blato je bilo bolj zeleno barve; sem pa imela ves čas nek neprijeten občutek napihnjenosti, črvičilo me ni skoraj nič. Drisko sem imela tudi še naslednji dan zjutraj in cel ta dan me je zbadalo v želodcu (ta dan sem že normalno jedla).
Nisem prepričana ali naj čiščenje čez 2 tedna ponovim oz. kaj naj takrat spremenim? Bi bilo morda smiselno zmanjšati količino grenke soli? Kakšno je vaše mnenje?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!
Tamara

Kako reagiramo na grenko sol, ne znamo povedati, dokler ne preiskusimo. Vi ste šli na stranišče pozno, torej bi lahko samo povečali količino grenke soli, ne zmanjšali. In ja, grenka sol je blago odvajalo, zato je blato vedno mehko, ko jo vzamemo. Pri vas se je vse skupaj zamaknilo na naslednji dan, se zgodi, nobene panike.

Prav tako je normalno, da se pri nekaterih pri prvem čiščenju ne izloči nič, pri drugem pa cel kamnolom. Pri prvem čiščenju se lahko pesek samo pomakne po kapilarah naprej, zato je drugo čiščenje nujno potrebno, s tretjim pa čistimo ostanke.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Star sem 56 let in zadnje čase zaradi artroze kolka premalo aerobno aktiven.Telesno težo imam za 20 previsoko.Ultrazvok pa že več let diagnosticira maščobno infiltracijo jeter.imam tudi nekoliko povečan negativni holesterol in trigliceride.
Zanima me,če lahko z dieto odpravim vse težave.

Odgovor je, čim prej na delo. S pravilno prehrano in čiščenjem jeter imate dobre možnosti za izboljšanje simptomov.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

UZ je potrdil, da imam žolčne kamne velikosti 11mm,ali lahko naredim čiščenje jeter in žolča, ali se lahko kaj zakomplicira?

LP

Kot sem že velikokrat napisal, 100% garancije ni, do sedaj pa nisem slišal za zaplete, če je bilo čiščenje pravilno narejeno. Morate pa si obvezno čistiti 2 do 3 krat.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

To ni moje mnenje. Do sedaj še nisem slišal za noben takšen primer, vendar je možno, da pride do težav, zato vsak izvaja čiščenje jeter na svojo odgovornost, tako kot se na primer vozi z avtomobilom.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Lep pozdrav!

Stara sem 48 let in pred kratkim sem dvakrat z razmakom 14 dni opravila čiščenje z grenko soljo. Prvič mi je bilo slabo, predvsem zaradi oljne mešanice, drugič pa je šlo že rutinsko. Z rezultati sem bila sila zadovoljna, predvsem s soočenjem, da z “metlo” pometeš svoje telo.
Po kolikem času naj ponovim tretje čiščenje?

Kako je s čiščenjem jeter pri rakavih bolnikih (mezoteliom plevre in prostate)? Gre za mojega 74 let starega očeta. Po zadnjem pregledu tudi jetra niso več b.p.

In še vprašanje, ki sicer ne sodi v to rubriko, a me vseeno zanima, kakšen ionizator oz. vlažilec zraka priporočate za pljučne bolnike. Vročino in suh zrak oče sila težko prenaša.
na tržišču jih je veliko, vendar bi rada ločila zrnje od plevela.

Branka iz Plrekije

Jaz sem drugič izločil kamen velikosti 30 mm pa sploh nisem vedel da ga imam. Je pa res ponoči bolelo. Zato mi je pa pomagal termofor, ki sem si ga dal na jetra.

lpb

New Report

Close