Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Hashimotov tiroiditis z nizkimi protitelesi v hipotirotičnifazi

Hashimotov tiroiditis z nizkimi protitelesi v hipotirotičnifazi

Pozdravljeni.

Pred enim tednom sem bila na pregledu ščitnice, poslala me je ginekologinja zaradi sekundarne amenoreje po motnji hranjenja, kajti kljub pridobljeni teži in normalnem nivoju hormonov, se menstruacija ni vrnila. Na pregledu sem dobila diagnozo Hashimotov tiroiditis z nizkimi protitelesi v hipotirotični fazi, in da je potrebno zdravljenje. Zdravnik mi je predpisal Euthyrox 25mcg. Zanima me, če je jemanje zdravila nujno glede na izvide, in če obstaja kakšno alternativno zdravljenje. Moji izvidi so sledeči:
TSH: 4,59mU/L
pT3:3,86pmol/L
pT4:10,74pmol/L
antiTG: <20, kE/L
anti TPO: 19,1 kE/L

Pozdravljeni!
V vašem primeru bi bilo potrebno preveriti tudi ostale hormone (progesteron, DHEA, estrogen..), ugotoviti tudi izčrpanost na nivoju mineralov in vitaminov (lahko vam manjka predvsem selen, ki je nujen običajno funkcioniranje ščitnice). Vzroki, za neravnovesje v katerem ste trenutno, so lahko še: kronični virusi in bakterije, zelo stresno obdobje, obremenitev s toksini – problematične so predvsem kovine… Do pravih vzrokov bi prišli preko celostnega pregleda.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close