Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Bolečine v mišicah, hrbtu

Bolečine v mišicah, hrbtu

Pozdravljeni, lani po porodu se je pojavila bolečina v križu. Pomoč sem poskušala poskati pri manualni terapiji, ki pa je stanje še poslabšala, ker so me začele boleti tudi vratne mišice. Letošnji september je bil zame precej stresen, prisoten je bil močan strah. Ko se je polegel, se je oktobra pojavila viroza in z njo bolečine po celotni rokah, nogah, kolenih, nartu. Bolečina je stalna, pekoča. Določena bolečina se je na začetku selila po telesu, ostala pa je prisotna ves čas. Sedaj me boli še na področju medenice in dimelj. Mi lahko kaj svetujete kaj bi bil lahko vzrok takim bolečinamv mišicah? Naj omenim še, da je vsa kri bp, edino vrednost D vit je bila 18, zato ga zdaj dodatno jemljem. Sklepi ne zatekajo, revma test in za borelijo sta bila negativna. Zaradi teh bolečin se mi pojavlja tudi tesnoba v psih, ker me je strah, ker ne razumem kaj se dogaja.

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Lahko gre samo za pomanjkanje mineralov (po porodu in stresnih situacijah je poraba mineralov, kot so Kalij, Kalcij in Magnezij višja), zato se spremeni pH v telesu, kisle substance pa se nalagajo v različna tkiva).
Predlagam vam bazične kopeli (soda bikarbona ali bazična kopalna sol), dodatke bazičnih mineralov (npr.Bazični prašek dr.Jacobs), pretežno bazično prehrano – omejevanje živalskih beljakovin, nič sladkorja, veliko zelenjave)…

Program izvajajte nekaj mesecev, predvsem pa se naučite nevtralizirati stress (dihalne vaje, meditacija..).

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni. Stara sem 23 let in nekje od decembra imam bolečine v rebrih. Ker bolečina ni izvenela sem obiskala osebnega zdravnika 3 tedne nazaj, kjer je ugotovil da imam vnetje rebernih mišic. Predpisal mi je kremo Voltaren s katerim sem se mazala 2 tedna da je bolečina prenehala. Po 2 tednih mazanja sem naenkrat dobila alergično reakcijo (pojavila se je rdečina na predelu trebuha in srbenje). Z mazanjem sem seveda že dan prej prenehala, preden se je pojavila reakcija in se od takrat nisem več mazala. Bolečina je seveda prenehala, ampak se je seveda danes ponovila (vrjetno zaradi prevelikega napora v fitnesu). Zanima me ali obstaja kakšna bolj naravna krema za vnetje s katero bi se lahko mazala ali kakršna koli, da bi omilila bolečino? Seveda se z Voltarenom ali Naklofenom ne želim mazat saj ne želim dobiti spet reakcije. Najlepša hvala za odgovor. Lep dan še naprej!

New Report

Close