Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo prosim za nasvet

prosim za nasvet

Pozdravljeni,

že polovico svojega življenja (stara sem 41 let) boleham zaradi depresije in tesnobnih ter paničnih napadov. Verjetno je nekaj tudi v genetiki, saj ima moja mami podobne težave. Pričele so se, ko je hudo zbolela moja babica, ki je žal že pokojna. Takrat me je kot strela z jasnega zadela končnost življenja in me je pričelo grozno skrbeti, da se mi ne bi kaj zgodilo ali da bi umrla. Zdravila sem se 8 let s Paroxatom in zdaj, po 3. porodu, zopet jemljem isti antidepresiv, a vrtoglavice in glavoboli ostajajo. Zadnja leta mojega življenja so bila precej stresna, od te zadnje nosečnosti (punčka je stara 3 mesece) pa si sploh ne opomorem. Skrbi me, da bi se mi kaj pripetilo in da ne bi bila zmožna skrbeti za moje tri punce, ki jih imam najrajši na svetu.
Res ne vem, kako naj si pomagam in olajšam ali morda celo odpravim težave. Lepo prosim za nasvet, ker je vse skupaj zelo nadležno.

Barbara

Pozdravljeni!

Če najprej pogledava trenutno situacijo: po porodu pogosto strmo pade hormone Progesteron, ki med drugim omogoča, da nosečnost poteka čim bolj brez težav. Poleg te funkcije progesteron stabilizira tudi center za čustva v možganih. Progesteron si lahko preverite v laboratoriju preko krvne preiskave. V ordinaciji pri progesteronskem neravnovesju predlagamo uporabo bioidentičnega v obliki kreme.Obstajajo tudi rastlinski izvlečki, kot je npr.navadna konopljika ali jam.

Glede na naše izkušnje (zadnja leta to že dokazuje tudi znanost, lahko na živčni sistem vpliva tudi nepravilna črevesna flora,zato se skušajte prehranjevati v smeri protiglivične diete, predvsem pa izločite sladkor (o tem je na forumu veliko informacij).

Po nosečnosti in porodu pogosto manjka mineralov in vitaminov: za živčni sistem so predvsem pomembni B vitamini, zato vam svetujem kuro z B Complexom.

Ko si boste fizično opomogli (zato je prehrana tako pomembna),bi pa bila smiselna seveda tudi psihoterapija, ki bi vam pomagala ozavestiti, kateri čustveni vzorci so sprožili težave po določeni travmatični izgubi bližnjega.

Vse dobro vam želim!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close