Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Žolčni kamni – razstrupitev jeter

Žolčni kamni – razstrupitev jeter

Spoštovani,

Stara sem 39 let in odkrili so mi žolčne kamne. Na izvidu UZ trebuha piše: Jetra so normalne velikosti, strukturno homogena in nekoliko zrničastega videza. Omenjenih lezij ne diferenciram. V žolčniku, ki je videti spremenjen, z zadebeljeno in nekoliko hipermično steno (le distalni del/korupus, infundibulum), so vidni kongrementi (največji meri približno 18 mm in povzroča relativno obstruktno motnjo). Intra in ekstrahepatalni žolčni vodi niso prekomerno dilatirani. Pankreas, v koliko je pregledan, je UZ struktrurno in morfološko v mejah normalnega.
Sicer sem se naročila na pregled za odstranitev žolčnih kamnov, čeprav bi si poskušala težavo rešiti z dieto za razstrupitev jeter. Prosim za namig/nasvet ali pride v poštev (kolikor sem razumela zdravnika je kamen kar velik).
Hvala za odgovor.
Marija

Spoštovani!

Ob razstrupljanju je zelo pomembno, kakšno je, poleg jeter, stanje vaših ostalih organov (ledvice, črevesje..).Ker tega ne vem ( predvidevam, da ste imeli v mislih čiščenje jeter),vam le-to ne morem predlagati. Splošna dieta, ki jo pri stabilizaciji jeter in žolčnika predlagamo, pa je opustitev sladkorja, ogljikovi hidrati le kot manjša priloga, 2 žlici lanenega olja na dan +ostala hladno stiskana olja, čim manj mleka in mlečnih izdelkov, čim več zelenjave, kot podpora semena pegastega badlja, veliko tekočine…

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close