Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: LUSKAVICA

Re: LUSKAVICA

Pozdravljena!

Kot pri vseh težavah, tudi pri luskavici vzrokov več. Kateri so vzroki pri vas, bi seveda pokazalo testiranje pri terapevtu za celostno zdravljenje. Ker rezultatov takega testa nimava, vam bom naštela najbolj pogoste vzroke in kako jih rešujemo:

1. Prehrana je seveda zelo pomembna, ker je samo črevesje z vidika kitajske medicine preko energijskih tokov (t.i.meridianov), povezano s kožo. Uživajte svežo nepredelano hrano, izločite sladkor, močno omejite ali izločite kravje mlečne beljakovine, uporabljajte samo hladno stiskana olja -laneno, konopljino), žitarice z manj ali nič gluten -ajda proso, kvinoja, pira)… Pijte večje količine nesladkane tekočine-čaji, voda.. Pogosto je smiselna kura z probiotikom – sploh, če ste zadnje leto dobili antibiotik.

2. Stanje zob: na varen način zamenjajte amalgamske zalivke, če jih imate (pogosto smo obremenjeni s kovinami in je potrebno razstrupljanje). Močan faktor, ki znižuje vitalnost organizma, so tudi mrtvi zobje!

3. Dodatno razstrupljanje je kajenje.

4. Če ste na splošno imeli veliko stresa zadnja leta in je bila vaša prehrana osiromašena, ste lahko izčrpani na nivoju mineralov in bi morali določene stvari, ki pogosto manjkajo pri težavah s kožo dodajati: cink, B vitamini…

5. Situacija se hitreje izboljšuje pri pacientih, ki se aktivno ukvarjajo tudi s svojim psihičnim stanjem in skušajo delati spremembe tudi pri čustvenih odzivih – vse to znižuje stresne hormone in telo se laže regenerira. Pomembno je seveda tudi gibanje na svežem zraku.

Upam, da sem vam vsaj malo nakazala v kakšno smer se je smiselno usmeriti.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovana, luskavico lahko zelo uspešno zdravite z gabezovo kremo in tinkturo. Več o gabezu preberite na raznih li nkih.

Nekaj let nazaj sem ugotovil da imam eno izmed oblik luskavice. Od znanke sem slišal, da je možno luskavico zdraviti z industrijsko konopljo. Ali je že kdo poskusil?

New Report

Close