Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Boleča zapestja in vitamin D

Boleča zapestja in vitamin D

Pozdravljeni,

Upam, da mi lahko pomagate z nasvetom, kako si pomagati glede bolečih v rokah in zapestij.

Bolečine so se pojavile pred malo več kot enim letom (bolečine v zapestjih in prstih roke), trigger thumb pa pred kakšnim mesecem. Po mojem mnenju je vzrok za bolečine način nošenja moje sedaj enoletne hčerke in dejstvo, da sem ročno črpala mleko zanjo.

Simptomi:

prsti na rokah: ko se ponoči zbudim in hočem narediti pest, imam občutek kot da kosti sklepov trkajo ena ob drugo.

zapestja: pojavi se ostra bolečina, ko premikam hčerko levo-desno. Prav tako je dno koželjice zelo odebeljeno, kot da hoče izstopiti in zelo boleče na dotik.

palec na levi roki klika, če ga upognem.

Zdravnik mi je svetoval, da za trigger thumb stiskam žogo. Glede prstov je ugotovil normalno gibljivost. Ob odvzemu krvi so mi ugotovili, da je raven vitamina D zelo nizka in bom pričela z 6-tedensko terapijo.

Na vas se obračam z vprašanjem, če bodo vaje res pomagale pri mojem stanju (po enem tednu me palec boli bolj kot prej), ali bo jemanje vitamina D pomagalo obnoviti tkiva in bo to zmanjšalo bolečino v zapestjih.

Sama čutim, da gre v prstih in zapestjih za vnetje in vas prosim za nasvet, katera naravna zelišča/kreme bi lahko omilile bolečine.

Ali lahko trenutno stanje napreduje v obliko artritisa?

Naj še dodam, da se prehranjujem vegetarijansko, večinoma bio pridelana zelenjava, žita in stročnice. Sedaj si tudi lahko malo bolj skrbim zase, ko je moja hčerka malo starejša.

Vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za nasvete in bom hvaležna tudi za kakšen dodaten vpogled.

Z lepimi pozdravi,

Irena

Spoštovani!
Nizek nivo D vitamina lahko vpliva na kosti in sklepe. Drug pomemben faktor je zakisanost oz.pomanjkanje mineralov, kar je pri vegetarijancih pogosto. Svetujem vam, da testirate pH urina (indikatorji, ki jih dobite v trgovini Sanolabor). Test mineralov in vitaminov je možno opraviti tudi pri terapevtih za celostno zdravljenje. V ordinaciji opažamo, da pogosto učinkovito delujejo večje količine C vitamina in MSM, oziroma dodatki žvepla. Poizkusite tudi z bazičnimi kopelmi za roke (žlica sode bikarbone, polurna kopel rok).

Vse dobro!

Ksenija Lakota, dipl.med.energ.hol.

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close