Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Glivice in srbenje

Glivice in srbenje

Pozdravljeni!

Imam težave s srbenjem kože in rdečimi madeži, ki se mi pojavljajo s prihodom poletja. Pred 5 leti mi je osebna zdravnica razložila, da gre za glivice. Preveč kg, preveč potenja, premalo gibanja, stres, itd. Dobila sem recept za eno razpršilo, kar sem v naslednjih mesecih opustila zaradi nosečnosti.
Jasno mi je, da je zdaj pa res že čas, da sama kaj ukrenem glede tega in tudi telesa nasploh oz. se pri 38 letih začenjam zavedati pomembnosti hrane in mazil ter gibanja. Jasno mi je tudi, da s kremicami in razpršilci ne izločiš glivic.
Ugotavljam, da se srbenje stopnjuje oz. pojavi in rdeči madeži okrepijo, če jem kaj (pre)več sladkega in ob stresnih situacijah. Včasih imam potem še nekakšen občutek vnetja. 2-3 deci kakava zvečer, nekaj večerov in že je tak efekt…
Zanima me, kako vi vidite situacijo? Pomenijo vse glivice zakisanost ali kaj drugega?
Prosim, če mi navedete ključne smernice (kaj vse moram ukreniti) za smer ravnovesja glede na trenutno stanje.

Najlepša hvala vam!

Začetnica

Pozdravljena!
Kadar pride do prekomerne rasti glivic, vedno lahko govorimo o padcu vitalnosti v organizmu ( vitalnost ogrožajo zdravila, siromašna prehrana, stres, nosečnost..). V vašem primeru vam svetujem primerno prehrano – izogibanje sladkorju, omejitev pri ogljikovih hidratih, dovolj kvalitetnih hladno stiskanih mašob, veliko zelenjave, sadje -brez pretiravanja, omejevanje mlečnih beljakovin..Smiselne so bazične kopeli – zadostuje soda bikarbona, pomemben del revitalizacije organozma pa predstavlja nevtralizacija stresa (meditacija, joga, pilates, sprehodi…).

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close