Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Sestava jedilnika pri dieti s kandido za tiste, ki smo v službi

Sestava jedilnika pri dieti s kandido za tiste, ki smo v službi

Pozdravljeni,

zaradi težav, ki me spremljajo že leta in sem glede na izvide ‘zdrava’, sem se odločila, da poskusim s protiglivično dieto. V osnovi so mi stvari jasne, nič sladkorja, minimum OH, minimum mesa, od sadja samo limone in grenivke, ogromno zelenjave, nič mlečnih izdelkov (ok, tukaj se mi že zatakne, ker ponekod pravijo, da jih lahko, ponekod popolnoma odsvetujejo….odvisno od tega, katero candido imam – glede na to, da nimam pojma, katero imam, če jo sploh imam in mi pri tem nihče ne more pomagati, sem se odločila, da pač izključim mlečne izdelke na splošno :))….od te splošne predstave pa k praksi, kjer se mi zatakne…namreč, sem zelo zaposlena oseba, od doma grem pred 7.00 zjutraj, domov prihajam okoli 17-tih, takrat običajno skuham večerjo za mojo 4-člansko družino. Od vedno sem se trudila, da kuham raznovrstno in ‘zdravo’, kar pomeni veliko zelenjave, malo mesa, različne jedilnike….je pa res, da ob tem nisem izločevala nobenega živila, razen belega sladkorja, ki ga v naši prehrani ni. Problem, ki ga imam sedaj pa je zelo konkreten: kaj naj jem za kosilo, ko sem v službi oziroma čez dan, ko sem v službi (v povprečju je to 10 ur na dan)? Seveda si med službo ne morem kuhati zelenjavnih juh in dušiti rib, pa tudi ponudba v trgovinah okoli službe ni ravno prijazna do nekoga, ki je na protiglivični dieti. Do sedaj sem večinoma pojedla veliko skledo solate (zelena solata, paradižnik, koruza) s kakšno tuno ali pa drugo ribjo konzervo in sendvič. Sedaj pa moram to nekako nadomestiti – mi lahko svetujete, na kakšen način lahko nadomestim denimo sendvič….od doma si sicer lahko prinesem doma spečen pirin kruh, ampak meni je samo solata in kruh premalo….vsi zelenjavni namazi, ki so mi dostopni, imajo OH in s tem sladkorje…jih lahko vseeno dnevno jem? Kaj pa ribje konzerve – lahko te jem dnevno? Vsakršne ideje bi bila zelo vesela, saj resnično nimam idej, poleg tega se bojim, da bom s tako enolično prehrano telo prikrajšala za marsikatero hranilno snov…

Hvala stokrat in lep dan!

Spoštovani!
Občasno si lahko pripravite izdelke iz kozjega ali ovčjega mleka (jogurt ali skuta s semeni in lanenim oljem), tudi zelenjavni namazi – npr.gobji, zeliščni.. so primerni. Zelo hranljiv obrok so semena, ki jih zmeljete v navadnem mikserju, dodate rastlinsko mleko (kokosovo, mandljevo..) in sadež (jabolko ali kivi…) +žlico kokosove maščobe. Z ribjimi konzervami ne pretiravajte, saj naj bi bilo že veliko rib obremenjenih s težkimi kovinami.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close