Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo ciscenje jeter, hemeroidi, bolezni

ciscenje jeter, hemeroidi, bolezni

Spostovani,

Pred parimi dnevi sem si prvic ocistila jetra. Predvsem zaradi premocnih vetrov.
Na stranisce sem sla ze po prvem pitju grenke soli, in nato po drugi..
Ponoci mi je bilo malo slabo. Dopoldne pa sem sla veckrat na stranisce in dvakrat izlocila male zelene grudice. Vmes je bila ena vecja, kak dober kubicni centimeter.
So se mi pa taisti dan naredili veliki, malo boleci hemeroidi. Imam jih kar pogosto, vendar so navadno manjsi ter ne bolijo.- pojavijo se mi pa predvsem, ko imam veliko vetrov, ki jih moram zadrzevati.
Ali je normalno, da se pojavijo hemeroidi?
Drugace je moja prebava hitra, verjetno prehitra- saj je blato mehko in slabo formirano. Na stranisce grem navadno enkrat na dan.

Poleg tega sem imela zvecer in ponoci po ciscenju (ko sem vecerjo jedla ze normalno) vec plinov kot ponavadi. Prav pretakalo se mi je po trebuhu in potem izlocilo.. Presenetilo me je, ker sem tisti dan vzela dve probioticni tableti Bactoflor 10/20, ki jih redno jemljem ze kake 4 tedne (1-2 na dan).

Tudi nasplosno se zdravo prehranjujem, pa imam se vedno veliko vetrov. Pozimi sem tudi zelo veliko bolna. Zadnja leta imam stalno vnete sinuse, vendar antibiotikov nisem jemala (ker ali nisem sla k zdravniku ali pa je zdravnik zakljucil, da je virusno obolenje). So se mi pa vlekla vnetja po 3 tedne (s polno rumeno-zelene goste sluzi), potem je bilo dobro kake 3 tedne, nato pa spet od zacetka. Kaksnih 4-5x v obdobju od novembra do maja. Res pa je, da me je glava zelo malo bolela. Lani sem imela tudi pnevmakokni meningitis, po enem od teh vnetij sinusov (ko so bili sinusi ze prazni), in zdravniki so prisli do zakljucka, da ga nisem dobila zaradi vnetja sinusov (razloga ne vejo). Letos poleti pa sem imela pljucnico (prvic v zivljenju), brez vrocine sicer, po antibiotikih (sumamed) se mi je stanje kmalu izboljsalo. K zdravniku sem sla pa predvsem zato, ker se mi je prehlad preselil v sinuse in zelo me je bolel zadnji del glave, zaradi cesar sem se prestrasila. Zdi se mi, da so mi antibiotiki pomagali tudi pri sinusih (ceprav tezko recem, ker sem imela prvic vnete sinuse poleti, in je mozno, da je bilo hitro dobro zaradi toplega vremena). Odkar sem imela meningitis, me tudi ob vnetju sinusov glava veliko bolj boli kot me je prej.

Skratka, ne vem, kaj naj naredim, da ne bi bila nonstop bolna. Zivim v tujiini, in sem sla na bioresonanco, kjer mi je pokazalo netoleranco na skoraj vse (na podlagi vzorckov-schumaher) : mlecne proizvode, gluten, kvas, vse orescke, banano, jagode, spinaca, cebulo, paradiznik, breskve, marelice, grenivko, ananas, kivi, grozdje, grah, kakav, caj, kavo, losos, tuno, beljak.. Poleg tega naj bi imela sledi veliko bakterij, konzervansov, itd.. Po terapiji mi je bilo bolje (imela sem manj vetrov- terapevtka pa naj bi mi vzpostavila toleranco do glutena, mlecnih izdelkov, kvasa, ter ocistila naj bi mi kandido in plesni), vendar se mi zdi, da sem bila po kaksnih 2eh mesecih spet na istem.

Pred 10imi leti sem bila pri vas in ste mi rekli, da nimam alergij, da pa me obremenjuje kandida in da imam vnet cel prebavni trakt. Ter, da je oslabljen element les: jetra in debelo crevo. Takrat sem bila tudi zakisana, nato sem jedla v redu ter bila pri vas na nekaj terapijah, in je bilo bolje. Vendar sem se potem zopet prehranjevala slabse, se pa sedaj ze vec kot leto in pol res pazim, kaj jem, vendar so vetrovi se vedno tu.. Res je, da skoraj vsak popoldne pojem kake 4 koscke crne cokolade, zjutraj pa v smutiju jabolko in pomaranco (z blitvo, avokadom..).. Vendar drugega sladkorja, razen izjemoma, ne . Mlecke izdelke sem tudi zelo omejila, jem le maslo ter tu in tam sir. Jem sicer kar nekaj ogljikovih hidratov, predvsem riz, kvinojo ter krompir. Hrane z glutenom se cimbolj izogibam. Sem pa kar suha in ce bi omejila se ogljikove hidrate, se mi zdi, da bi bila cisto izsusena. Del kalorij sicer poskusam dobivati z dobro mascobo- olivno, konopljino, laneno olje, kokosovo mascobo, avokado, itd.

Ne vem, kaj lahko se naredim ? Poleg probiotikov jem se Chlorello, pijem ognjicev caj ter imam namen kupiti se pegasti badelj.

Hvala za odgovor in lp.

Spoštovani!

Svetujem vam, da nas pokličete v ordinacijo. Še vedno hranimo vašo kartoteko, na podlagi katere lahko preverimo, kakšne so bile vaše obremenitve in kaj je bilo zdravljeno. Na ta način bi vedeli, kako naprej.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close