Najdi forum

Feritin

Pozdravljeni,

zanima me če je vrednost feritina primerna za mojo starost in stanje.

S-feritin 76,17 mcg/l

Ostali rezultati
levkociti 4 x 10 exp9/l
eritrciti 4 x 10 exp12/l
hemoglobin 115
hematokrit 0,35
K-eozinofilci 0,05 x 10 exp9/l

Naj dodam, da sem pred dvema mesecema zbolela za pljučnico in sekundarno okužbo vnetje sinusov. Takrat sem imela HmB 100 in bila slaba, zdaj se je le ta dvignil. Zanima me še če je vrednost feritina primerna, rezultati so stari nekaj dni. Še vedni nisem v formi, v bistvu ne vem točno kako naj začnem, da bom spet prišla v kondicijo. Stara sem 42 let.

Lepo vas pozdravljam!

Spoštovani!

Feritin je v mejah normale. Glede na opisane težave, bi vam predlagala kuro s probiotiki (predvidevam, da ste jemali antibiotike). Z vidika Trad.kit.medicine je črevesje povezano z dihali, zato je pravilna črevesna flora predpogoj za stabilna dihala. V prehrani trenutno črtajte mleko in mlečne izdelke živalskega izvora, omejujte gluten,meso, živila, ki vsebujejo sladkor; uživajte veliko zelenjave, samo hladno stiskana olja, sadje, semena, oreščke… Pijte veliko tekočine. Za hitrejšo regeneracijo priporočam sprroščanje: sprehodi in dihalne vaje – predvsem trebušno dihanje.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani,

zahvaljujem se vam za vaš spodnji odgovor.
Rada bi se držala navodil glede prehrane kot ste svetovali. Zanima pa me v kakšnih količinah naj bi uživala oreščke in semena? Naj povem da nimam nepotrebnih zalog maščobe in ne bi rada izgubljala na teži (178 cm/ 56 kg).
Drugače pa mleka sploh ne uživam, 1x tedensko jem skuto in kislo smetano. Kefir, tisti iz mlekarne Krepko pa je na mojem jedilniku nekje 3-4 na teden. Je to preveč? Sladkorja v naši kuhinji skoraj ne uporabljamo, uporabljamo ga samo za pečenje, kar je bolj redko recimo v povprečju 1x na 2 tedna. Mesa med tednom ne pripravljamo, ker ga imajo otroci na jedilniku v vrtcu/ šoli in mi v službi, pa še to potem poskusimo čez vikend vsaj en dan narediti brezmesen. Je pa res da kruha pa pojem kar nekaj, za zajtrk sicer ne, ker jem ali riževo mleko z ovsenimi kosmiči ali pa kefir s semeni in rozinami. Velikokrat jem tudi sveže sadje in kefir. Kruh tako ponavadi jem popoldne v službi, ker imam malico bolj zgodaj ali pa zvečer.
Lepo vas pozdravljam!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Če v črevesju reagirate na mlečne beljakovine, je že žlica jogurta dovolj. Kako prenašate mlečne beljakovine, bi ugotovili s testiranjem. Če imate občutek, da se vam stanje izboljšuje, potem izdelke kot je kefir lahko uživate par krat tedensko(ne pa 2x dnevno).Pri obrokih, ko ni mesa bodite pozorni na to, koliko beljakovin užijete ( predvsem stročnice, kako jajce,kalčki..). Oreščke svetujemo predvsem za vmesne obroke, 2x dnevno približno pest mandljev,lešnikov..bo dovolj.Pri obrokih si dodajajte hladno stiskana olja, predvsem laneno in konopljino.

Veliko uspeha!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close