Najdi forum

Zakaj Mariborčani

.. ki živjo v ljubljani še vedno govorijo s tistim grdim tonom in naglasom in zakaj se že enkrat ne navadijo govoriti lepo.
to me prav razjezi.

Zakaj ljubljančani ko pridete v Prekmurje ali na Štajersko ali kamorkoli ne morete govoriti lepo slovensko in moramo mi poslušat vaš grd ton in naglas 😀

kiri problemi:) men so pa vsi naglasi ful dobri:)

nova
Uredništvo priporoča

hahaha, svašta, in to se Ljubljančanka (najbrž) oglaša… Gršega od vašega pa res ni: smle, pa klele, pa ke, pa grem dam… jao grooooza!!! :)))

in ljubljančani bi naj lepo slovensko govorili? vic tedna… =))))) hahaha

Ej maš čist prow, madonca. Kwa majo grd naglas. Čist neki drucga kt je nš ane? Mi tok dobr govorimo po slovensk, uni troti pa se sploh ne morjo navadt. Sam lajf nam safrajo. Kwa se ne sprawjo nazaj u svoje jame pa tm nej čvekajo un njihov debiln dialekt. Ne pa klele u naš prestolnc.

Pa uni primorci k pridejo u lublano pa furajo ene široke e-je, d ušesa bolijo. Sam res kok debilnga folka k sploh govort ne zna vidš okol. Džizs.

😀

no men so drgac vse sprahe simpaticne, sam ko pa na faxu slism primorsko, stajersko al pa prekmursko kokodakanje mi grejo pa lasje pokonc. ampak bolj zarad perutnine ker ne znajo bit tih, takrat ko je treba.

Jst dobim hudo obliko popizditisa, ko slišm tole špraho:

in

mon uporabnica: zmanjkalo tablet? idi k dežurnemu psihiatru. ah sej ti ni več pomoči. v lukno se zapri pa ne pridi več ven. smrdiš po gnoju

hehe, tanaše narečje je pamaje najbujš… sicer ne bi vsi sošolci iz vsepovprek ponavljali za menoj…očitno gre lepo u uho itd… sem pa iz primorske, ki pa je velika in ima kup različnih narečji

Ali morda ljubljanščina zveni lepo in slovensko???? Nisem Štajerka.

Ne, meni osebno tudi ljubljanščina ni lepa, ker je preveč popačena, ljubljanski sleng mi gre na živce, sicer sem ljubljančanka ampak se izogibam ljubljanskim besedam.
Najlepši naglas mi je notranjski-primorski.

Zato, da takšne kot si ti v glavo jebejo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Bravo Spider!
Si povedal – kratko in jedrnato!
Jaz mam eno bivso sosolko, ki je sla studirat v LJ, pa je prisla domu vsa “zmetropolizirana” in na enkrat kr ni vec znala govorit po nase, ampak se samo po “lublans’k” in najvecja ironija je, da jo tudi njena mati zagovarja,
ces, da si pa njena hci zdaj to lahko privosci, ko pa je zdaj FUCKING DIPL. something!!!

Haloooooooooooooooo?!! Bullshit! Totalni Bullshit!

Ti MON uporabnica kaj te mas finte, cuj, vidim, da bo treba malo ventile odskrnit, ker ti vakum grozno pritiska na mozek!

…Ali pa bi te moral obdelat en dober Stajerski oz. Mariborski pubec, da bi dozivela vso lepoto nasega mariborskega naglasa in prepricana sem, da bi se tudi ti hitro zacela dret: “Se me daj, se me heblaj, nea nehaj, cuj!!!”

Daj neeeeehaj s takimi vprasanji, ki so res butasti, no!

“še me heblaj” LOL

Z veseljem, z veseljem..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

jas sm z Maribora pa mi je štajerski naglas valda najbolši. drugače pa prekmurski mi je tui vredi, sam teško razumeš če prvič čuješ. ljublanski pa se mi zdi preveč angleški , preveč slengovski… malo samoglasnikov manjka.
(PS. ste vedli da tisti ko uporabljajo veliko O-jev, A-jev, E- jev I- jev in U- jev so bol srečni? ! MIIII SMOOOO SREEEEČNIIII !!! )
=)
<3 MB

MAJČI KER PESNIK ALI PA PISATELJ JE PA ROJEN PRI VAS ŠTOJERCIH?!TUDI HIMNA JE USTVARJENA IN NAPISANA V LJUBLJANI IN NE V TOTEM MARIBORI IN ZAKAJ HODITE V LJUBLJANO ŠTUDIRAT ČE STE TAKO PAMETNI,UČENI IN VAM GRE LJUBLJANA TOLIKO NA “P….”?!

V LJ hodimo zato, da nesposobnim Ljubljančanom krademo službe.Nismo si mi izmislili centralizirane države, kjer je vse v LJ.Jaz čez teden delam v LJ, v dobro plačani službi, čez vikend pa uživam v Mariboru s prijatelji.

mislim ej, da pa te še to moti kak naglas ma keri morš bit pa orng prtegnjen, res hud safr za ljubljančane. Pa ni samo lj slovenija-halo!!! Men so všeč vsi naglasi, ma v bistvu baš me boli, kk keri govori, rajš dajte mal večji povdarek na vsebino.
Nič zdej grem pa doga vokat;)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close