Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Ne vem,kaj naj s svojim življenjem

Ne vem,kaj naj s svojim življenjem

Sem v veliki dilemi, v doslej najtežji situaciji v mojem življenju. Stara sem 20 let, vpisala se bom v 2.letnik fakultete ki je ne prenesem, totalno me ne zanima ta smer, čeprav bi lahko imela zelo veliko plačo . Problem je v tem,da nočem več hoditi na predavanja in opravljati izpitov. Ne zmorem,ubija in duši me to, sem že pomislila tudi na samomor neštetokrat,ker sem bila tako nesrečna v 1.letniku in nato sem ga še ponavljala in niti štipendije nisem dobivala, doma pa je finančno stanje slabo, mama je brezposelna,v bistvu živimo od sestrine plače, jaz pa že eno leto ne najdem službe,niti prek študentskega servisa. Ampak sem si res želela delati,nisem lena. Večinoma dela nisem dobila zaradi izkušenj,ki jih nimam. Nameravala sem sedaj to leto nekje delati,čeprav nimam več upanja da ga bom dobila, in privarčevati ter nato se izpisati iz faksa, in se odseliti ali nekaj takega,ne vem še. Dobra stvar je edino,ker me mama podpira, v primeru če ne bi opravljala izpitov itd.. mi je rekla naj si službo poiščem, pravi da mi ne bo dopustila, da še ”ležim doma”, saj se strinjam z njo,ampak sem pod ogromnim pritiskom. Rada pa bi živela življenje po svojih,ne tujih pričakovanjih, po drugi strani pa nočem biti nikomur v breme.Razmišljala sem o delu v tujini, kolikor sem videla, veliko delodajalcev potrebuje delavce z izkušnjami. In tudi ne znajdem se.Aja,tudi prijateljev nimam. Depresivna sem že postala zaradi finančne stiske.ki jo preživljamo nekaj let. Res bi bila zelo hvaležna za kakšen nasvet,kaj narediti, mogoče celo priložnost za delo 🙂

jaz te popolnoma razumem. Sem sama na istem, fax me ne veseli, študentskega dela ne najdem in ga vsak dan iščem, doma je finančni problem in sem tudi že depresivna glede vsega.
Najbolj pomaga pogovor. Vendar če se imaš s kom pogovoriti. 🙁
če si za to, mi lahko pustiš mail in se kdaj dobiva na kavi 🙂 Saj sem na istemu kot ti.

Sem na istemu. Če si za to, mi pošlji na zs in si tam piševe 😉

nova
Uredništvo priporoča

Iz kje pa si ?:)

Ne vem ce bi vam to pomoglo
jas sem v Franciji ze dolga leta in sem tudi brez visokega studija uspel preziveti kar dobro
cetudi je pot bla trnjava ..Ce ti mislis da studij ni za tebe da ti je knjig zadosti
da predvidevas ze od zacetka da ne bos sposobna da vzdzis do konca ker te zivljenje prevec
zaudarja in imate prevec tezav v druzini zaradi denarne stiske samo v tem primeru pa ti tudi
jas svetujem da z solo koncas in se v delo das pa zivljensko nit sledis ter upas zmeraj upas
da gres v naprej cetudi bo pot tezja cetudi kot delavka nebos tak uspesno delala kot ce bi
hypoteticno imela super kvalifikacijo .Zakaj —-> zato ker jih je polne forume ljudi ki so super kvalificirani
ali solani pa kljub temu dela nimajo …Zato premisli samo eno —ali se sprijaznis da vse kar bi lahko v zivljenju delala pa je navadna delavka v montazi ali serije komadov -cuvala otroke — natakarica
cistilka v kuhinjah ali hotelih itd ..Ce ti mislis da se z tem delom vseh 45 let lahko sprijaznis v tem primeru ok ni ga slabsega poklica kot prodaja svojega telesa vsi drugi pa so castni ce to dobrovoljno delas . Ce te
pa ta perspektiva ne zadovolji pa se vprasaj kako bi lahko neki poklic dobila v stroki kjer tukaj v Sloveniji tovarne ali privatniki ihcejo tam kjer imam zares eno prihodnost .Imeti diplome na podrocju kjer dela ni je
izguba casa in iluzij –vcasih je boljse nizje ciljat in zajca dobiti kot pa zirafo ki je prevelika in je ne bos
nigdar pojedla ..Loti se sole ki ti zares da realno moznost v polozaju ali v tvoji bliznji okolici .
Sanje pa se do danes niso nasitile nikogar .. KO si pa to izbrala pa se drzi tega cilja tudi ti
moras tvojega zajca leva ali zirafo ujeti samo daj si cilj da uspes .. Ce ti pa studij cez glavo gre
potem pa se v hitre kurse ucenja enga ali vec jezikov vpisi — Francoskega –Nemskega –Nizozemskega ali drugega to zavisi kje zelis iti delat v tujino v katero dezelo . To pa tudi moras
zbrati –ce ljubis bolj klima kot Slovenija Izberi Italijo Ali Francijo ce te megla mraz ne muci pojdi v Anglijo ali Norvesko Ali Svetsko Brrrr jas sem Francijo zbral zato ker pa mraza nimam rad
Malo bolj mrzlo Je v Belgiji in bolj vlazno in skoraj ista Klima Kot nemcija je Nizozemska ..

Premisli vse tole pa nigdar roke doli ne spusti ti si Slovenka zmagala bos somo pogum in glavo gori ..

Živjo,

Sem 21 letni študent,

Tudi sam doživljam stisko, in depresijo ter največjo krizo, včasih je dobro potem slabo in razpoloženje se hitro menja, imam veliko znancev, ampak dobrih prijateljev je malo 🙂 Zelo dobro znam svetovati drugim, kar je moja dobra lastnost 🙂 tako da v tej smeri ti lahko pomagam. (Najtežje je pa seveda svetovati sebi).

Če želi kdo kakšen pogovor, da si pomagamo ter stopimo skupaj in preidemo iz stiske in uresničimo sanje, sem na voljo na [email protected]

precej trapasto, da se greš na faks vpisat samo zato da bi dobil službo z dobro plačo. to pač ne gre. študij je namenjen tistim, ki so željni novega znanja, ne denarja. na tak način boš rabila velik sreče da ga boš končala, ampak take službe NE BOŠ dobila. delodajalci iščejo delavce ki jih to delo veseli in zanima, ne take ki jih zanima samo plača.
raje zamenjaj študij, vpiši se na tako stvar ki te veseli. če boš študirala s srcem – boš dobila službo prej ali slej, pa tudi če je tak faks za katerega pravijo da je nemogoče dobiti službo. vse je v volji.
če pa se ti ne ljubi študirat, pa najbolje da se izuriš v kakšnem delu in to delaš za preživetje. se tudi da. ampak, zaradi globalizacije je vedno več takega dela prepuščeno kitajcem, ki ga naredijo za drobiž.

hej, sem najstnica, stara 14 let in me zanima, kako izboljšati svoje življenje. pred 6 leti mi je umrl dedi, ki je bil moj edini prijatelj in zaveznik. saj imam prijatelje tudi zdaj, ampak jim je težko povedati, kaj doživljaš. starši me ne marajo. velikokrat se mi zdi da sploh ne spadam v družino. včasih celo dvignejo roko nad mano… razmišljala sem že o…a ne morem. enostavno je na svetu še nekaj ljudi, ki jih skrbi zame. nevem kaj naj naredim… a mi lahko kdo pomaga??hvala

Vprasanje zastavi na forumu tosemjaz.net

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close