Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost 14 let sem… O groza… POMAGAJTE!!!

14 let sem… O groza… POMAGAJTE!!!

Stara sem 14 let. Pred kakim letom sem začela hodit z mojim fantom. Pred kašnimi 3 meseci je začel pritiskat ŽE za spolni odnos! Jaz sem mu rekla ne. Res mi ni do tega namreč. Ampak me je prepričval da pridem en večer v hotal. Jaz sem šla, da bi mu povedala da ne morem tega naredit. Ampak me je začel naštimavat in nekako se je zgodlo. Čeprav proti moji volji moram priznat da mi je bilo OK, ampak nisem tega hotela. Uporabil je kondom, tako da je bilo varno… Ampak zdaj mi je začelo hodit na bruhanje, menstruacija mi je zamuja in imam glavobole. Tako sem bila zakrbljena da sem šla v lekarno po test nosečnosti in pokzal je da sem noseča! Kondo zgleda ni bil dober, in zdaj sem jaz že dva nosečniška testa opravila in oba sta bila pozitivna. Groza to pomeni da imam že 3 mesece otroka v maternici. Nobenemu še nisem povedala. Ne vem kako naj to povem! Ali bi mogla naredit splav? Pri ginekologu še nisem bila… Nočem naredit splava, ker je to umor, ampak imeti otroka – tega si ne predstavljam sploh ne pri 14letih. Pomagajte! Kaj naj naredim?
Kako naj to povem družini in fantu?
P.S: fant je prijazen do mene, me ne tepe, in drgač je čist ok

Porsim pomagajte!!!!!

Najprej, pohvalno, da ne misliš narediti splava, ker otrok (če si slučajno res noseča) ni nič pri tem kriv. Predlagam, da greš k ginekologu in če on potrdi nosečnost, je najbolj fer, da to poveš staršem in fantu.

nova
Uredništvo priporoča

Danes sem se naročila za pregled pri ginekologu že v ponedeljek… bom videla

Najbolje da čim prej vse po resnici poveš staršem, oni ti bodo znali pomagati, mogoče te bo sram, ampak to je še najbolje

Kaj pa tvoj fant? A se zaveda, kaj ga čaka? Oz., se zaveda, kaj sta skupaj zakuhala?

Ja fantu sem povedala danes zjutraj, ko sva se dobila v parku. Rekel je da bova za zdaj počakala na izvide pri ginekologu, ampak če sem res noseča da bo mi pomagal povedat staršem (skupaj bova povedala). On misli da ne bi smela naredit splava zato mi je res odleglo saj nočem ubit otroka in sem vesela da se z mano strinja. Rekel je da če sem noseča da mi bo pomagal skrbeti za otroka. In da ne bi rad da naredim splav. Opravičil se mi je, ker me je prepiričal v sex. Če bo ginekolog povedal da sem res noseča bom to čimprej povedala mojim staršem pa tud fant bo povedal svojim. Verjetno so starši v takih primerih najprej zelo jezni, potem ko se otrok rodi pa ga počasi vzlubijo, saj otrok ni kriv nič…

In postala boš mama.

Si sposobna to? Vstajati ob uri, prati, likati, hoditi v službo ( ob predpogoju da imaš izobrazbo).

Moj odgovor je da nisi. In ker nisi se boš spičila s tipom, s starši, s svetom, z otrokom. Zaradi tvoje puhloglavosti bo sedaj nastradala okolica. Tip je – sorry izrazu – en bedak če ti bo stal ob strani, ker si bo s tem zavozil še svoje življenje.

Še en primer kaj se zgodi, če se nedonošenčki igrajo ato in mamo.

P.S. Tip je tu še najmanj kriv. Za svoje telo moraš skrbeti sama.

hjah, tvoj nickname pove use…
pa kaj si fukjen al.kaj?
svaka ji cast ce se je odlocla da bo otroka obdrzala…bols da ga.ma zdj, kokr da gre na splav pa rata neplodna pa cel lajf bo mela u podzavesti da je ubila otroka…
kaj je leps – met celo življenje slabo vest ker je ubila otroka, al da rodi lepga otrocicka pa da prezivi z njim svoj cas?
mal se zamisli predn kej piss “butl”…
drgac pa kriva sta oba po mal, ni samo ona in ni samo on…in prou je da drzita skupej in da ti bo fant pomagou…tle se pokaze prava ljubezen pa kolk te ma rad…
vrjemi da ti bojo starsi pomagali kolkr bojo lahk…
srecno ti/vama/vam zelim!

Danes sem bila pri genikologu in mi je potrdil nosečnost, malo sva se pogovorila…
Sem povedala mu da nočem naredit splava. No, kot kaže bom res mama…

Ajoj ajoj, no tvoja stara dva se bosta v naslednjih leetih veliko ukvarjala z otroci tebi pa veliko sreče v prihodnosti, pa ne pozabit na šolo.

mogoče ni najlepše kar bom napisala pa vendar deklica daj raje še enkrat premisli. Mislim da nisi zrela da postaneš mama.

Najprej se posveti šoli,imej še kaj od mladosti…

si otrok in otrok bo imel otroka?? za vrat si boš nakopala vse od sociale naprej…jaz bi se v tvojem primeru odločila drugače..

ti, z nickom otrok božji…. in zakaj bi se novi otrok božji ne smel roditi?

Pozdravljena.

Glede na tvojo starost je pomembno de se posvetuješ s starši kaj in kako storiti naprej. Le oni ti bodo (najverjetneje) najbolj stali ob strani. Otrok je zelo velika odgovornost in res je pomembno, da imaš starše, ki te v odločitvi podpirajo.

Vse dobro.

Gabrijela Ploj, mag.psihologije, prof. Moderatorka foruma Mladi in Adolescenca http://med.over.net/forum5/list.php?393 in Mladi, ljubezen in spolnost http://med.over.net/forum5/list.php?17 Na vsako vprašanje, ki mi ga boste zastavili bom z veseljem odgovorila. Če imate vprašanje, ki ga ne želite objaviti na forumu mi lahko pišete na [email protected]. "Nič ni tako slabo, da ne bi vsebovalo nečesa koristnega!"

A vama je počil kondom?

In to s fantom mi tut ni čist jasno, po eni strani te podpira po drugi pa te je silil v spolni odnos? :O

butl, ti si pa res super motivator!!!! No comment!!
Res je, da otrok ni igrača, ki jo daš v kot, ko se je naveličaš – ostane ti za vedno. A z otrokom si zafuraš lajf???? Haloooo!!! Lajf si zafuraš z alkoholom, drogami, cigareti in lenobo!!! Za splav se lahko odloči le tisti, ki ne ve, da je lahko posledica splava tudi neplodnost

Res je, da sem 1X starejša od te punce in gotovo že drugače razmišljam, ker sem tudi mama 2 majhnih otrok, mlajši je še dojenček. Zdaj sem na porodniškem dopustu, sicer pa hodim v službo s polnim delovnim časom, ki je oddaljena 1,5 ure z avtomobilom v eno stran in končujem redni magisterij – z 2 otrokoma. Seveda mi nekoliko pomagajo pri tem partner in starši, študij se je kakšno leto zavlekel, a glavno vodilo je, da sem motivirana študij dokončat. Res je, da je treba kot mlad tudi žurat, ampak se da (z zmernostjo) nadoknadit nekoliko kasneje – sama sem to obdobje imela od 19-20. leta

Skratka pomarancnajagodka: ŽELIM TI OBILO POTRPLJENJA IN VZTRAJNOSTI IN VSE BO OK!!! KO DOBIŠ OTROKA, PAČ MALO PREJ DOZORIŠ. Ne pozabi pa, da je otrok TVOJ in ne od staršev, babic, dedkov – njihovo pomoč izkoristi le za najnujnejše stvari!!!

[/quote]

Morem rečt, da se s tem ne strinjam in se mi velika večina komentarjev zdi popolnoma nedoraslih. Človek pri 14ih letih ni sposoben vzgajati otroka in zato ne more izkoristit staršev in babic le za najnujnejše stvari? ČE seveda komu dejansko kaj pomeni kvaliteten razvoj otrokove osebnosti. Zrasel bo tak al pa drugače, samo kakšen pa je rezultat, če je nekdo vzgojen od 14 – letnika, ki odkrito povedano nima in ne more met pojma kako se otroka vzgaja. Na njeno in otrokovo srečo upam, da so vsaj starši intelektualni ljudje in se bodo v največji meri odpovedali vsemu nepotrebnemu, da bodo lahko pomagali.

Kire bedne komentarje imate…Ni lahko, niti nebo lahko. Nikoli si nebo mogla ustvarit prihodnosti, ki bi si jo lahko drugače, ker bo odpovedovanja preveč. Zaposlit se bo morala v prvi priliki, v kolikor ju ali jih nebodo preskrbovali drugi.

Splav se lahko dela do 10ega tedna tak da ne vem kaj o tem sploh debatiramo če je že 3 mesce mimo. Mislim, da se realno gledano še ne zavedata v kaj se spuščata, če sploh sta ustrezen par in bo zveza dejansko zdržala pritisk, kar pa se mi pri njuni mladosti zdi skrajno neverjetno.

Ampak kdo sem jaz da bom sodil in napovedoval, vsak si sam kuje usodo….
LP

Se opravičujem, citirati sem želel “xtinchy” spodnje pa sem napisal sam…

Jaz ko to berem me kr kurja koža! Bogaa! Kaj te je doletelo že zdaj… Lepo da si se odločila da boš otroka obdržala,saj je tudi on živo bitje! Pohvalno res

No, starši od fanta IN mene vedo… Ja, bilo je hudo, sploh ne bom razlagala…
Mama in oče sta rekla da mi bosta ob strani, čeprav sta bila ful razburjena, in je bio pri nas doma veliko kričanja zdaj. Glede varstva:
– vsekakor se ne mislim odpovedat šolanju in prostem času, se pa zavedam da ga bo 10x manj kot prej
– s fantom se bova potrudila obdržat zvezo
– starši bodo finančno pomagali
Emm… hvala za prijazne komentarje 🙂
Zdaj bom odprla temo: STARŠEVSTVO pri 14
Prosim sledite mi tam!
In napišite nasvete…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close